Kadınlar İçin Şapka Alışverişi

23.01.2019
266
A+
A-
Kadınlar İçin Şapka Alışverişi

Sadece sıcaktan ve soğuktan korunmak için değil aksine hızlı çabuk ve zahmetsiz bir şıklık isteyen herkesin kullanabileceği kendini ifade etme şeklidir şapkalar. Şapka, son yıllarda vazgeçilmez trend parçaların arasındadır.

Her kadın kıyafetini şapka ile tamamlayarak işte bu diyebileceği bir şıklık etkisi yaratabilir. Doğru bir seçimle alınan şapkalar bayanlara asil ve vakur bir güzellik katar. Şapka kullanmayı tercih eden bayanların daha cesur, özgüvenli ve daha fazla stil sahibi olduğu düşünülür.

Ancak şapka için çıkılan alışveriş esnasında dikkat edilmesi gereken fazlaca nokta vardır, aksi takdirde beklenen etkiyi yaratmadığı gibi pek tercih edilmeyen riskli bir görüntü de oluşturabilir zira seçilen şapkanın kişinin tarzı ve yüz hatları ile uyumlu olması gerekmektedir.

Şapkadan Önce Kıyafetinizi Belirleyin

Öncelikle şapkanın tamamlayıcı bir unsur olduğunu unutmamak gerekir. Şapkaya göre kıyafet değil, kıyafete göre şapka seçmelidir.

Girilecek ortama uygun kıyafet seçildikten sonra, kıyafetin tarzı ve rengine göre şapka seçimi yapılmalıdır.

Şapka Seçiminde Boyunuz da Önemlidir

Takmayı tercih edeceğiniz şapkalar boyunuz ile de uyumlu olmalıdır. Yani kısa boylu iseniz yanlış şapka seçimi sizi daha da basık gösterebilir. Bu nedenle kısa boylu bayanlar daha dar kenarlı şapkaları tercih ederken uzun boylu bayanlar daha geniş kenarlı şapkaları tercih etmelidir.

Yüz Hatlarınızı İyi Tanıyın

Seçtiğiniz şapka yüz hatlarınız ile uyumlu olduğu takdirde iyi görünürsünüz. Yuvarlak yüz hatlarına sahip bir bayan basık ve yuvarlanmış bir şapka seçmemelidir.

Uzun yüz hatlarına sahip bir bayan ise suratını daha da uzun gösterecek olan, üst kısmı uzun şapkalardan kaçınmalıdır. Kalp şeklinde veya köşeli bir yüz hattına sahip olan kişinin şapka seçimi cloche şapkalardan yana olursa isabetli olur.

Şapka Rengi İle Uyum İçinde Olmalıdır

Saç renginize kontrast oluşturacak renkte bir şapka seçerseniz daha etkili bir görüntü elde etmiş olursunuz. Sarı saçlı bayanlar kahverengi, siyah, gri, kırmızı ve pembe renkte şapkaları daha güzel taşırlar.

Pastel tonlu şapkalar pek tercih edilmemelidir aksi takdirde soluk bir görünümle karşılaşabilirler.

Siyah saçlar için bordo, mavi ve siyah; kahverengi saçlar için siyah ve mavi tonları; kızıl saçlar için gri, yeşil, kahverengi ve sarının tonları daha ideal bir görüntü sağlar.

FOTO GALERİ / Kadınlar İçin Şapka Alışverişi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.