Kadın ve Moda

Erkekler Mülakatta Nasıl Giyinmeli?

18.08.2013
Erkekler Mülakatta Nasıl Giyinmeli?

Bu yazımızda mülakata girecek erkek adaylar için erkekler mülakatta nasıl giyinmeli sorusunu araştırdık. Birkaç küçük ipucu ile kolay bir mülakat süreci geçirmenizi sağlayacağını umuyoruz.

Başvurulan konum ne olursa olsun ilk tercihiniz takım elbiselerden yana olmalı. Takım elbisede siyah, lacivert veya gri renkleri ve sade tonları tercih etmeniz iyi olacaktır. Kahverengi ve tonları ise kesinlikle uzak durmanız gereken renktir.

Mülakatta gömlek tercihiniz ilk sırada mavi ve beyaz renkler ilk tercihler olmalıdır. Beyaz gömlek objektif bir bakış açısı kazandıracaktır. Mavi gömlek ise açık tonlarda olmalıdır. Hem güven verici etki verecektir hem de zaman kazandıracaktır.

Turuncu, sarı ve pembe renklerden ise hem gömlek hem de kravat tercihlerinizde kaçınmanız gerekiyor.

Mülakatta tercih edeceğiniz kravatlar kırmızı, mavi gibi renklerin pastel tonlarını kullanabilirsiniz. Fazla dikkat çeken desenli örneğin; çizgi karakter baskılı kravatlardan kaçınmak gerekiyor.

Ayakkabı tercihiniz de sade yeni boyanmış ayakkabılar tercih edilmelidir. Rugan ayakkabılar ise mümkünse uzak durmak gerekir.

Çorabınızı ise ayakkabınızla aynı renk tercih etmeniz dikkat çekmemek adına iyi olacaktır.

Erkekler mülakatta nasıl giyinmeli sorusunun cevabı içerisinde saç ve sakala da yer verirsek düzgün bir şekilde traş olarak gitmek gerekir. Saçlarda abartılı şekillendirmeler ve jöle kullanımından uzak durmak gerekiyor.

Takı olarak ise sadece şık bir saat kullanmanızı öneririz. Erkekler mülakat sırasında nasıl giyinmeli sorusuna kısaca bu şekilde cevap vermeye çalıştık. Mülakattan başarılı sonuçlar almanızı dileriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. umut dedi ki:

    yarı özel bir devlet kurumuna iş görüşmesi için çağırdılar mülakatta nasıl giyinmeliyim. yada mülakatta en ideal giyim tarzı ve renk seçimi nasıl olmalı yardımcı olur musunuz.

    1. admin dedi ki:

      mümkün olduğu kadar takım elbise giyinmelisiniz. mülakatlarda hangi kurum veya şirket olursa olsun takım elbise en idealidir. mülakatta nasıl giyinmeli sorusuna yanıt verdiğimiz yazıdaki gibi takım elbise olarak siyah lacivert veya gri gömlek tercihinde de mavi veya beyaz ilk tercihiniz olmalı.

Tüm Hakları Saklıdır.