Kadın ve Moda

9 – 10 Yaş Erkek Saç Modelleri

16.03.2022
9 – 10 Yaş Erkek Saç Modelleri

9 – 10 yaş erkek saç modelleri farklı kesimlerle desteklendikleri ölçüde başarılı olmaktadır. Eski dönemlerde erkek çocukların saçları klasik bir şekilde kesilir ve genellikle hepsi benzer olurdu. Günümüzde ise hem saç modelleri hem de kesim stilleri daha modern hâle gelmiş durumda. Burada saç modelimin yüz hatlarıyla uyumlu olmasına dikkat ediyor olmak, tam da size uygun bir modelin tercih edilmesini mümkün kılar.

Özellikle 9 – 10 yaş grubu erkek çocukların saç modellerine baktığımızda daha yaratıcı ve çeşitli stiller görmekteyiz. Çocuk saç kesim modelleri arasında özellikle anneler tarafından kısa saç modelleri tercih edilmektedir. Çünkü bu yaş grubundaki çocuklar için kısa ve klasik kesilmiş saçın kullanımı daha rahat olmaktadır.

9 10 yas erkek cocugu sac modelleri3

Başlıklar

9 – 10 Yaş Erkek Çocuk Saç Kesimleri

9 – 10 yaş grubundaki çocukların saç kesimleri; Amerikan saç kesimi, kısa saç kesimi, üç numara saç tıraşı ve saçın belli bir bölümünün uzun bırakıldığı saç modeli olarak sayılabilir. Saçları dalgalı ya da kıvırcık olan çocuklar için aileleri genellikle uzun saç kesimini tercih etmektedirler. Saç tipi saç modelinin belirlenmesinde de etkili oluyor. Bu da çocukların kendilerine en uygun olan saç modelini tercih etmelerini mümkün kılıyor.

Uzun olarak kullanılan dalgalı ve kıvırcık saçlara şekil vermek de kolay olmaktadır. Ancak dalgalı ya da uzun saça sahip olup kısa kesimi tercih edenler de vardır. Düz saçlar için ise genellikle kısa kesim kullanılmaktadır. Ayrıca düz saçlarda uzun kesim kullanılırsa saç rahatlıkla toplanabilir. Özellikle kış aylarında bu yaş grubundaki çocuklar okula gittiği için kısa kesim tercih edilmektedir.9 10 yas erkek cocugu sac modelleri2

9 – 10 Yaş Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri

Saç kesimi yapılırken en önemli hususlardan biri kesimin yüz yapısına uygunluğudur. 9 – 10 yaş grubundaki çocukların da saç kesim modeli belirlenirken yüz yapısı dikkate alınmalı ve kesim ona göre yapılmalıdır. 9 – 10 yaş erkek saç modelleri gündeme geldiğinde mutlaka rahat bir kullanım özelliğine sahip olan modellerin olmasına dikkat etmek şarttır. Böylece hem kullanışlı hem de gösterişli olan bir saç modelinin uygulanması da mümkün hale gelecektir.

Farklı olmayı seven ebeveynler çocukları için de farklı stilleri tercih ederler. Büyüklere uygulanan birçok saç kesim modeli bu yaş grubundaki çocuklara da uygulanabilir. Önemli olan çocuğun saç modeli ile kendini rahat hissetmesidir. Son zamanlarda saçın orta kısmının biraz uzun bırakıldığı ve yan tarafların tamamıyla kesilerek tıraş makinesi ile çizgi çekildiği model en çok tercih edilen modeller arasındadır.

9 – 10 yaş grubundaki çocuklar için fanatiği oldukları sporcuların ya da sanatçıların da saç modelleri önemlidir. Saçlarını onlar gibi kestirip farklı stile sahip olmak isterler. Ebeveynler çocukları için en güzelini seçerken çocuklarının tercihlerini de göz önünde bulundurmalıdırlar. Burada saç modelinin başarılı bir şekilde uygulanması için mutlaka çocuğun da görüşünün alınmasına dikkat etmek gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar