MSN Messenger Kapanış Tarihi Belli Oldu

16.02.2013
1.182
A+
A-
MSN Messenger Kapanış Tarihi Belli Oldu

Microsoft’un anında mesajlaşma ve görüntülü görüşme yazılımı olan MSN Messenger’in kapanış tarihi Tony Bates tarafından ilan edildi.


MSN Messenger kullanıcıları anlık mesajlaşma ve web cam programı olan Skype’a yönlendirilecekler.

Hayatımızda yaklaşık 12 yıllık geçmişi olan anlık mesajlaşma programı MSN Messenger, 8 Nisan 2013 tarihinde sonra kullanılamayacak.

MSN Messenger kullanıcıları buradaki bilgilerine Skype yazılımı üzerinden Hotmail hesabıyla oturum açarak anlık mesajlaşma ve görüntülü görüşme yapabilecekler.

Çin hariç bütün ülkelerde 2013’ün ilk aylarında kapanacak olan anlık mesajlaşma ve görüntülü görüşme programı MSN Messenger 1999 yılından bu yana milyonlarca insana iletişim aracı olarak hizmet vererek, Microsoft’un 8,5 milyar dolara satın aldığı Skype üzerinden hizmet vermeye devam edecektir.

Anlık mesajlaşma ve görüntülü görüşme programı olan MSN Messenger’ın kapanma sebebi olarak ise günümüzde ki sosyal medyanın gelişmiş olması öne sürülmüştür.

Buna paralel olarak sosyal medya sitelerinin anlık yazışma alanlarının da dâhil olmasıyla, akıllı cep telefonlarının Whats App gibi anlık mesajlaşma uygulamalarının gelişmiş olması bir alt yapı ile insanlara hizmet vermesi ile MSN Messenger kullanımı her geçen gün biraz hada azalmıştır.


MSN Messenger programının kapanıyor olması milyonlarca MSN Messenger kullanıcısını hayal kırıklığı içerisinde bırakacağa benziyor.


FOTO GALERİ / MSN Messenger Kapanış Tarihi Belli OlduZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. emrahyasar dedi ki:

    vay bee yalan oldu …