Kadın ve Moda

Dağınık Saç Modelleri

08.03.2022
Dağınık Saç Modelleri

Dağınık saç modelleri ister günlük hayat olsun ister özel günlerde bayanların sıklıkla başvurduğu saç modellerindendir. Genç veya yaşlı fark etmez her yaştaki bayana uyum sağlayan dağınık saç modelleri toplu veya tamamen açık da bırakılabilir. Adından da belli olduğu gibi dağınık saçlara verilen farklı modellerdir.

Dağınık Saç Modelleri

Fakat sakın aman dağınık saç deyip geçmeyin modelleri ayrıntıda gizlidir. Bir topuzla veya örmeyle de saçınıza dağınık saç modeli verebilirsiniz. En sade düz bir kıyafeti bile bir dağınık saç modeli ile canlandırıp hareket katabilirsiniz. Eskiden özensiz olarak görülen ve özel günlerde ve toplantılarda çok da tercih edilmeyen bu saç biçimi bu sözleri artık kulak astırmıyor.

Çünkü dağınık saç modelleri artık her yerde kullanılarak bayanlara özellikle çekici bir hava verebiliyor. Bazen dekoltesi fazla olan kıyafetlerde kurtarıcı görevi üstlenip özellikle sırt ve göğüs dekoltesini dengeleyici bir rol üstleniyor.

Dağınık Saç Modelleri

Saçlarınızda ister düz ister maşayla şekillendirdiğiniz saç modelinizin keyfini çıkarın. Kabartın dağıtın dağınık saçlarınızla yüzünüze giden bir modelle günün her anının tadını çıkarabilirsiniz.

Bayanlar kısa saçlarım var nasıl daha çarpıcı dağınık saç modellerine sahip olabilirim diye düşünmeyin hem usta eller size birbirinden farklı dağınık saç modelleri sunuyor.

Usta ellere ihtiyaç duymadan sizlerde kendinize birbirinden farklı saç modelleri yapabilirsiniz. Dağınık saç modellerini kullanırken bayanların dikkat etmesi gereken nokta yüz tipinize uygun bir saç kesimiyle size uygun dağınık saç modellerini kullanmanız.

Yan ve Düşük Dağınık Topuzlar

Dağınık saç modelleri arasında en fazla tercih edilenler arasında yan topuz yer alır. Omzu açık elbiselerde özellikle kullanılan yan topuzlar, saçların daha hacimli görünmesine de yardımcı olurlar. Tam arkada toplanan topuzlar klasikleştiğinden farklılık isteyenler yanı tercih etmektedir. Saçı uzun veya orta uzunlukta olan bayanlara yan topuz çok yakışmaktadır. Yan tarafta at kuyruğu yapılan saça dağınık topu görünümü verilerek oluşturulur.

Arkada yapılan topuzlar uzun yıllar kullanıldı. 2019 abiye saç modelleri arasında trend olan ise düşük dağınık topuzlardır. Düşük topuzlar maşa ile dalgalandırıldığında daha farklı ve şık bir görünüm elde edilebilir. Günlük saç köpüğü ile şekillendirilip biraz daha salaş hava verilmesi yeterli olacaktır.

Dağınık Saç Modelleri

Örgülü Dağınık Topuzlar

Örgü Türk bayanlarının genlerinde olan bir modeldir. Bazı bayanlar ne olursa olsun örgüden asla vazgeçmezler. Biraz entelektüel hava katan örgüler abiye elbise saç modelleri olarak sıklıkla kullanılır. Saçların hacmini ortaya çıkarmak için örgüler gevşek yapılmalıdır. Sık örüldüğünde saçları olduğundan daha az gösterecektir. İki taraftan veya tek taraftan örülen saçlar yukarıda veya enseye doğru toplanır.

Toplanan örgülerden kalan saçlarda maşa kullanılarak maşalı topuz saç modelleri şeklinde tarz oluşturulabilir. Örgülü modeller çok çabuk bozulabilir. Bunu önlemek için saç spreyi kullanılmalıdır. Az saçı olanlar örgü topuzun yanı sıra hacimli dağınık topuzları da kullanabilirler. Hacim verilerek dağınık olarak toplanan saçlar olduğundan daha gür gözükecektir. 

Başlıklar

Straplez Elbise İçin Saç Modelleri

Özel davetlerde elbise tercih ettiğimiz zaman elbiseyi tamamlayacak saç modelinin nasıl olacağı konusunda zorluk çekebiliyoruz. Bir elbise seçimi yaptığımız zaman saç modelleri arasında ıslak saç modeli tercih edilebilir. Bunun haricinde at kuyruğu, balerin topuzu, burgu topuz, çekici dalgalar, örgü modelleri, hareketli saçlar yaptırılabilir.

Straplez Elbise için Saç Modeli

Straplez elbise seçimlerinde omuz kısmı tamamen açık kalacağı için saçları toplamanız teninizin daha fazla ortaya çıkmasını sağlar. Bu nedenle güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu tarz bir elbise seçimi yaptığımız zaman saçlarınızı açık bırakıp dalgalı hacimler vererek daha hareketli bir görünüme de kavuşabilirsiniz. Bu elbise seçimi bir çok saç modelini rahatlıkla taşıyabilir. Bu nedenle modeli özel davetlerde tercih etmeniz uygundur.

[haber id=”43827″]

Ensede Dağınık Topuz Modelleri

Saç modelleri arasında son zamanların en trend modelleri arasında ensede topuz modeli yer almaktadır. Ensede topuz modeli her yaş grubuna giren ve özel günlerde ya da günlük hayatta sıklıkla tercih edilebilir. Ensede topuz modeli dağınık, Örgülü ve benzeri gibi şekillerde yapılabilir. Özel günlerde en sene yapılan dağınık topuz modellerini ya da toplu topuz modellerine aksesuarlar takılabilir. Bu minik aksesuarlar farklı bir hava kazandırır.

Ensede Dağınık Topuz Modelleri

Günlük hayatta en seni topuz modeli hem rahat hem de zaman almayan bir model olduğundan dolayı her yaş grubu tarafından da rahatlıkla yapılabilir.Örgüt son zamanlarda oldukça fazla tercih edilir ve bir çok farklı örgü modelleri ensede topuz modellerine uygundur.

[haber id=”43922″]

Kayık Yaka Elbise İçin Saç Modelleri

Bir çok saç modelleri arasında kayıkyaka olan modeller tercih edildiği zaman elbisenizi tamamlayacak saç modelleri de önemli bir detaydır. Kayık yaka elbise tercih ettiğiniz zaman boynunuzu güzel bir şekilde ortaya çıkartacak toplu saç modelleri tercih etmeniz uygun olur. Atkuyruğu modeli kayık yaka elbise için ideal bir modeldir. Bunun haricinde topuz modelleri de tercihleriniz arasında olabilir.

Borda Kayık Yaka Elbise için Saç Modelleri

Kayık yaka elbiseleri yakışacak modellerden biri de örgülü saç modelleridir. Açık saç modelleri nde kayık yaka elbise tercih ettiğiniz zaman saçlarınızın geri planda tutmamız gerekir. Fakat doğul ve şık bir görünüm yakalamak istediğimiz taktirde hacimli güzel kaşık ver ortaya çıkartarak kayık yaka modelini kapatmayacak şekilde saçlarınızı üstten toplayabilirsiniz.

Günlük Dağınık Saç Modelleri Özellikle günlük dağınık saç modelleri söz konusu olduğu zaman gün içerisinde pratik bir şekilde uygulanan saç modelleri karşımıza çıkmaktadır. Günlük dağınık saç modellerinin salaş bir tarzı yansıttığı bilinmektedir. Özellikle omuzlara sarkan saç modellerinde bu tarz tasarımların başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Yine günlük dağının saç modellerinin asimetrik saç kesimlerinde de başarılı sonuçları ortaya koyduklarını rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Ayrıca dağınık saç modellerinin kıvırcık saçlar için de başarılı sonuçlar ortaya koydukları bilinmektedir.

Günlük Dağınık Saç Modelleri

Özellikle günlük dağınık saç modelleri söz konusu olduğu zaman gün içerisinde pratik bir şekilde uygulanan saç modelleri karşımıza çıkmaktadır. Günlük dağınık saç modellerinin salaş bir tarzı yansıttığı bilinmektedir. Özellikle omuzlara sarkan saç modellerinde bu tarz tasarımların başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Yine günlük dağının saç modellerinin asimetrik saç kesimlerinde de başarılı sonuçları ortaya koyduklarını rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Ayrıca dağınık saç modellerinin kıvırcık saçlar için de başarılı sonuçlar ortaya koydukları bilinmektedir.

[haber id=”44125″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar