Yaz Ayların Yaklaşması İle Diyet Zamanı Başladı

28.02.2019
182
A+
A-
Yaz Ayların Yaklaşması İle Diyet Zamanı Başladı

Kış aylarının sonuna gelinmesi ve hızla yaklaşan yaz ayları ile pek çok kişi diyet yapmaya başlamaktadır. Yaza formda girmeyi hedefleyen ve tatile çıkmadan zayıflamak isteyenler diyetisyenlerin kapılarını aşındırmaya başladılar. Ama diyetisyene gitmeye çok vakti olmayanlar ise araştırmalarına internet üzerinden başlayarak uygun bir diyet belirlemeye çalışmaktadırlar.

Yaz Ayların Yaklaşması İle Diyet Zamanı Başladı

Tam bir diyet uygulamak isteyenler diyet yemek tarifleri, kahvaltılar ve detoks içecekleri kendileri hazırlayarak kolayca kilo vermeyi hedeflemektedir. Özellikle yağ yakımını hızlandırmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettikleri yiyecek ve içeceklerin olduğu bilinmektedir. Araştırdığınızda ünlülerin ve isim yapmış diyetisyenlerin diyetlerinde bu tarz küçük hileler olduğunu hemen fark edeceksiniz.

Basit Düzenlemeler İle Kilo Verin

Form tutmaya başladığınızda diyet yemek tarifleri ile akşam ve öğle öğünlerinizi düzenleyerek kısa zaman içerisinde form tutmaya başlayabilirsiniz. Elbette bu diyetlere eşlik etmesi gereken yürüyüş ve basit egzersizleriniz de mutlaka olmalıdır. Sadece aç kalarak verilen kilolar asla sağlıklı değildir. Hızlı ve kontrolsüz verilen kilolar hem kısa sürede geri alınmaktadır hem de sağlık durumunuzu olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle asla belirli bir düzen içermeyen ve açlığa dayalı diyetlere yönelmeyiniz.

Yaz Ayların Yaklaşması İle Diyet Zamanı Başladı

Diyetisyenler kişilere göre düzenledikleri özel diyetler ile aç kalmadan istenilen kiloya inilmesine yardımcı olmaktadır. Hiç bir diyetisyen aç kalarak hastasını zayıflatmaz. Sadece kalori alımlarında azaltmaya gidilerek vücudun yağdan yakması sağlanılmaktadır. Bu nedenle gözden kaçırmamanız gereken konunun az yemek olduğuna dikkat ediniz.

Evde Yapılabilecek Diyet Yemek Tarifleri

Yaz Ayların Yaklaşması İle Diyet Zamanı Başladı

Evinizde kendiniz için hazırlayabileceğiniz diyet yemek tarifleri oldukça basittir. Öğünlerinizin hafif olmasına özellikle dikkat etmelisiniz ki kısa sürede hedeflerinize ulaşabilesiniz. Örneğin bir akşam yemeği için;

Hafiliğin ön planda olduğu harika bir sebze yemeği yapabilirsiniz. Sadece bir orta boy kabak kullanarak dilerseniz çorba dilerseniz bir ana yemek yapabilirsiniz. Diyet yemek tarifleri hem sizi hem de midenizi yormayacak şekilde olmalıdır. Kabağı soyarak izli tavada çok az bir yağ ile önlü arkalı pişirerek üzerine tavuk ekleyerek yiyebilirsiniz.

Yine kabak ile tavada pişirme işleminin ardından peynir ve domates eklemesi yaparak harika bir öğün yaratabilirsiniz. Eğer çorba yapmayı tercih ederseniz de kabağınızı rendeleyerek soteleyiniz. Üzerine bir yemek kaşığı un ekleyerek kavurunuz. Un kokusu gidince et suyu ile karışık bir su bardağı sıcak su ve yarım su bardağı süt ekleyerek kaynayana kadar pişiriniz. Altını kapattıktan sonra istediğiniz baharatları ve mutlaka dereotu ekleyerek tüketiniz.

 

Bir sebze ile bile diyet yemek tarifleri yapabileceğiniz tariflerin olduğunu aklınızda bulundurarak öğün belirlemeleri yapabilirsiniz. Amacınız gerçekten yaza sımsıkı bir vücut ile girmek ise küçük kurallar koyarak bunu başata bileceğinizi bilmelisiniz.

Kendinize Mutlaka Kurallar Koyun

Yaz Ayların Yaklaşması İle Diyet Zamanı Başladı

Diyetinizi yaparken mutlaka kendinizi motive edecek kurallar koymalısınız. Sabah erkenden uyanmak, yürüyüş yapmak, kahvaltı yapmadan evden çıkmamak, öğün atlamadan beslenmek, şekerli ve kalorili besinlerden uzak kalmak, düzenli uyumak başlangıç için sizi oldukça motive edecektir. Ama vazgeçmemek için kendinize de söz vermeyi asla unutmayınız.

Diyet Yaparken Her Gün Tartılmayın

Diyetinizi yaparken her gün tartılmaktan kaçınmalısınız. Bu sadece moralinizi bozar. Çünkü özellikle diyetinizin ilk günlerinde vücudunuz biraz fazla su tutma eğiliminde olabilir. Hanımlar için ise özellikle özel dönemlerinde tartılmaktan kaçınmalıdır. Haftalık olarak tartılarak sonuç elde ettiğinizi görmek sizi çok daha mutlu edecektir. Diyetinize bağlı kalarak nasıl sonuçlar elde ettiğinizi gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.Yaz Ayların Yaklaşması İle Diyet Zamanı Başladı

Bir diğer motive yöntemi ise belki de en eski uygulamalardan biri ama oldukça etkili bir yöntem olan bir beden küçük kıyafet almaktır. Diyete başlarken bir beden küçük ama çok istediğiniz bir kıyafeti alarak kendinizi şartlandırabilirsiniz. Ortalama 3 kilo verdiğiniz zaman bir beden küçüldüğünüzü aklınızda bulundurmalısınız.

FOTO GALERİ / Yaz Ayların Yaklaşması İle Diyet Zamanı Başladı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.