Kadın Modasını Belirleyen Markalar

24.01.2019
655
A+
A-
Kadın Modasını Belirleyen Markalar

1)Derimod

1974 yılında kurulan yerli markalardan olan Derimod deri ayakkabı ve çanta konusunda kadın modasını belirleyen en önemli markalardan biridir. Derinin asaleti ve şıklığını yansıtmayı amaçlayan Derimod, klasik tarzından ödün vermeyen fakat bu tarzı da zamanın yenilikçi ruhuyla sentezlemeyi başarmış özgün bir markadır.

2) Fabrika

Boyner grup bünyesinde faaliyet gösteren Fabrika, kıyafetten çantaya kadar geniş bir alanda kadın modasını belirleyen markalar arasında yer almaktadır. Morhipo alışveriş sitesinin kendi butiği olarak kurduğu People by Fabrika ise yine aynı markanın ürünlerinin satışa sunulduğu kadınlara yönelik bir butik olarak internetten alışveriş yapmak isteyen müşterilerine kolaylık sağlamaktadır.

3)Twist

1997 yılında genç ve kendini genç hisseden kadınlar için kurulan Twist, kıyafetten ayakkabı, çanta ve aksesuara kadar hemen hemen her alanda üretimler yapan, standarttan uzak yenilikçi ve özgür stiller yaratmayı hedefleyen bir marka olarak kadın modasını belirlemeye devam etmektedir.

4)Batik

İlk mağazasını 1994 yılında açan yerli markalardan biri olan Batik, hazır giyim sektörünün kadın modasını belirleyen markaları arasında yer alır. Kurulduğu ilk yıllarda daha çok örme ürünleriyle ön plana çıkan Batik, günümüzde trikodan pamuklu dokumaya, ayakkabıdan çantaya kadar pek çok alana hızla yayılarak kadın modasının kült markaları arasında yerini almıştır.

5)Colin’s

1983’de İstanbul’da kurulan yerli markalardan biri olan Colin’s özellikle kot pantolon ve spor giyim alanında kendini kanıtlamış kadın modasının önde gelen markalarından biridir. Jean kültürünün son yıllarda ülkemizde ve dünyada hızla yayılmasının bir sonucu olarak bu alanda üretimlerini zenginleştirmiştir.

6) İnci

1917’ de kurulmuş yerli bir ayakkabı markası olan İnci, köklü ve klasik tarzını koruyarak modernizmi bünyesinde eritmiş ve ortaya klasik tarzda modern stiller çıkarmayı başarmıştır. Ayakkabı ve çanta alanında kaliteli ve şık tarzdaki ürünleriyle kadın modasını belirleyen markalar arasında yerini almaktadır.

7)Polo

1890 yılında Amerika’da kurulan U.S. Polo Assn. spor giyimi günlük giyimle buluşturan koleksiyonlar geliştirmiş olan kadın modasını belirleyen başarılı bir spor giyim markasıdır. Spor tişörtler, gömlekler, pantolonlar, bluzlar ve ayakkabı ile çanta alanlarında kaliteli ürünler sunarak kadın modasında öncü markalardan biri haline gelmiştir.

FOTO GALERİ / Kadın Modasını Belirleyen Markalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.