Bebek Yıkarken Nelere Dikkat Edilmeli?

20.02.2019
199
A+
A-
Bebek Yıkarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni anne olanlar veya gebe olduğunu yeni öğrenen kişiler özellikle birtakım konular için devamlı araştırma yapar. Bu konuların arasında bebek banyosu da vardır. Bebek yıkarken nelere dikkat edilmeli?Sorusuna verilecek cevapların başında banyo malzemeleri gelir.

Bebek yıkarken nelere dikkat edilmeli?

Özellikle bebek şampuanı oldukça önemlidir. Şampuanın bebeğin gözünü yakmaması ve içerisinde alkol bulundurmaması önemlidir. Yıkama esnasında yanınızda temiz bir bez, bebek sabunu, % 100 pamuklu bir havlu ve banyo sonrası giydireceğiniz temiz kıyafetleri küvetin yanında hazır olarak bulundurmalısınız. Bebek yıkarken nelere dikkat edilmeli? Sorusuna cevap olarak suyun derecesine cevabını verebiliriz.

Bebeklerin vücut ısısı çok çabuk farklılık gösterebildiği için banyo yaptırdığınız suyun ve odanın sıcaklığını ayarlamanız gerekir. Suyun ısısı bebeği üşütmeyecek veya yakmayacak ayarda olmalıdır. Bu ayarı en doğru banyo termometreleriyle yapabilirsiniz.

Bebek yıkarken nelere dikkat edilmeli?

Bebeği dikkatli ve sıkıca tutmak gerekir

Bebeği küvet içerisine koyduğunuz anda el ve bacaklarını oynatacağı için sıkıca tutmanız gerekir. Aksi halde ıslanan bebek ellerinizden kayıp düşebilir. Bu konuda gerekirse daha tecrübeli bir kişiden yardım isteyebilirsiniz. Bebek yıkarken nelere dikkat edilmeli?Sorusuna cevap olarak sabun kullanımına dikkat edilmesi gerektiğini de söyleyebiliriz. Sabun yapısı itibariyle bebeğin hassas cildine zarar verebilecek bir madde olduğu için, olabildiğince az kullanılmasında fayda vardır.

Bebek yıkarken nelere dikkat edilmeli?

Yüzü yıkarken ekstra dikkat etmek gerekir

Bebek yıkarken nelere dikkat edilmeli? Sorusuna cevap olarak Bebeğin ağzını, burnunu, kulaklarını, gözlerini ve yumuşak yerlerini yıkarken daha hassas davranmak gerekir cevabını da verebiliriz. Yeni doğan bebeklerin belirli bir döneme kadar özellikle baş bölgesindeki kemik dokuları yumuşak bir yapıdadır. Bu bölgenin temizliğini yaparken, yumuşak bir biçimde masaj yaparak ilerlemeniz gerekir.

Bebek yıkarken nelere dikkat edilmeli?

Tüm işlemleriniz bittiyse artık bebeği durulayıp ardından da kurulayabilirsiniz. . Bebek yıkarken nelere dikkat edilmeli? Sorusuna cevap olarak bebeğin karnının tam aç yada tam tok olmaması gerektiğini de söyleyebiliriz. Çünkü bebek açken huysuzlanabilir, tokken de kusabilir, dolayısıyla da bebeği besledikten 2 saat sonra yıkamak en ideal zamandır.

Ne sıklıkta banyo yaptırılmalıdır?

Bebeği sık sık yıkamak oldukça faydalıdır. Genellikle bebekler emeklemeye başladığı an itibariyle her gün yıkanmaları gerekebilir fakat bebeği emekleyene kadar gün aşırı yada 2-3 günde birde yıkayabilirsiniz. Yıkama işlemini bebek küveti adı verilen portatif ürünlerle yapmak daha kolaydır.

Bebek yıkarken nelere dikkat edilmeli?

Banyo yaptırmanın bebeğe faydaları

Bebeği özellikle annenin yıkaması bebekle anne arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirme açısından oldukça faydalıdır. Ayrıca banyo sonrası bebeğe masaj yaparak rahatlatabilir bu sayede de bebeğin daha rahat bir uyku uyumasını sağlayabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Bebek Yıkarken Nelere Dikkat Edilmeli?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.