Kadın ve Moda

2019 Güzellik Merkezlerinde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

18.09.2019
2019 Güzellik Merkezlerinde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Daha güzel ve genç bir görünüm elde etmek için düzenli cilt bakımı büyük öneme sahiptir. Özellikle günümüzün sağladığı teknolojik yöntemler ve özel malzemeler, artık çok daha taze bir cilt yakalama şansını sunuyor. Özellikle aşrı kozmetik ürün kullanımı göz önüne alındığında, cilt bakımı yaptırmak hücrelerin her zaman sağlıklı kalmasına olanak tanımaktadır.

Cilt Bakımı İçin Yaş Kriteri

Cildin yaşlanmasını tetikleyen ve bu süreci hızlandıran bazı olgular bulunmaktadır. Bu olgular genelde 28 yaşına kadar cildin kendisini yenilemesi ile üstü kapatılır. Yenileme dönemi genel olarak regl dönemi içerisindedir. Ancak özellikle 25 yaşından sonra yaşlanma etkisine sebep olan olgular daha üstün çıkmaya başlar. Bu yüzden 25 yaşından itibaren cilt bakımı yaptırmaya başlamak gerekir. Tabii burada cilt yaşını da ciddiye almak gerekir.

Nitekim her cilt aynı yaş itibariyle bozulmalar meydana gelmesine etken olmaz. Bu konuda birçok farklı dış etken söz konusudur. Örneğin stres, ani hormon değişimleri ve su tüketim azlığı cildin en büyük düşmanları arasında yer alır. Ayrıca düzensiz uyku, sigara, alkol, hava kirliliği gibi faktörler cildi olumsuz yönde etkilemektedir.

Böylece cildin kendini yenileme süreci 25 yaşından itibaren bu faktörlerin baskın çıkmasıyla geri plana çekilir. İşte bu noktada doğru ve etkili cilt bakımı devreye girer. Düzenli olarak yapılan cilt bakımı sayesinde, zaman içerisinde hücreler kendisini yenilemeye başlar. Böylece kırışıklık, sarkmalar ve çizgiler büyük oranda minimum seviyeye indirilir.

Cilt Bakımı Uygulaması

Cilt bakımı için güzellik salonlarında yapılacak olan uygulama belli aşamalarla ele alınır. Öncelikle bu konuda cildin tipi tespit edilir. Nitekim her cildin kendine özgü bir karakteristik yapısı vardır. Buna göre farklı yöntemler ve malzemeler kullanılır.

Keşif gerçekleştirildikten sonra cilt temizleme ürünleri ile büyük bir oranda arınma yapılır. Kuru ciltler söz konusu olduğu zaman süt kullanımı ön plana çıkmaktadır. Yağlı ciltler adına daha çok jel ve temizleme köpükleri devreye girer. Temizleme işleminin ardından göz ve çevresi pamuk ile kaplanır. Ardından uygulanması gereken teknik yöntemler devreye girer. Bu yöntemler arasında cildin tipine bağlı olarak buhar işlemi gerçekleştirilir. Gözenekler için sıkma aşaması da devreye girer.

Sonrasında tonik uygulama sistemi dahilinde yüksek frekans cilde uygulanır. En son kaliteli ve doğru nemlendiriciler kullanılırken, lifting ve serum bakımı bu süreci takip eder. Tüm bunların belli aşamalarda uygulanması neticesinde, cilt çok daha genç, pürüzsüz ve etkileyici bir görünüme sahip olur. Bu yüzden belirli süreler dahilinde periyodik olarak güzellik salonlarında cilt bakımı yapılması gerekir.

Güzellik Salonlarında Radyofrekans Uygulaması

Birçok insanın merak ettiği konulardan biri de radyofrekans uygulamasıdır. Bu yöntem vücutta bulunan su molekülleri ve iyonları radyo dalgaları aracılığıyla harekete geçirir. Bununla beraber harekete geçen iyon ve su molekülleriyle belirli bir enerji açığa çıkar. Bu da paralel olarak ısıtma yaratır.

Vücut normal olarak 36 ile 37 derece arasında bir sıcaklığa sahiptir. Cildin alt kısmındaki bölge ise 50 ve 55 derece arasında değişkenlik gösterir. İşlemin uygulanmasındaki temel amaç cildin 42 ila 43 dereceye ulaşmasını sağlamaktır. Bu tamamen doğal bir ısı ortalaması yaratır. Yani cilt için herhangi bir sorun teşkil etmez. Böylece ortaya çıkan ısı yağların erimesinde etkinlik sağlar.

Ayrıca toparlanma ve incelme ile birlikte hücreler kendi kendilerini yenilemeye başlarlar. Küçük alanlar için ortalama yarım saat gibi bir süre dahilinde uygulama gerçekleştirilir. Büyük alanlar içinse en fazla 1 saat kadar cilt bakımı yapılır. Böylece cildin kendi kendini yenilemesine olanak verilir.

