Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer

173
0

Genellikle kış aylarında, kapalı ve sıkı giyilen giysi türlerinden dolayı; pantolon, tayt, çorap vb. bacak bölgesindeki kıl batmaları çoğalır ve batıklar oluşur. Gerekli önlemler alınmadığında ya da ilgili bakımlar uygulanmadığında ne yazık ki hoş bir görünüm oluşturmaz. Açık ten rengi çorap giydiğinizde dahi bacaklarınız pürüzlü bir görünüme sahip olabilir. Bu nedenle bacaklarınız pürüzsüz bir güzelliğe kavuşması için, bacaktaki batık lekeleri nasıl geçer hakkında püf noktaları bilmeniz gerekir. Böylelikle kolay bir şekilde batıklarınızdan kurtulabilir ve pürüzsüz bacaklara kavuşabilirsiniz.

Batıkların en büyük sebeplerinden biri, ağda yapıldığında; derinin ölü deri bölümü etkili şekilde temizlenmemektedir. Ağda kılları inceltir, kalınlaşmış ve temizlenmemiş derinin altından kıllar kolay bir şekilde çıkamaz ve derinin altında kalır. Tıraş bıçakları bu açıdan, ölü deriyi temizlediği için dikkat çeker. Fakat her gün kullanmak yerine ay da bir defa kullanılması önerilir. Tıraş bıçağı, kılları kalınlaştırır ve kolay bir şekilde çıkmasını sağlar. Aynı şekilde, batık olmasını engeller, fakat var olan batıkların gün yüzüne çıkmasına sebep olabilir. Bu yüzden her gün yerine aralıklar ile kullanmanız önerilir. Bacaktaki batık lekeleri için, tıraş bıçağını ay da bir defa kullanabilir aynı zamanda epilasyon eldiveni ile banyoda batık bölgelerinize masaj uygulayabilirsiniz. Düzenli şekilde uyguladığınızda, tamamen yok olduğunu görebilirsiniz.

Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer
Bacaklardaki Batık Lekelerine Çözüm

Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer

Banyo Lifi

Plastik değil özellikle yün keseleri tercih edin. Dairesel hareketler ile bacaklarınıza masaj uygulayın, böylece batık oluşmasına engel olabilirsiniz.

Kese Uygulaması

Cilt üzerinden ölü derileri temizleme adımında ve batıklar için, en etkili doğal yöntemlerden biri de muhakkak kesedir. Banyo yaptıktan sonra, yumuşak cildinize rahatlıkla kese yapabilirsiniz. Özellikle bacak bölgenize uygulayacağınız kese hareketleri ile batıklardan kurtulabilirsiniz.

Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer
Bacaklardaki Batıklar Nasıl Geçer

Peeling Uygulamaları

Bacaktaki batık lekeleri için, doğal peeling uygulamaları da oldukça etkilidir. Evinizde bulunan ürünler ile doğal bir karışım elde edebilir ve ekonomik bir şekilde batıklarınızdan kurtulabilirsiniz. En etkili ve doğal peeling uygulaması olarak, kahve telvesini önerebiliriz. Böylece ölü derilerden kurtulan bacaklarınız, pürüzsüz ve bebeksi yumuşaklığa sahip olacaktır.

Lazer Epilasyon Uygulaması

Ağda ve epilasyon sonrasında oluşan batıkların, tedavisi edilmesi için ortaya çıkan lazer epilasyon, günümüzde tamamen tüylerin yok edilmesi için kullanılır. Doğal yöntemlerden etkili sonuçlar alamayanlar ya da hızlı bir şekilde sonuca ulaşmak isteyenler deneyebilir.

İğneli Epilasyon Uygulaması

İğneli epilasyon ilk olarak, batıkları yok etmek amacıyla kullanılmıştır. Fakat lazer epilasyon gündeme geldikten sonra, iğneli epilasyon arka planda kalmıştır. Batıkları yoğun olanlar için, uzmanı tarafından tavsiye edilebilir. Ağrılı ve zor bir süreç olduğu için, uzman tavsiyesi doğrultusunda yönelmenizde fayda vardır.

Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer
Bacaklardaki batıktan kurtulma

Bacaktaki Batık Lekelerine İyi Gelen Yöntemler

Bacaktaki batık lekeleri nasıl geçer ile alakalı, etkili çözümlerin başında bitkisel yöntemler gelir. Batıklarınızdan bitkisel tarifler ile kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Bacaktaki Batık Lekeleri İçin Bitkisel Çözümler

Bacaktaki batık lekeleri nasıl geçer adımında, bitkisel yöntemlerin etkili ve sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz.

• Kantaron yağı: Batık olan bölgenize, elleriniz veya pamukla bir miktar kantaron yağı sürün. Bir süre bekletin
ve epilasyon eldiveni ile masaj yapın. Birkaç defa uyguladıktan sonra, sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

[haber id=”39236″]

• Vazelin: Bir miktar vazelini ve şekeri macun kıvamına getirin. Ardından batık olan bölgenize uygulayın. Daha sonra isterseniz epilasyon eldiveni ile masaj yapabilirsiniz. Dökülmeye başlayana kadar uygulayabilirsiniz.

• Limon suyu: Limon suyu ile sodayı karıştırın ve batık bölgenize uygulayın. Aynı zamanda deniz tuzu ile limon suyu karışımı da elde edebilirsiniz.

• Gül yağı: Haftada en az üç defa, bir yemek kaşığı kadar gül suyunu bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık bir saat kadar yağı cildinizde beklettikten sonra, ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer
Bacaktaki Batık Lekeleri Geçirme Yöntemleri

Bacaktaki Batık Lekeleri İçin Kür Tarifleri

Kekik Yağı-Kahve Telvesi Kürü

Malzemeler:

• 1 tatlı kaşığı kekik yağı

• 1 kahve fincanı kahve telvesi

• 1 yemek kaşığı limon kabuğu rendesi

• 1 tatlı kaşığı limon yağı

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri bir kabın içinde karıştırın ve ardından karışımı banyo esnasında batıklarınıza uygulayın. Karışımı batık olan bölgenize, dairesel masaj hareketleri ile uygulamaya özen gösterin. Bacaktaki batık lekeleri için etkili olan bu kür, bacaklarınızın ölü deriden ve batıklardan kurtulmasına yardımcı olacaktır.

Yoğurt-Karbonat Kürü

Malzemeler:

• 3 yemek kaşığı yoğurt

• 1 yemek kaşığı karbonat

Hazırlanışı:

Bir kabın içinde malzemeleri karıştırın. Ardından karışımı bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Daha sonra karışımı bacaklarınızda, 25 dakika kadar bekletin ve sonra ılık su ile durulayın.
Bal ve Limon Maskesi

Malzemeler:

• 1 adet limonun suyu

• 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:

Bir kabın içinde malzemeleri karıştırın, yaklaşık 5 dk. bekletin. Daha sonra karışımı, bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın. 30 dakika kadar bekletin ve sonra ılık su ile yıkayın. Bu karışımı haftada en az iki defa yapabilirsiniz. Bal ve limon maskesi; bacaktaki batık lekeleri için etkili yöntemlerden biridir.
Hint Yağı-Limon Suyu-Yulaf Unu Kürü

Malzemeler:

• 1 adet limon suyu

• 1 yemek kaşığı Hint yağı

• 1 yemek kaşığı yulaf unu

Hazırlanışı:

Malzemeleri bir kabın içinde iyice karıştırın. Ardından karışımı batık bölgenize uygulayın. Bacaklarınıza uyguladıktan sonra, karışım cildinize kuruyana kadar beklemeniz gerekir. Kuruduktan sonra, ovalayarak yıkamanız önerilir.

[haber id=”4532″]

Önceki İçerikSarı Elbise Kombinleri
Sonraki İçerikUzun Kalem Etek Kombinleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz