Gelinlik Denemeye Giderken Ne Giymeli

29
0

Evlilik zamanının üzerinden ne kadar süre geçse de yıllar sonra bile evlilik resimlerine bakıldığında kişinin  ‘ne güzeldi’ diye düşünmesini sağlayacak ve o gün ile ilgili keşkelerini azaltacak en önemli konu gelinlik seçimidir. Evlilik teklifi alan ya da evlenme kararı alan bayanların ilk akıllarına gelen  ‘gelinliğim nasıl olacak’ sorusudur.

Gelinlik Denemeye Giderken Ne Giymeli

Evlilik töreninde giyeceği gelinliğin modeli önceden belli olsun ya da olmasın evlenecek olan bayan gelinlik denemeye giderken ne giymeli konusuna da dikkat etmelidir.

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Gelinlik model seçiminde öncelikle evlilik töreninin nasıl bir tören olacağı ve nerede olacağı göz önüne alınarak, gelinlik modeli seçilmelidir.

·         Evlilik töreni düğün , nikah, kokteyl v.b. türlerinden hangisi olacak,

·         Evlilik töreni balo salonu, kır bahçesi, havuz başı, otel,plajv.b. yerlerden hangisinde olacak ,

Bu soruların cevaplarına göre gelin adayının içinde rahat edeceği ve vücut yapısına uygun bir gelinlik seçilmelidir.

Gelinlik Denemeye Giderken Ne Giymeli

Evlilik Tarihinden Ne Kadar Önce Gelinliğe Karar Verilmeli

Evlilik hazırlıkları zaten çok ayrıntıları olan ve çok parçalı bir süreç olduğu için, gelin adayı en az 6 ay önceden gelinlik ile ilgili görüşmelere başlaması iyi olur. Son yıllarda evlilik törenlerinde farklı konseptler de uygulandığı için ve bu konseptlere göre birden fazla gelinlik giyildiği için, gelinlik seçimine evlilik tarihine karar verildikten sonra hemen başlanmalıdır. Örneğin, evden gelin alma gelinliği, afterparty gelinliği vs….

Gelinlik Denemeye Giderken Ne Giyilebilecek Kıyafetler

Evlilik tarihine, törenin yapılacağı yere ve törenin şekline karar verdikten sonra (nikah,düğünv.s.) gelinlik seçimine başlanmalıdır. Gelinlik denemeye giderken ne giymeli diye düşünen gelin adayları için birkaç öneri sıralayabiliriz;

Gelinlik Denemeye Giderken Ne Giymeli

·         Kendi vücut tipine ve abiye kıyafete uygun bir iç çamaşırı ya da vücut tipine uygun bir korse (korse kullanmayı düşünüyorlarsa) ile giderlerse, deneyecekleri gelinliğin üzerinde nasıl duracağı konusunda doğru bir izlenime sahip olurlar.

·         Gelin adayının, gelinlik denemeye giderken ne giymeli diye düşünürken, üzerindeki kıyafet , kolay giyilip çıkarılabilen zahmetsiz , teferruatı az olan, mümkünse tekparça  bir kıyafet olmalıdır. Çünkü her modaevine girdiğinde üzerindeki kıyafeti çıkarıp gelinlik giyeceği için, giyinip soyunma kısmının kendisini uğraştırmaması önemlidir.

Gelinlik Denemeye Giderken Ne Giymeli

·         Gelin adayının üzerindeki kıyafet rahat olmalıdır. Ama kıyafetin rahatlığından bir tık daha önemli olan giydiği ayakkabının rahat olmasıdır. Farklı moda evleri gezileceği için, devamlı ayakta olunacağı için rahat bir spor ayakkabı ya da rahat ettiği bir ayakkabı seçilmelidir.

·         Gelinliği tamamlayan en önemli parçalardan biri gelinliğin altına giyilecek olan ayakkabıdır. Bu sebeple gelin adayı gelinlik denemeye giderken, yanında gelinliğin altına giymeyi düşündüğü topuk boyunda bir ayakkabı götürmelidir. Böylece o topuk boyunda gelinlik nasıl duruyor onu görmüş olur.  Moda evlerinde gelinlik provalarında kullanılmak üzere örnek ayakkabılar bulunmaktadır. Fakat bu ayakkabıları her gelinlik denemeye gelen gelin adayı giydiği için, hijyen açısından çok sağlıklı değildir.

Gelinlik Denemeye Giderken Ne Giymeli

·         Gelinlik denemeye giderken ne giymeli diye düşünen gelin adayları, deneyecekleri gelinlikleri de düşünüp makyaj yapmamaya da özen gösterirlerse iyi olur. Çünkü gelinlik denemelerinde, gelinlikleri giyip çıkarırken eğer yüzde makyaj olduğu takdirde,  makyaj gelinliklere bulaşmakta ve bu da daha giyilmemiş belki de yeni dikilmiş gelinliklerin kuru temizlemeye gitmesine sebep olmaktadır.

Önceki İçerikErkekler İçin Şık Giyinme İpuçları
Sonraki İçerikBere Örnekleri ve Modelleri 2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz