Kadın ve Moda

Esmerlere Yakışan Kıyafet Renkleri

10.07.2019
Esmerlere Yakışan Kıyafet Renkleri

Esmer cilt tipine sahip kadınların büyük bir kısmının saçları ve gözleri de koyu kahverengi ve ya siyah renge sahip olduğu bilinmektedir. Ancak genelde ünlü moda editörlerinin dahi atladığı bir konu vardır ki o da; cilt ve saç renginin koyuluk derecesine göre kişiye yönelik bir renk önerisinde bulunulmamasıdır. Konu esmerlere yakışan renkler olunca da, esmersen açık renkleri tercih etmelisin gibi klasik bir cümle kurulmaktadır ve çoğu esmer kadın koyu renk giymekten kaçınmaktadır. Ama atlanan çok önemli bir nokta vardır o da, her esmerin cilt ve saç tonu aynı mı olduğu sorusudur. Ve ya tüm esmerler aynı renk gözlere mi sahiptirler ki böyle bir söylem vardır.

2019 Esmer Elbise Kombin Renkleri

Bir esmer güzelini genelleme yapmadan, saç, ten ve göz rengine göre sınıflara ayırarak hangi renk kıyafetlerin daha uyumlu olacağını ve hangi renklerde daha uzak durması gerektiğinden yazının devamında bahsediyor olacağız.

Başlıklar

Esmer Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Esmer kadınlar her zaman tutkulu, sıcak ve dikkatli oldukları herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Kadın ve moda seçimlerinde, doğru seçilmiş giysi tonları da onların daha müthiş görünmelerine yardımcı olacaktır. Bu sayede sağlanılan güzel görüntü her ortamda hayretli bakışları üzerlerine çekmeyi sağlayacaktır. Esmerler için stil önerilerinde bulunarak onların daha da kusursuz bir görünüm elde etmeleri sağlanabilir. Ve yakışan moda renk seçimleriyle her zaman olduğundan çok daha fazla göz kamaştırıcı olmalarını sağlayacak birkaç sırrı burada paylaşıyor olacağız.

2019 Esmer için Elbise Rengi

Esmer Kadınların Farkları

Her esmerin aynı olmadığını yukarıdaki paragrafta belirtmiştik. Peki, ne gibi bir ayrım olabilir denilir ise bunu iki kulvarda ele alınabilir. Bunlar ise; • Koyu Siyah Saç, Koyu Ten Rengi Ve Siyah Renk Gözler • Soft Esmer Ten Rengi, Kahverengi Saç Ve Kahverengi Gözler

Koyu Siyah Saç, Koyu Ten Rengi Ve Siyah Renk Gözler

Bu şekilde birisi olan kadınların annem az daha zorlasa siyahî bir güzel olacakmışım diye düşündüğünü ve bunu dile getirdiğini duymuş olabilirsiniz. Bu grupta yer alan kızlara renk önerileri olarak şunlar verilmektedir; Kirli(kırık) beyaz, pastel krem, pastel pembe, buz mavisi, gümüş gri. Bu renkler koyu renk cilt rengi ile iyi bir kombin oluşturur ve bu kişileri daha genç gösterir. Çok esmersin, kar beyazı sana yakışır diyen arkadaşlarına ve sözüm ona modacılara asla kulak asmamaları gerekmektedir.

[haber id=”36225″]

Çünkü kar beyazı bu ten rengi, saç rengi ve göz rengine sahip olan kızları hem yaşlı gösterir, hem de bu aşırı tezat karşındaki insanın gözlerini yorabilir. Hele de özel günler ve özel davetlere katılacak olan esmerler; kar beyazını unutmakta fayda vardır.

2019 Esmere Yakışan Renk

Soft Esmer Ten Rengi Kahverengi Saç Ve Kahverengi Gözler

Esmerle kumral arası bir renk grubudur. Buğday tenli denilir ise biraz koyu, esmer denilir ise de biraz açık kalacak, tam da tarifi olmayan ara bir ten renginden bahsedilmektedir. Sokağa çıkınca illaki fark edilir çünkü çevrenizde bu şekilde insanlar olacaktır. Sizde eğer bu gruptaysanız elbiselerinizde tercih edeceğiniz renkleri yine açık tonlarda seçmelisiniz ancak araya koyu renk kombinler atmayı da ihmal etmemek gerekmektedir. Örnek verilecek olur ise krem rengi bir etek ve ya ceket koyu kahve bir gömlek ve ya body ile kombinlenebilir, çanta ve ayakkabılar ile gömlek aynı renk seçilebilir. Bu şekilde oldukça şık bir görünüm kazanılmış olunur. Hem bu tür kontrastlar dinamik ve canlı görünmenizi sağlarken ayrıca pozitif enerji yaymanıza da yardımcı olmaktadır.

Esmer Kadınların Günlük Hayatta Dikkat Etmeleri Gereken Renkler

Mat turuncu

Bu renk tonu esmerlerin güzelliğine gölge düşürecek renklerden biri olarak görülmektedir. Ancak bazı bordo, bal ve ya altın tonları ile alternatif uygun eşleştirme durumunda kullanılabilmesi bu durumun dengesini değiştirebilir.

2019 Esmere Yakışan Renkler

Gümüş rengi

Kül rengi, kurşuni renk esmer kadınların kıyafetlerinde kullanılmaması gereken renkler arasında olduğu bilinmektedir. Sıkıcı ve soğuk görünümün önüne geçmek adına saf gri tonlarını kullanmaktan kaçınmalıdırlar. Böylece, esmerler için en iyi giyim renkleri ile ilgili tüm detayları göz önüne sermiş olduk. Sizde esmer tenliyseniz daha etkili bir şekilde çarpıcı ve kusursuz görünmenizi sağlayacak renkleri hemen denemenizi tavsiye ederiz.

Esmerler İçin Çarpıcı Ve Göz Alıcı Sıcak Kırmızı Renk

Sıcak kırmızı renkler esmerler için büyüleyici bir görünüm oluşturmalarına çok fazla katkıda bulunmaktadır. Özellikle sıcak kırmızı ve dut kırmızı ile mesela bir partide ve ya özel davetlerde ve günlerde şık ve çarpıcı bir görünüm yakalayabilirler.

[haber id=”39885″]

Tatlı Pembe

Sevimli ve tatlı bir görünüm elde etmek için pembe tonları kesinlikle tercih edilebilir renkler arasında görülmektedir. Çok soluk olmamakla beraber tercih edilen pembe tonları kızlar için romantik ve feminen bir görünüm oluşturmalarına yardımcı olmaktadır.

2019 Esmerler için Elbise Renkleri

Elektrik Mavisi

Elektrik mavisi romantik etkisi ve şık etkisi ile yürüyüşler ve buluşmalar için en güzel renkler arasında bulunmaktadır. Pürüzsüz tonlarını daha rahat günler için bazı parlak mavi tonlarını ve koyu mavi renkte olanı ise daha özel gecelerde ve özel davetlerde kullanmak daha doğru olacaktır. Ten rengine iyi uyum sağlaması açısından bakıldığında ise özel dikkat gerektiren tek renk ise turkuaz tonlarına sahip olan parçalardır. Bunun seçimi yapılırken daha akıllıca davranmak gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar