Kadın ve Moda

Esmerlere Platin Saç Rengi

02.09.2019
Esmerlere Platin Saç Rengi

Esmer tenli kişilerin saç renkleri genelde; kahverengi, siyah ya da kestane tonlarındadır. Tabii bu doğal saç renkleri, esmer tenli kişilere en çok yakışan saç renkleri arasında yer alır. Tabii ten renginizin alt tonlarına bağlı olarak, farklı saç renklerinin yakıştığını da görebilirsiniz. Bu nedenle değişiklik yapmak, yeni bir stil yaratmak isteyenler için, yakışan diğer saç renkleri değerlendirilebilir. Bunun için yapmanız gereken, ten renginize uyumlu rengi belirlemeniz gerekir. Peki, esmerlere platin saç rengi yakışır mı? Platin saç rengi genellikle açık tenli kişilere yakışır. Esmer tenli kişilere yüksek oranda yakışır diyemeyiz. Ama deneyenlerin de olduğunu belirtebiliriz. Burada ki önemli nokta tabii ten renginizin alt tonları de etkendir.

Platin Saç Renk

Esmer tenli koyu tonlara sahip kişilere, yakışan saç renginin az olduğu bilinse de, doğru seçimlerle farklı renklerin de yakıştığını görebilirsiniz. Önemli olan renklerin tonlarını, ten renginize göre ayarlamanızdır. Böylece havalı farklı saç stillerine de sahip olabilirsiniz. Bunun için cesaret etmeli ve denemeniz yeterlidir. Esmer tenli kişilere farklı açık tonlar da yakışabilir, ama cilt renginizin alt tonunu doğru belirlemeniz gerekir. Böylelikle rahatlıkla farklı saç renklerini deneyebilir ve güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Esmerlere platin saç rengi tonlarına göre, yakışan seçeneklere sahip diyebiliriz. Ama genellememiz tabii ki zor olur. Ama balyaj gibi çeşitli saç işlemleri ile farklı bir hava yaratabilir ya da gri renkler, sarı, platin tonlarının cilt alt tonunuza uyumlu olanını tercih edebilirsiniz.

Başlıklar

Platin Saç Rengi

Platin saç rengi, sarının açık tonlarını sevenler ve cilt tonuna yakışanlar için havalı bir saç rengidir. Saç renginize bağlı olarak, ilk adımda platin saç rengine ulaşmak için, profesyonel bir yardım alabilirsiniz. Böylece platin saç rengine kolay bir şekilde kavuşabilirsiniz. Ayrıca platin saç renginin genellikle, açık ten renkli kişilere yakıştığını belirtebiliriz. Ama farklı saç işlemleri ile de deneyebilirsiniz.

Platin Saç Rengi

Platin Saç Rengi En Çok Kime Yakışır

Platin saç rengi, genellikle diğer açık renk tonlarında olduğu gibi açık tenli kişilere yakışan saç renklerindendir. Ama tabii istisnai durumlarda farklı ten rengi ve alt tonlarına göre yakışabilir. Doğru ton seçildiğinde ve düzgün şekilde uyguladığında; esmerlere platin saç rengi yakışabilir diyebiliriz. Önemli olan doğru ton ve düzgün şekilde uygulanması gerektiğidir.

Esmerlere En Çok Yakışan Saç Renkleri

Esmerlere en çok yakışan saç renkleri listelediğimizde öncelikle koyu tonlar yer alır. Kahverengi, siyah gibi saç tonları ilk sıralarda yer alan yakışan saç stillerindendir. Ama tabii farklı saç renkleri ve tonlarının da yakıştığını söyleyebiliriz. Koyu tene sahip olan esmerlerin, saç renklerini de buna göre doğru tercih etmeleri gerekir. Böylelikle dikkat çekici ve hoş görünüme daha kolay şekilde ulaşırlar. Esmerlere en uyumlu saç renkleri genellikle; kahverengi ve tonlarıdır. Kahve köpüğü, çikolata kahve saç rengi, küllü kahve saç rengi, dore kahve saç rengi şeklindedir. Aynı zamanda siyah en çok yakışan renklerden biridir. Kumral, küllü saç renkleri gibi farklı renklerde yakışabilir. Esmerlere platin saç rengi yerine, sarı saç rengi yaptırmak isteyenler için karamel sarısını önerebiliriz. Uygulayan ve yakışan kişilerde vardır.

Platin Saç Rengi

Esmerlere genellikle en çok yakışan, sarı tonlarından olan karamel sarısıdır. Esmer ünlü isimlerinde sarı tonları için, karamel sarısını tercih ettiği bilinir. Oldukça hoş ve aydınlık görünümlü karamel sarısı cilt alt tonunuza göre daha çekici hale gelebilir. Bu nedenle, esmerlere platin saç rengi yerine karamel sarısı tavsiye edilir. Aynı zamanda, karamel sarısı gibi farklı saç renkleri ile stilinizi de değiştirebilirsiniz.

[haber id=”31129″]

Karamel Sarısı

Esmerlere platin saç rengi yerine özellikle karamel sarısını önerdik. Çünkü platin saç rengi oldukça açık ve iddialı bir renktir, bu nedenle koyu ten renginiz ile her zaman hoş durmayabilir. Ama karamel sarısı daha koyu renk geçişleri ile dikkat çeker. Sarı saçlara sahip olmak isteyen esmerler içinde idealdir. Karamel ya da bal tonları ile açık saç rengine rahatlıkla kavuşabilirsiniz.

Platin Saç Nedir.

Küllü Saç Tonları

Ten renginizin oldukça dikkat çekmesi için, daha cansız fakat uyumlu olan kumral tonunu deneyebilirsiniz. Küllü kumral ya da birbirinden özel ve ışıltılı kumral tonlarını değerlendirebilirsiniz.

Ombre Stili

Esmer tenli iseniz ve saçlarınızı genel olarak değiştirmek istemiyorsanız, sadece saç diplerine boya işlemi uygulayabilirsiniz. Bu nedenle sarı saçlara sahip olmak adına, ombre saç işlemini deneyebilirsiniz. Doğal saçlarınızın üzerine, sar ombre yapabilir ve havalı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kumral Tonları

Esmerlere yakışan saç renklerinden biri de kumral tonlarıdır. Küllü kumral tonlarının daha çok yakıştığını ifade edebiliriz. Ayrıca dilerseniz yaz mevsimine girmeden önce farklı saç stiline kavuşmak için, saç uçlarınızı ombre işlemi ile açtırabilirsiniz.

Platin Sarısı

Balyaj Uygulaması

Balyaj tekniği de esmer tenli olan ve sarı tonlarını sevenlerin yardımına koşar. Sarı saç tonlarını sevenler, balyaj işlemi ile koyu ten rengine ışıltı ve parlaklık katabilir. Esmerler platin saç rengi içinde balyaj uygulamasını önerebiliriz.

Çılgın Renkler

Kırmızı, koyu mavi, gri gibi saç renklerini de ombre gibi saç işlemleri ile deneyebilirsiniz. Böylece renkli saçların farklılığını tarzınıza yansıtabilirsiniz. Fakat esmer tenli kişilerin kızıl tonları konusunda dikkatli olmaları gerekir. Sıcak alt tonlu kızıl renklerini seçebilirsiniz. Örneğin; dore ve altın ışıltı kızıl saç renkleri, esmer tenli kadınlarda daha canlı ve ışıltılı görünür.

[haber id=”42906″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar