Kadın ve Moda

Atkuyruğu Saç Modelleri ve Yapılışı

01.04.2019
Atkuyruğu Saç Modelleri ve Yapılışı

Atkuyruğu Saç Modelleri ve Yapılışı

İster günlük hayat ister iş hayatı ya da özel bir gün olsun en sık başvurulan modellerden bir tanesi atkuyruğu saç modelleridir. Topuz saç modelleri gibi atkuyruğu saç modellerinin de birçok çeşittedir.
Yüzünüzün ya da saçınınız durumuna göre kullanacağınız yere göre atkuyruğu saç modellerini tercih edebilirsiniz. 2019 atkuyruğu saç modellerine değinecek olursak ilk olarak ense hizasından toplanmış uzun düz atkuyrukları oldukça hoş duruyor. Ensenizden topladığınız saçlarınızı yandan toplayarak yaptığınız atkuyruğu saç modelleri de oldukça şık bir görüntü veriyor. Yine yandan topladığınız saçlarınızın uçlarına vereceğiniz çok az dalga özellikle kare yüz tipine sahip bayanlar için oldukça uygun bir seçenek olabilir.

2019 atkuyruğu saç modelleri arasında olan bir model ise saçlarınızı ortadan toplayıp öne bıraktığınız kâküllerle günlük kullanım için oldukça uygun bir model. Atkuyruğu saç modellerini yaparken veya yaptırırken saçınızı tamamen toplayıp üst tarafı biraz kabartırsanız boyunuzu biraz uzun gösterebilir ve daha ince görülebilirsiniz.

2019 de sadece düz veya hafif uçlarda kıvrımları olan atkuyruğu modelleri mi ön planda sanıyorsunuz? Saçları dalgalı zapt edilemez durumda olan bayanlar içinde atkuyruğu saç modelleri tam bir kurtarıcı durumunda. Asi saçlarınızı atkuyruğu saç modelleriyle dizginleyebilirsiniz.

 atkuyruğu modelleri

Yeni Trend At Kuyruğu Modelleri

Bu yazımızda sizlere atkuyruğu saç modelleri ve yapılışından söz ettik. Çünkü atkuyruğu modelleri şık görüntüsü kadar kimi zaman yapması da kolaydır. Evinizde basit birkaç adımla oldukça hoş atkuyruğu modelleri yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey sağlam bir saç lastiği ve birkaç tane tel toka. Öncelikle atkuyruğu yaparken saçlarınıza hacim kazandırın jöle, köpük gibi ürünler kullanabilirsiniz. Saçlarınız temizse veya zaten hacimliyle bir şey kullanmanıza gerek yok. Saçınızı omuzlarınızın üzerinde tercihinize göre ensede veya daha yukarda düzelterek toplayın. Saçınınız orta kısımlarından ayırdığınız bir tutam saç ille saç lastiğinin üzerini kaplayın. Atkuyruğunda asıl önemli olan nokta lastiğin üzerini kapatmaktır. Bu basit işlemleri özenle uyguladığınızda bir profesyonelin elinden çıkmış gibi olacaksınız. Saçlarınızı yaptırdığınız ister düz ister dalgalı atkuyruğu saç modelleri ile oldukça şık bir görüntüye sahip olabilirsiz.

Başlıklar

Atkuyruğu saç modelleri yapımı olarak hem kolay hem de şık ve çekici gözükmenize yardımcı olacaktır. Hangi saç tipine sahip olursanız olun biraz özgüven ve cesaretle tüm tabularınızı yıkıp cesur görünümünüzle size uygun atkuyruğu saç modellerini saçınıza uygulayın.

Günümüz At Kuyruğu Saç Modelleri

Sonrasında bırakın tüm gün atkuyruğu saç modelleri saçlardaki rahatlığıyla beraber güzelliğiniz ile dikkatleri üstünüze toplayın. At kuyruğu saç modeli diğer saç modellerinin rahatsız edici, karmaşık ve zor yapımı nedeniyle pek tercih edilmemesinden dolayı, haftada en azından 2 gün denemeniz gereken bir saç modeli. Peki ünlülerimizden en çok saç kuyruğunu tercih edenler kimlerdir dersiniz?

 atkuyruğu modelleri

Demet Akalın, Aleyna Tilki, Atiye, Sertab Erener, Emel Sayın, Işın Karaca, Lerzan Mutlu, Merve Özbey, Sibel Can, Ebru Polat, Seda Sayan ve daha birçok ünlümüz at kuyruğu saç modelini hem gündelik hem de sanat hayatlarında çokça uyguladıklarını görüyoruz. Artık zor ve zaman alan saç modelleri yerine kolay ve pratik atkuyruğu saç modeli ile sadeliğin cezp edici, görüntüsünün ise zarafetiyle sizlerinde yaşamında önemli bir yeri olacak. At kuyruğu saç modelleri arasından en fazla tercih edilenlerden bahsedelim. Mini Hollanda örgülü atkuyruğu, Balık kılçığı örgülü Kızılderili Atkuyruğu, Fransız örgülü atkuyruğu, Basit örgülü atkuyruğu, Kılıç örgü atkuyruğu, Yandan süprülmüş örgülü atkuyruğu modelleri hem görüntüsüyle hem de şıklığı ve zarafetiyle sizlerde göz kamaştırıcı duracağına emin olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar