5000 yıllık Mucizevi Şifa Kaynağı Zeytin

22.02.2019
195
A+
A-
5000 yıllık Mucizevi Şifa Kaynağı Zeytin

 

Tarihte zeytinyağının Yunanlıların, Spartalıların, Mezopotamyalıların, Sümerlerin, Mısırlıların, Arapların ve daha nice kültüre ırka ve toplumun sofralarında, gündelik araç gereçlerde, sağlık ve tıp biliminde zeytinyağından yararlanıldığı bilinmektedir. Bu mucizevi şifa tarihimize kadar gelen zengin bileşenlerden oluşur. Bir çok hastalıkları tedavi etmek ya da yemeklere lezzet katmak amaçlı farklı yöntemler ile uygulanmıştır.

5000 yıllık Mucizevi Şifa Kaynağı Zeytin
Günümüzde ve eski çağlarda kıyafetler için; deri parlatma, kapıları ve sürgüleri yağlama, silahları parlatma kısacası her şey de kullanılan bir genel araçtır. Yunan mitolojisinde Ölümsüz Zeytin Ağacı, Anadolu’da ise zeytin dalı olarak geçen bu mucizevi şifa meyvesidir.

Doğal bir protein kaynağı olan zeytin ve faydaları


Bilindiği üzere zeytin ülkemizde kaynağı çokça olan bir üründür. Bununla beraberinde zeytinin bünyeye katmış olduğu fayda ve yararı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kanserin en büyük düşmanıdır. Büyüklerimizin günde sadece dört ya da beş adet zeytin yememizin sağlımızın açısından iyi geldiğini doğal bir protein kaynağı olduğunu küçük yaşlardan itibaren öğrenmiş oluruz.
Zeytin ağaçlarının ülkemizde Marmara Bölgesi ve Ege Yöresinde sağlıklı ve hormonsuz bir şekilde üretilip günümüz sofrasına ulaşır. Zeytin besin değeri yüksek bir meyvedir. Sadece bir adet zeytinin 1 gram kadar protein deposu olmasından ziyade, 100 kadar kalori değeri de bulunmaktadır.

5000 yıllık Mucizevi Şifa Kaynağı Zeytin

Zeytin yıllardan beri üretilip kullanılan çok şifalı bir meyvedir. Zeytinden üretilen sabunlar olsun, yağlar esanslar olsun hem cilde hem de vücudumuzun organlarına çokça yararı bulunmaktadır. Nitekim zeytinyağından üretilen sabunların çok elverişli kullanıldığı eski tarihlerden beri bilinir. Zeytinde bulunan doğal E vitaminin cilde antidoksidan etkisi ile cilt hücrelerini yenilediği bir gerçek olup yapılan maskelerinden cilde bir ışıltı yenileme katması da olağandır.

Zeytin Doğal Bir Antidoksidan İçerir

Zeytin tam olarak doğal bir antidoksidan özelliğine sahiptir. Bundan dolayı insan vücuduna oldukça faydalıdır. Zeytinin başlıca yararları ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

5000 yıllık Mucizevi Şifa Kaynağı Zeytin

·         Cildin yenilenmesini sağlar

·         Saç diplerine iyi geldiği gibi zeytinyağından üretilen sabunların saç tellerini güçlendirdiği ve saçlara parlaklık kattığı da bilinir

·         Zeytinyağının tırnaklara ve saçlara çokça yararı bulunur.

·         Kandaki kaloriyi düzenler.

·         Vücutta ki organların sağlını korur ve bağırsakları düzenli işlemesini sağlar. Karaciğere ve safraya çokça yararlıdır.

Zeytin Doğal Bir Magnezyum ve Demir Kaynağıdır

5000 yıllık Mucizevi Şifa Kaynağı Zeytin

Zeytinin içeriğinde kemiklere ve eklemlere iyi gelen, demir ve magnezyum bulunmaktadır. Ayrıca demir ve magnezyumunun kaslara da çok iyi geldiği bilinmektedir. Bundan dolayı zeytin kemiklere, kaslara ve eklemlere de iyi gelmektedir. Zeytinin diğer önemli yararları ise;

·         Günlük tüketilen zeytinin, organların işleyişini düzene sokar, bunun sebebi ise içeriğinde bulundurduğu doğal asit tutuculardır.

·         Zeytinyağı kişiyi tok tutar ve içeriğinde bulunan bileşenlerden ötürü kişiye enerji veren güçlü bir meyvedir.

·         İçeriğinde bol miktarda fosfor bulunduğundan özellikle çocukların tüketmesi için yararlı bir kaynaktır.

Görüldüğü üzere zeytinin yararları saymakla bitmemektedir. Bundan dolayı zeytini sofralarımızdan eksik etmememiz bizim ve sevdiklerimizin sağlıkları için önemli olmaktadır.


 

 

 

FOTO GALERİ / 5000 yıllık Mucizevi Şifa Kaynağı Zeytin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.