Kadın ve Moda

En etkili Cilt Beyazlatıcı Krem

18.08.2019
En etkili Cilt Beyazlatıcı Krem

Cildimizde çeşitli faktörlerden dolayı lekeler, izler, renk tonu farklılıkları olabilmektedir. Ayrıca beyaz cilde sahip olma isteği de beraberinde cilt bakım için yeni bir yöntemin ortaya çıkmasına sebep oldu. Cilt bakımında beyazlatıcı kremler olarak bilinen kremler, ciltte meydana gelen renk tonu farklılıklarını, güneş lekeleri, sivilce izleri gibi detayları ortadan kaldırarak cildin tek renk ve açık renkte olmasını sağlamaktadır. Bu yazımızda cildiniz için kullanabileceğiniz en iyi ve en etkili cilt beyazlatıcı kremleri, kremlerin faydalarını, nasıl kullanılacağını, fiyatlarının ne kadar olduğunu anlatacağız.

Cilt Beyazlatıcı Kremler

Başlıklar

En Etkili Cilt Beyazlatıcı Kremler

Listemizin ilk sırasında özellikle Ortadoğu’da yaşayan kadınların sıkça kullandıkları ve cilt renklerini açma amacıyla satın aldıkları bir krem olan Arap kızı kremidir. Leke giderici özelliğinin yanı sıra çillerin yok edilmesi, cilt pürüzsüzlüğünün sağlanması, cilt beyazlatma gibi etkiye sahip olan bu krem beyazlatıcı kremler arasında yer almaktadır.

Rus, Slav, Arnavut gibi milletlerde kadınların beyaz teninin rengi bir kreme borçlu olduğunu söylesek ne düşünürdünüz? Hadi canım diyenleri duyar gibiyiz. Lakin gerçekten durum böyle. Arnavut kremi olarak bilinen krem içeriğinde neven yağı barındırmaktadır. Neven yağı, cilt tonundaki eşitsizliği gidererek beyazlatıcı daha doğrusu ten rengi açıcı bir etkiye sahiptir. Eğer cildinizdeki ton farklılıklarını gidermek ya da beyazlamak istiyorsanız Arnavut kremini kullanabilirsiniz.

Diğer yazılarımızda da birçok kez ismini andığımız Madecassol kremi de cilt beyazlatıcı etkiye sahip kremler listesinde kendine yer bulmuş bir kremdir. Haftalık 3 ile 4 arasındaki kullanımlarda ciltte yer alan güneş yanığı izleri, yara izleri, cilt tonundaki farklılıkları giderme konusunda oldukça ünlü olan bu krem aynı zamanda düzenli kullanım sonucunda 2 tona kadar cilt renginde açılma sağlamaktadır.

Cilt Beyazlatıcı Kremler

Retinoik asit ve A vitamini konusundan oldukça zengin içeriğe sahip olan Acnelyse krem ise kadınların yine cilt beyazlatma ve yüz renginde ton açılımı konusunda sıkça tercih ettiği kremler arasında yer almaktadır. Düzenli kullanım sonucunda 3 tona kadar açılım sağlayan bu krem aynı zamanda, berrak ve pürüzsüz bir cilt içinde zemin hazırlamaktadır. Ayrıca bu kremin kullanım amacı sivilceleri yok etmek olduğu için, sivilce ve akne olan yüz hatlarınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

[haber id=”40410″]

C vitamini ve Papatya özü ile içeriği zenginleştirilmiş olan Redist cilt beyazlatma kremi hiperpigmentasyon problemi konusunda oldukça etkili bir çözüm sunmaktadır. Cildinizde yer alan çiller, koyu kahverengi lekeler, izler gibi çeşitli sorunları çözerken kullanım sonundan 2 tona kadar renk açılması da sağlamaktadır. Bu nedenle cildinizde berrak ve parlak bir görünümün yanı sıra pürüzsüz bir yüz cildine sahip olursunuz.

Eğer daha işlevsel bir krem istiyorsanız size Fade Out Renk Tonu Dengeleyici kremi öneririz. İçeriğinde SF15 bulunduran daha halk dilindeki tabirle 15 faktörlü güneş koruyucu özelliği olan bu krem, gece ve gündüz olarak ikili set halinde satılmaktadır. Bu kremin gece olanında renk tonu düzenleyici etki mevcutken gündüz olan kreminde güneş ışınlarından koruyucu ve güneş lekelerinin oluşmasını önleyici bir yapı mevcuttur.

Etkili Cilt Beyazlatıcı Krem

Son krem önerimiz ise Bioderma White Objective kremidir. Bu krem lekelerden kaynaklı olan yüzün karanlık ve pürüzlü görünmesi problemini ortadan kaldırmaktadır. Cilt aydınlatıcı ve beyazlatıcı etkisini içerisindeki yoğun C vitaminine borçlu olan bu krem, kullanım için cildin iyice temizlendikten sonra kullanılması önerilmektedir. Kahverengi lekeler, güneş lekeleri, izler, yara izleri, sivilceler gibi çeşitli problemler için önerilen bu krem ciltte 2 tona kadar renk açılmasını sağlamaktadır.

Cilt Beyazlatıcı Kremlerin Kullanım Alanları

Cilt beyazlatmak, ciltteki renk ton farklılıklarını eşitlemek, cildi pürüzsüz ve berrak bir görünüme kavuşturmak için birçok krem ürünü bulunmaktadır. Yukarıda saydığımız kremlerin kullanım alanları kendi içlerinde değiştiği gibi endikasyonları da farklılıklar göstermektedir. Bu kısımda ilaçların tek tek nasıl kullanılacağını anlatmak yerine bu kremlerin kutularında yer alan prospektüs kağıtlarını okuyup ilaçların nasıl kullanılacağı ve yan etkileri kısımlarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Cilt Beyazlatıcı Kremlerin Zararları

Her kremin kendi içerisinde yer alan etken maddelerden dolayı farklı zararları veya dezavantajları bulunabilir. Bunun için aldığınız kremlere karşı cildinizin alerjik reaksiyon verip vermeyeceğini bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca haftalık kullanım sayı sınırından daha fazla kullanımlarda cildinizin yağ oran dengesinde bozulmalar meydana gelebilir. Gözenekler kapanabilir. Kapanan gözeneklerden dolayı cildinizde sivilce ve akne oluşumu meydana gelebilir. Bu nedenle ilaç kremleri kullanmadan önce kesinlikle prospektüs bilgi kağıdını okuyun.

Cilt Beyazlatıcı Krem Fiyatları

Günümüzde kozmetik firmalarının ve ilaç firmalarının ürettiği onlarca cilt beyazlatıcı krem bulunmaktadır. Bu kremler, içeriği, marka değeri, gramajı, etkisi gibi birçok faktör göz önüne alındığında fiyatlarında farklılıklar oluşmaktadır. Genel olarak piyasada cilt beyazlatıcı kremlerin fiyatlarına baktığımız zaman 90 TL’den başlayan ürün fiyatları 300 TL’ye kadar çıkmaktadır. Sizde seçtiğiniz ürünün özellikleri, kullanıcı yorumları ve etkisine bakarak bütçenize uygun olan bir kremi alıp kullanabilirsiniz.

[haber id=”40412″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar