Kadın ve Moda

En Güzel Gelin Saç Modelleri

02.09.2019
En Güzel Gelin Saç Modelleri

Özel gününüzde gelinliğiniz kadar saç modelinizde güzel görünmenizi sağlar. Bütünleyici bir görünümün detayını oluşturan önemli ayrıntıdır. Düğün anılarınızı hoş ve güzel hatırlamak için, kendinizi iyi hissettiğiniz bir gelinlik ve saç modeli yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Şık bir model diye ya da trend modeller diye değil de size yakışmasına özen göstermeniz gerekir. Gelinlik modeliniz ve saç stilinizin bir uyum içinde dans etmesi önemlidir. Gelinlere özgü sayısız saç modeli bulunur. En güzel gelin saç modelleri arasından, size en uyun olanı tercih edebilirsiniz.

Saç Modeli Gelinlik

Başlıklar

Gelin Saçı Modeli Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikle gelin saçı stili için; yüz şeklinize, saç tipinize ve gelinliğinizin modeline dikkat etmeniz gerekir. Tabii duvak modeli de önemlidir. Örneğin; oval yüz şekline sahip olanlara en çok; açık, tepeden, yandan, enseden gelin saç modelleri tavsiye edilir. Aynı şekilde yuvarlak yüz şekline sahip olanlar içinse; tepesi hacimli topuz ve bombeli atkuyruğu en güzel gelin saç modelleri arasında yer alır. Kare yüz şekline sahip olanlar ise; saçlarını bukleli yapabilir ve açık bırakabilir. Özellikle belirtmek gerekirse, oval yüz şekline sahip olanlar bu açıdan şanslıdır. Çünkü her saç modeli oval yüz şekline yakışır. Aynı zamanda saç stilini tercih ederken, gelinliğinizin yaka detayına da dikkat etmeniz gerekir. Örgü modelleri tercih edenler, saç stilinin görünmesi için duvak yerine gelin tacı kullanabilir. Aynı zamanda çiçekli gelin saçı modellerinin, genellikle örgülü saçlara yakıştığını belirtebiliriz.

Gelin Saçı

Gelin Saçı Modellerin Gelinlikle Uyumu

Gelin saç stiliniz tabii ki gelinliğiniz ile uyumlu olmalıdır. Örneğin; hakim, halter ve bisiklet yakaya özelliğine sahip gelinlikler için, atkuyruğu modelini yaptırabilirsiniz. Böylece görünümün daha zarif olmasını sağlayabilirsiniz. Boynu açık askılı ya da straplez yaka gibi gelinlik modelleri için de; saçlarınızı tepeden toplayabilir ya da açık bırakabilirsiniz. Omuzların açıkta olduğu gelinlik modelleri, duvaklı gelin saçı modelleri yaptırdığınızda görünümünüzü de dengeler. Askılı prenses model gelinliklerde ise taçlı gelin saçı modellerini deneyebilirsiniz. Bu nedenle herkes için en güzel gelin saç modelleri gelinlik özelliklerine göre değişebilir.

Gelin Saçı Modelleri

En güzel gelin saç modelleri, kısa ya da uzun saçlarınız için birbirinden özel saç stillerini içerir. Taç detayına sahip ya da duvaklı saç modelleri ile kendinize özgü bir tasarım deneyebilirsiniz. Kısa saçlarınız varsa daha rahat bir saç stili elde edebilirsiniz. bu nedenle gelinlik uyumu açısından da şanslı olabilirsiniz. Ama uzun saçların şıklığı ve saç modelleri çeşitliliğinden de saç ekleyerek yararlanabilirsiniz.

