Küllü Kumral Saç Rengi ve Modelleri

10.10.2018
1.560
A+
A-
Küllü Kumral Saç Rengi ve Modelleri

Güneşli ve ılık yaz günleri artık ufukta kaldığına göre, yeni bir kesim ya da renk ile görünümünüzü tazelemeye hazırsınız!


Sonbaharın gelişi ile birlikte ilk seçimler altın, bal, karamel ve kestane gibi sıcak tonlar olsa da, değişen mevsim ile birlikte bu klasik tonların yerini alacak yeni saç rengi trendi, küllü kumral oluyor.

Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü kumral, şimdiye kadarki en havalı renklerden biri. Özellikle; açık tenli, pembemsi bir cilt rengine sahip olanlar ve özellikle renkli gözlere sahip olanlar için uygundur. Saçınızı boyamak ama büyük bir risk de almak istemiyorsanız, küllü kumral saç rengi en iyi seçeneklerden biridir. Renklerin dünyasında küllü kumral, siyah saçlardan sonra en yaygın olanıdır. Ombreler, kahverengi saçlar, açık tenler; açıkçası bu renk hepsine uyum sağlıyor. Havalı küllü kumral saç renkleri arasında size en uygun olanı seçin:

Küllü kumral saç rengi

Sarışın ve Açık Tenli Kadınlar

 

Küllü kumral saç boyası

Açık bir ten rengi ile küllü kumralın kombinasyonu eşsizdir. Gerçekten de çok havalı görünebilirsiniz. Özellikle de renkli gözleriniz varsa, yüzünüze çekicilik getirmek için harika bir seçimdir. Mavi gözleriniz varsa, bu saç rengini kaçırmayın.

Güneş Işıltısı


Küllü kumral saç boyası

Sıcak iklimlere bir tatile çıkacak olursanız, güneşin verdiği o doğal ışıltıyı hiç bir şeyin veremeyeceğini bilirsiniz. Kuaförünüzden böyle bir renk istemeye ne dersiniz?

Açık Küllü Kumral

Açık Küllü kumral saç rengi

Küllü kumral saç renginin de pek çok tonu vardır. Açık tonlar da bunlardan biri. Açık renkli bir teniniz ve mavi gözleriniz varsa, bu renk size de kesinlikle çok yakışacak. Özellikle de sakin bir saç rengine ihtiyacınız varsa, bu sizin için en iyi renk bile olabilir.

Küllü Balyaj

Özellikle de kahverengi saçlarınız varsa, küllü kumral tonlarında balyaj ve ışıltılar, saçlarınıza çok yakışacaktır. Bu balyaj tonları, özellikle bronz tene ve esmer kadınlara çok yakışıyor.

Kahveden Küllüye Geçiş

Küllü kumral saç rengi

Uzun saçlarınız varsa, saçlarınıza derin bir kahverengi balyaj ve sarı bir alt ton ile biraz derinlik ve hacim kazandırabilirsiniz. Bu saç rengini gerçekten göstermek isterseniz, saçlarınızda dalgalar ile dağınık bir saç görüntüsünü tercih edebilirsiniz. Kış aylarına hazırlanırken, kahveden küllüye geçiş, hem çok iddialı olmayan hem de havalı bir seçim olacaktır.

Açık ve Orta Kahve

Küllü kumral

Küllü kumral saç rengi, mat ve güzel görünür. Bu renk; özellikle koyu sarı, açık kahverengi veya orta kahverengi saçlı kadınlara çok yakışıyor. Renk uygulaması yaparken; ya tüm saçınızı küllü kumral saç rengine boyayın ya da farklı ışıltılardan yararlanarak doğal bir görünüme kavuşun. Son günlerde yeniden popüler olan balyaj uygulamaları, doğal bir sonuç elde etmek için idealdir.  Sadece mevcut saç renginize biraz hareket katmak istiyorsanız, biraz küllü kumral parlaklık kazandırmayı düşünebilirsiniz.

Ombre İle Kullanın

Küllü kumral ombre

Küllü kumral saç rengini, ombre boyama tekniği ile de elde edebilirsiniz. Diplerden yoğunlaşıp uçlarda en hafif görünümü en idealidir. Bu, daha açık tenli ve koyu renkli saçlara sahip olan kadınlar için iyi bir seçim olacaktır. Uçlarda hafif kalır ve dipler daha küllüdür.

Renk akmaya başladığında, hemen belli olmaz. Bu da, saçların sık sık boyatılmasını gerektirmez. Yine de, saçlarınızı boyadıktan sonra, saçınıza uygun özel bir bakım serisi kullanın. Küllü kumral, doğal mat bir görünüme sahip olsa da, donuk bir görünüm oluşabilir. Bu nedenle, bu saç renginin doğru bakımı önemlidir.


FOTO GALERİ / Küllü Kumral Saç Rengi ve ModelleriZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.