Başlıklar

Doğal Yüz Temizleme Yöntemleri

Kadınların genelde cilt bakımına çok önem verdiğini herkes bilir. Çünkü yapılan makyajlar ciltte ciddi problemlere neden oluyor. Açık gözeneklere yerleşen kimyasal maddeler cildinizin hasar görmesine neden olur. Bu yüzden güzellik merkezlerine gidip cilt bakımı yaptıran kadınların sayısı her geçen gün artmaktadır. Ancak güzellik merkezleri yerine doğal yöntemler ile evde cilt bakımı uygulamakta ayrı bir seçenektir. Ev ortamında eldeki malzemeler ile de cildinize uygun maskeler yapıp cilt temizliğinizi sağlayabilirsiniz. Özellikle bazı meyve sebzelerin cilt için çok faydalı olduğunu ve maske olarak kullanıldığı bilinir. Bu cilt bakım yöntemine dair detaylı bilgi almak için doğal yüz temizleme yöntemleri adlı yazıya da bakmanız faydalı olacaktır.

[haber id=”39244″]

Sudocrem Faydaları

Sudocremi ve faydalarını bilmeyen yoktur. Çünkü herkes en az bir kere bu kremi kullanmaya ihtiyaç duymuştur. Günlük aniden oluşacak küçük kazaları hepimiz geçirebiliriz. Örneğin yemek yaparken ellerimizde ufak kesikler meydana getirmek son derece olağan bir durumdur. Ya da elimize alacağımız sıcak bir şeyden ellerimizde hafif yanıklar meydana gelebilir. İşte bu ve benzeri küçük kazların sonucunda sudocrem kullanmak faydalıdır. Sudocrem hafif yaraları, yanıkları, sivilce ve akneleri, tahriş olmuş ciltleri onarmak gibi ufak yaralanmalarda kullanabilirsiniz. Eczanelerden reçetesiz olarak satın alabileceğiniz ve her evde mutlaka bulunması gereken bir ilaç olarak değerlendirmek yanlış olmayacaktır.

[haber id=”40412″]

Kükürt Sabunu Ne İşe Yarar

Doğada cilt bakımı ve saç bakımı için kullanılabilen çok fazla bitki bulunmaktadır. Bu bitkiler ile üretilen sabun ve yağlar pek çok alanda kullanılıyor. Bunlarda biri de kükürt sabunudur. Kükürt doğada bulunan bir maddedir. Bu maddenin cilde ve saça faydası çok fazla olduğu için sabun üretiminde kullanılıyor. Kükürt sabunu akne oluşumunu engelleyip sivilcenin önüne geçer. Aynı zamanda cildin temiz, genç ve duru kalmasına yardımcı olur. Saçlarda kullanımı ise dökülmeleri engelleyip parlaklık yumuşaklık sağlar. Kükürt sabununu bu gibi sorunları önlemek için kullanabilirsiniz. Kükürt sabununu aktar ve eczanelerin tümünde bulabilirsiniz.

[haber id=”41023″]

Yoğurt Karbonat Maskesi

Yoğurt cildinizde leke giderici ve çukur kapatıcı etki eden bir maddedir. Yoğurt cildinizin sıkılaşmasına neticelerin tedavisine de yardımcı olmaktadır. Dışında yüzdeki kırışıklıklarınızı da giderici etkiye sahiptir. Karbonat ise ölü hücreleri cildinizden temizler ve cildin rengini açarak cilde parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Anne bu iki ürün birleşince ortaya çok güzel bir maske çıkar.

Yoğurt Karbonat Maskesi Yüze İyi Gelir Mi

Kabının içerisine bir yemek kaşığı yoğurt bir çay kaçık karbonat ekleyip karıştırınız.Bu karışımı yüzünüzün her tarafına uygulayınız.Daha sonra belirli bir süre bekletip iyice durulayınız.Bu maskeyi uyguladığınız taktirde cilt lekelerinin azaldığını görebilirsiniz. Aynı zamanda gifteki yorgun görüntü kaybolacaktır. Kahverengi lekeleri giderici etkisi sayesinde Çiller’inden rahatsız olanlar da rahatlıkla kullanabilirler. Sivilce izleri ve siyah nokta tedavisinde de kullanılabilir.

[haber id=”44769″]

Hametan Yüze Sürülür Mü?

Çok eski yıllardan itibaren eczanelerde ve evlerinizde rahatlıkla tercih edeceğiniz kremlerden biridir. Hametanı cilt bakımı için kullanmak İsteyenler rahatlıkla tercih edebilirler. Çok ciddi sorunları ortadan kaldırmada oldukça başarılı olan bu krem iltihap giderici özelliği ile Sivilcelerden yaralara kanama durdurmadan daha bir çok iyileştirici özelliği sahip sorunlara iyi gelmektedir.

Hametan Ne İşe Yarar

Bunların haricinde iyi bir nemlendirici önerisi arayanlar açısından da ideal bir üründür. Genellikle cilt lekeleri, sivilce izleri ve daha bir çok lekelerin giderilmesi için kullanılmaktadır. Bu nedenle de rahatlıkla yüzünüzde de uygulamanız mümkündür. Genelde yaz aylarında yaşanan sorunlar açısından kullanıldığında iyi sonuç verir. Yaz aylarında oluşan kızarıklıklara iyi gelir.

[haber id=”44767″]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.

kız oyunları madecassol krem ne işe yarar