Gelin Saçı Modelleri

At Kuyruğu Gelin Saçı Modeli

Saçlarınız uzunsa, atkuyruğu modeli gelinliğinize hoş bir uyum yakalayacaktır. Tabii ki gelinlik modelinize de uygun olması önemlidir. Sırt dekoltesi olan gelinlik modelinde de oldukça seksi ve hoş bir görünüm sunar. Derin dekolte yerine, daha çok transparan bir dekolte detayı varsa düz toplanmış uzun atkuyruğu modelini deneyebilirsiniz. Atkuyruğu en güzel gelin saç modelleri arasında yer alır.

Dağınık Topuz Gelin Saçı Modelleri

Dağınık topuz modelleri de gelinlik saç stillerinde en çok tercih edilenlerdendir. Düşük omuzlu ya da yakası açık gelinlik modellerinde şık bir görünüm sunar. Gelinlik modelinize göre, dağınık topuz saç modellerini deneyebilirsiniz.

[haber id=”4049″]

Örgü Gelin Saçı Modelleri

Örgü detayına sahip, gelin saçı modelleri de ilgi çekicidir. Örgü detayının görünmesi için dilerseniz duvak yerine gelin tacı kullanabilirsiniz. Genellikle örgü gelin başı modelleri üçe ayrılır. En çok bilineni örgü topuz ve örgü model gelin başı modelidir. Fakat son dönemlerde popüler olan modeli; açık bırakılan saçlara uygulanan örgülerden bant takılarak uygulanan örgü modelidir.

Gelin Saçı Modeli

Ensede Topuz Gelin Saçı Modeli

Zarif görünüme sahip olan ensede topuz modeli de en güzel gelin saç modelleri listesindedir. Ensede toplanan saçlarınıza, aksesuar detayı da eklendiğinde oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yarım Toplanmış Uzun Gelin Saçı Modeli

Yarım toplanmış saç modelleri, masal prenseslerini andırır. Sizlerde gelinliğinizle prenses gibi görünmek istiyorsanız deneyebilirsiniz. Saçlarınız ince telli ise postiş kullanabilirsiniz. Böylece dolgun görünüme sahip olabilirsiniz. Bukleli saçlarınızı yarım toplayarak istediğiniz görünüme ulaşabilirsiniz.

Yandan Ayrılmış Gelin Saçı Modelleri

Tüm saçlarınızın yandan ayrılmış saç modelidir. Uzun küpe kullanmak isteyenler ya da saç aksesuarı kullanmak isteyenler, saçlarınızı yatırmadığınız tarafa aksesuarı takmanız gerekir. Ayrıca belirtmek gerekirse, yandan ayrılmış saç modelleri en çok straplez gelinlik modellerine yakışır. İsteğe göre, askılı ya da tek omuz gelinliklerde de kullanılabilir.

Gelin Saçı Güzel

Tepeden Topuz Gelin Saçı Modelleri

Sade topuz modellerinden biri olan, tepeden topuz modeli de hoş görünmenizi sağlar. Kafanın en tepesinde konumlandırılan saçlarınız, duvak gibi detaylar içinde gayet uygundur. Saç modelinin ön bölümü genellikle sımsıkı olur, fakat bazı modellerinde de bombeli yaptırılır. Tercihinize göre yaptırabilirsiniz. Uzun saçlar içinde avantajlı bir saç modeli olduğunu söyleyebiliriz. Tepeden topuz modelini yaptıranlar aynı zamanda duvağını, topuzun hemen altında tutturmanızı tavsiye edebiliriz.

Kısa Saç Gelin Saçı Modeli

Kısa saçlarınız varsa rahatlıkla bob kesimi modelini yapabilirsiniz. Saçlarınızı saç köpüğüyle hacimlendirin ve sonra çiçekli saç aksesuarları ile hareketlendirerek daha şık olmasını sağlayın. Eğer saçlarınız, pixie kesime sahipse, çiçekli taç veya metalik saç aksesuarlarını kullanabilirsiniz. En güzel gelin saç modelleri dahilinde, kısa saçlarınıza saç aksesuarları fazlasıyla yakışacaktır.

[haber id=”39448″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar