Kadın ve Moda

Dantel Masa Örtüsü Modelleri 2019

09.03.2019
Dantel Masa Örtüsü Modelleri 2019

Dantel Masa Örtüsü Modelleri 2019

Dantel masa örtüsü örmek gerçekten zor ve maharet isteyen bir iştir. Dantel masa örtüsü örerken hem büyüklüğünü ayarlamak hem de modelini ayarlamak ister.

Fakat birçok dantel masa örtüsü örnekleri yaptıkça elinizde zamanla şekillendikçe daha doğrusu sizler ustalaştıkça size örerken zevk verir.

Dantel masa örtüleri sadece dantelin klasik rengi beyazdan veya kemik renginden ibaret değildir. Sizin zevkinize göre salonunuzun, mutfağınız dekorasyonuna göre istediğiniz renk ve modelde dantel masa örtüsü örnekleri bulunmaktadır.

Dantel Masa Örtüsü Modelleri 2019

Motifli dantel masa örtüsü modellerinin motif sayısını artırarak ya da azaltarak kendinize uygun bir örtü oluşturabilirsiniz. Ya da aralarına boncuklar geçirerek kendinize özgü dantel masa örtüsü oluşturabilirsiniz.

Parça parça ördüğünüz dantellerinizi uygun bir kumaşla birleştirerek dantel kumaş uyumlu dantel masa örtüsü modeli oluşturabilirsiniz. Hazır satılan işlemeli mendil modellerini basit dantel örerek birleştirerek hoş bir dantel masa örtüsüne sahip olabilirsiniz.

Kızlarınızın veya kendi çeyizine birkaç tane dantel masa örtüsü modeli ekleyerek torunlarınıza kızlarınıza bir el emeği hatıra bırakabilirsiniz. Çünkü dantel masa örtüleri de üzerinden isterse yüzyıl geçse de modası geçmeyecek geleneklerden biri çoktan oldu bile.

Dantel masa örtülerinin modası geçmekten ziyade her geçen gün yaratıcı hanımların maharetli ellerinde şekilden şekle renkten renge bürünüp kendini yenileyerek çeyiz sandıkları ve masalarımızdaki yerini sağlamlaştırıyor.

 

Sizlerde sizler için birçok şekil ve model ve renkte seçtiğimiz dantel masa örtüsü örneklerinden birini kendiniz için hazırlayabilirsiniz.

Neden Dantel Masa örtüsü

80’li yılların en önemli hobileri arasında dantel örme bulunmaktaydı. Stresini atmak isteyen, evlerini süslemek isteyen bayanlar dantel örerlerdi. Gençlik ve çocukluk yılları o döneme rastlayanlar mutlaka bir masa örtüsü örmüş veya en azından annesinin yaptığı masa örtüsüne katkı sağlamıştır. Günümüzde yeniden moda olan dantel masa örtülerini örmek artık hiç de zor değil. Örmek istediğiniz modelin adını internete yazdığınızda nasıl yapılacağına dair bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yapıl aşamaları resimlerle anlatıldığından dolayı sizlere sadece resimde gösterilenleri uygulamak kalacaktır. Belli bir aşamadan sonra hız kazanacağını için model çıkarmak sizler için oldukça kolay olacaktır. Kızlarımızın çeyizlerinin vazgeçilmezi olan bu eserlere günümüzde sanat eseri olarak bile bakanlar bulunmaktadır.

Dantel Masa Örtüsü Modelleri 2019

Dantel Masa Örtüsü Modelleri

Masa örtünüzü dantelden yapmak istiyorsanız öncelikle ne renk yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Genellikle beyaz ve krem ipten örülse de sizler zevkinize uygun bir renk belirleyiniz. Modelinize göre ipinizin kalınlığını belirlemelisiniz. Kare, üçgen, yuvarlak gibi çeşitli şekillerde motiflerin bir araya getirilmesinden oluşan modeller vardır.

Motiflerden oluşan bir modelse motifleri yapmaya başlayınız. En sonunda motifleri bileştirerek harika masa örtünüzü hazırlayabilirsiniz. Motiflerin birleştirilmesinde kanaviçe veya kumaşlardan yararlanabilirsiniz. Kumaş veya kanaviçe örtünüze farklı bir hava katacağı gibi tamamen dantelden yapabilirsiniz. Bazı modeller ise motif yoktur. Ortadan başlayan model bir bütün şeklinde ilerlenerek bitirilir. Nostaljik havası olan danteller sizlere harika bir yaşam alanı oluşturacaktır. 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. fatma dedi ki:

    dantel masa örtülerinize bayıldım acaba kaç tl ye satıyorsunuz.

  2. fadime dedi ki:

    dantel masa örtülerini sitenizden satın alabilir miyim

  3. deniz dedi ki:

    dantel masa örtüsü modellerinizin fiyatları nedir

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar