Huawei P20 Pro Uygulama Durdurma

23.02.2019
191
A+
A-
Huawei P20 Pro Uygulama Durdurma

Akıllı telefon markası olan Huawei P20 Pro için merak edilen konuların başında uygulama durdurma ve var olan uygulamaların nasıl devre dışı bırakılacağı konusudur. Öncelikle telefon ile birlikte fabrika çıkışlı uygulamaların telefonların çalışmasını ve işlerliğini yavaşlatması birçok akıllı telefon kullanan kullanıcıların ortak sorunlarından birisi olarak görülüyor. Bu uygulamaların devre dışı bırakılması durumunda Huawei P20 Pro marka telefonun ram kullanımı azalacağından telefon daha kullanışlı bir şekilde işlerlik kazanıyor. Ancak bu uygulamaların nasıl kaldırılacağı konusunda yeterli bilgi sahibi olmayan telefon kullanıcıları mevcut.

Huavei P20 Pro Uygulama Durdurma

 Bu nedenle yapılan yanlış işlemler ile hem uygulamalar kaldırılamıyor hem de telefon farklı ayarlarının bozulmasına neden olarak içinden çıkılmaz bir durum baş gösteriyor. Aynı zamanda Huawei P20 Pro telefonun bu uygulamalar nedeni ile yüksek ram tüketimi pil ömrünü de kısaltıyor. Bu nedenle telefon ile birlikte gelen ve arka planda çalışan bu uygulamaların nasıl kaldırılacağı konusunda birkaç basit ip ucunu bilerek Huawei P20 Pro marka telefonları işle yaşanan sorunlardan kurtulmak mümkün hale gelebiliyor.

  Huawei P20 Pro Arka Planda Çalışan Uygulamaları Durdurmak

Huavei P20 Pro Uygulama Durdurma

 Öncelikle Huawei P20 Pro akıllı telefonlarında telefon ile birlikte hazır halde gelen ve istem dışı çalışan uygulamaların tespit edilmesi gerekiyor. Bunun tespiti için telefonun ayarlar bölümüne tıklayarak ekrana gelen uygulamalar sekmesine tıklayarak açılan yeni ekranda sistem uygulamaları bölümüne tıklayarak mevcut olan hazır uygulamaların listelerini görmek mümkün olabiliyor. Bu listede yer alan hazır gelen uygulamaların hangisinin pil ömrünü ne derece kısalttığını ve pil tüketimine neden olduğunu görmek de mümkün.

Huavei P20 Pro Uygulama Durdurma

 Uygulamaların karşısında bulunan değerler ne kadar yüksek ise o uygulamalar diğerlerine göre daha fazla güç tüketiyor demektir. Bu uygulamaların durdurulması konusunda da ayarlar ve uygulamalar yönergesini takip ederek açılan menüde iki farklı başlık yer alıyor. Bu başlıklardan birisi sonradan kullanıcı tarafından yüklenen programlar olup diğer başlık da Huawei P20 Pro telefonları ile gelen hazır uygulamalardır.

Huavei P20 Pro Uygulama Durdurma

 Hazır uygulamaların oldukları başlık tıklanarak bu programların listesini gösteren sayfaya erişim sağlanır. Kaldırılması istenilen uygulamanın üzerine tıklayarak uygulamayı devre dışı bırak sekmesine tıklayarak bu uygulama devre dışı bırakılarak durduruluyor. Ancak unutulmaması gerekiyor ki Huawei P20 Pro güncellemelerinde bu programların güncellemeleri söz konusu ise bu uygulamalar yeni güncellemeler ile otomatik olarak yeniden aktif hale geliyor.

 Her güncelleme sonrasında hazır uygulamaların durdurulması işlemleri bu şekilde yapılması gerekiyor.

 Sistem için Gerekli Olan Uygulamaların Tespiti

 Huawei P20 Pro akıllı telefonları ile hazır gelen bazı uygulamalar telefonun çalışma sisteminin bir parçası olduğundan durdurulması durumunda telefonun randımanlı çalışmasını engelleyeceğinden öncelikle sistem için gerekli olan bu uygulamaların tespit edilmesi gerekiyor. Bunun için de ayarlar – uygulamalar yönergesini tıklayarak açılan ekranda sistem araçları bölümüne tıklayarak sistemin bir parçası olan uygulamaların listesini görmek mümkün. Bu uygulamaların, uygulamaları durdurma bölümünden tespit ederek durdurulmaması öneriliyor.

Huavei P20 Pro Uygulama Durdurma

 Yanlışlıkla durdurulması durumunda yeni bir güncellemeye kadar telefon sistemsel eksiklikten dolayı daha yavaş ya da teknik uyarılar vererek çalışacaktır. Ayrıca bazı uygulamalar sistemin bir parçası olmamasına rağmen inatla durdurma işlemine cevap vermeyebiliyor. Böyle bir durumda Huawei P20 Pro akıllı telefonlarının desteklemiş oldukları uygulamaların yüklenerek sağlıklı bir şekilde bu inatçı uygulamalardan kurtulmak mümkün. Bu uygulamaların durdurulması ile birlikte Huawei P20 Pro akıllı telefonlarının batarya sürelerinin daha uzun süre gittiği görülecektir.

 Sık sık şarj edilmemesi nedeni ile de bataryanın daha uzun süreli kullanımı sağlanması açısından önemlidir. Sonraki aşamada eğer ki bu uygulamalar kullanılmak istenirse aynı yönergeler uygulanarak uygulamalar aktif hale getirilebiliyor.

FOTO GALERİ / Huawei P20 Pro Uygulama Durdurma

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.