Kadın ve Moda

Düğün Elbiseleri

23.12.2014
Düğün Elbiseleri

Yeni konumuz düğün elbiseleri. Düğünler yakınlarımızın en mutlu günleridir. Bu özel günlere yakışır şekilde giyinmek önemli bir husus. Tercih edeceğiniz elbiseleri, yakınlık derecesine göre, gideceğiniz mekâna göre tercih etmelisiniz. Kır düğünleri, kokteyller, klasik düğünler… Her birinin de tarzı farklıdır ve kıyafet seçiminiz önemlidir. Düğün elbiseleri, genel olarak aşırı süslü, taşlı, boncukludur ve parlak saten, şifon kumaşlardandır. Düğün elbiseleri ile beraber tercih edeceğiniz ayakkabılar ve aksesuarlarda çok önemlidir.

Başlıklar

Kısa Düğün Elbiseleri

Kısa düğün elbiseleri daha çok kokteyl tarzında yapılan düğünler için ve klasik düğünler için tercih edilebilir. Uzun düğün elbiselerine göre daha rahattır. Birçok abiye elbisede olduğu gibi kısa düğün elbiselerinde de taşlar, danteller, payetler ön plandadır. Kısa düğün elbiseleriyle platform ayakkabılar ve ince topuklu ayakkabılar tercih edilebilir. Çok taşlı bir elbise tercih ettiyseniz; aksesuar seçiminizi dikkatli yapmalısınız. Bazı düğün elbiseleri hiç aksesuar gerektirmeyen tarzda olabiliyor.

Uzun Düğün Elbiseleri

Uzun düğün elbiseleri yine klasik düğünlerde, hem uzun hem de cıvıl cıvıl olanlarsa kır düğünleri tercih edilmelidir. Son zamanlarda moda olan altı tül balık etekli elbiseler kullanabilirsiniz. Şifon elbiseler daha çok kır düğünlerinde tercih edilmelidir. Böylece kır ortamına uygun tiril tiril bir elbise tercih etmiş olursunuz. Böyle düğün elbiseleri seçildiğinde ortam açık havaysa açık saçlar tercih edilebilir. Kapalı mekânlarda daha çok toplu modeller seçilmeli. Yalnızca küpe kullanarak abartısız bir şıklık kazanabilirsiniz.

Düğünlük Elbise Modelleri

Düğünlerde kadınların vazgeçilmez parçalarından biri olan ve her kadın tarafından davet gören kıyafetler vardır. Düğün kıyafetleri içerisinde bir çok seçenek bulunmaktadır. Düğünlerde genellikle elbiseler tercih edilmektedir. Şık ve gösterişli olmak istediğiniz takdirde uzun elbise tercih etmelisiniz. Balık model, etekleri kabarık model, önü kısa arkası uzun modeller aklımızda bulunabilir. Bunun haricinde daha cesur ve ilgi çekici olmak istediğiniz taktirde dekolteli modelleri tercih etmeniz uygun olur.

Düğün Uzun Elbise

Fiziğinize güveniyorsanız mini elbiseler aklımızda bulunması gereken şık ve gösterişli kıyafetlerdendir.Düğünlerin vazgeçilmez ürünleri arasında parıltılı, ışıltılı kumaşlar ön plana çıkmaktadır. Son zamanlarda dantel kumaşlar da oldukça ilgi çekici olmayı başarmış ve elbiselerde yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu nedenle bir çok kadın tarafından dantel elbiseler zarif bir görüntü sağlaması nedeniyle tercih edilmektedir.

[haber id=”43923″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar