2019’da Dekorasyonda Sadelik Öne Çıkacak

23.02.2019
296
A+
A-
2019’da Dekorasyonda Sadelik Öne Çıkacak

2019 yılı itibariyle dekorasyonda sadelik modası hakim oluyor. Bunun için birçok öneri bizzat dekorasyon uzmanları tarafından insanlara aktarılıyor. Evlerin çok daha sade ve kullanışlı olmasının yanı sıra aynı moda ofis tasarımları için de geçerli. Sadeliği ön plana çıkaran dekorasyon modelleri estetik olduğu kadar ekonomik olduğu için de tercih sebebidir.

 Renk Çeşitliliğinden Ziyade Tek Renk Modeli

2019'da Dekorasyonda Sadelik Öne Çıkacak

 Günümüz itibariyle evlerde ve ofislerde renk çeşitliliği terk ediliyor. Göz yorucu olan bu modellerin yerini tek renk devri alıyor. Bu renklerde de ön plana çıkan detaylar var. Daha çok beyaz ve tonları ilk tercihler arasında yer alıyor.

 Parlak yerine mat renkler de seçilebilir. Bu renklerin kullanılmasında en büyük avantaj, odaları çok daha ferah ve geniş göstermesidir. Aynı zamanda az sayıda kullanılan mobilyaların da çok daha göz alıcı bir şekilde konumlandırılmasını olanaklı hale getiriyor. Diğer renk tercihleri arasında pudra, süt mavisi ve taba renkleri bulunmaktadır.

2019'da Dekorasyonda Sadelik Öne Çıkacak

 Güneş Işığından Faydalanmak için Stor Perdeler

 Sadeliğin ön plana çıktığı dekorasyon modellerinde gün ışığından randımanlı bir şekilde faydalanmak da söz konusudur. Özellikle gündüz vakitlerinde kullanılan aydınlatma gereçleri hem israf hem de fazlalık olarak nitelendiriliyor. Bunun yerine gündüzleri tül geceleri perde olarak kullanılabilen stor perdeler kullanılabilir. Gün ışığının en doğal haliyle yansıdığı odalarda sade ve zarif ortamlar meydana getiriyor.

2019'da Dekorasyonda Sadelik Öne Çıkacak

 TV Üniteleri ile Yerden Tasarruf Etmek Mümkün

 Son zamanların moda aksesuarları arasında TV üniteleri yer alıyor. Duvara monte edilerek kullanılan bu üniteler, fazla yer kaplayan televizyonların çok daha kullanışlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlıyor. Aynı zamanda odaların yukarı kısımlarına monte edilen televizyonlar, mobilyalar ile aynı seviyede olmayarak ayrı bir estetik vaat ediyor.

 Mobilya Tercihlerinde de Yeni Dönem

 2019 yılında üretilen ve satışa çıkarılan mobilyalarda da gözle görülür bir oranda değişim söz konusu. Tamamen modern bir vizyonla imal edilmiş mobilyalar az yer kaplayıp çok daha işlevsel bir şekilde kullanılabiliyor.

 Kavisli köşeleri ile birlikte diğer aksesuarlar ile birlikte uyum içerisinde yer almaktadır. Bordo, mavi ve yeşil gibi canlı renkler sade tasarımlar için idealdir. Tek parça olan bu mobilyalar üç ve dört kişiliktir. Bu sayede parça parça oluşturulan mobilya tasarımlarının yerine tek parça ile mükemmel uyumu yakalamak mümkündür.

2019'da Dekorasyonda Sadelik Öne Çıkacak

  Plastik Biblolar Yerine Canlı Çiçekler

 Ön plana çıkarılan sadelik modası aksesuar tercihlerinde de değişikliklere gidilmesini sağladı. Artık irili ufaklı birçok biblonun yol açtığı kalabalık yavaş yavaş terk ediliyor. Bunun yerine tamamen doğal bir görünüm sunan çiçekler ve bitkiler tercih ediliyor. Bu sayede odalarda istenen ferahlık tam olarak talep edildiği gibi bu doğal aksesuarlar ile birlikte getirilmektedir.

 Yatak Odasına Özel Sade Tasarımlar

2019'da Dekorasyonda Sadelik Öne Çıkacak

 Yatak odaları dinlenmek için en ideal ortamlardır. Bu nedenle gözü yoran ve kullanışsız olan tüm mobilyalardan kurtulunmalıdır. Kataloglarda göz önünde tutulan tüm detaylar tamamen minimal ölçülerde arzı endam ediliyor. Krem ve beyaz renginde bir yatak ve gömme dolap trend olan yatak odalarının başında gelmektedir. Bunun yanı sıra yatağın üst kısmında yer alacak yatay bir kitaplık da sade tasarıma ayrı bir estetik hava katmaktadır.

 Mutfaklara ve Yemek Odalarına Özel Sadelik Modası

 Minimal tasarımlar sadece yatak odaları için geçerli değil. Aynı zamanda mutfak ve yemek odaları için de öne çıkarılan nötr tonlar, bu senenin modası olarak nitelendiriliyor. Bu alanlarda kullanılacak perdelerin desen ve motifleri de aynı oranda sadedir. Kullanılan birçok aksesuarın tamamen ahşap olması da sade olduğu kadar sağlıklı bir ortam oluşturmaktadır.

FOTO GALERİ / 2019’da Dekorasyonda Sadelik Öne Çıkacak

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.