Örgü Şal Nasıl Yapılır?

20.02.2019
266
A+
A-
Örgü Şal Nasıl Yapılır?

Kış geldi ve eminim hepimiz bu soğuk günlerde şıklığımızdan ödün vermeden sıcacık bir kış geçirmek istiyoruz. Peki bunu nasıl yapacağız diye kara kara düşünüyorsanız cevabımız çok basit. Tabi ki sıcacık örgü şallar ile!! Ama bu örgü şallar nasıl yapılır diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Aslında ihtiyacımız olan şeyler çok basit. Zevkimize göre seçeceğimiz rengarenk ipler, tığ veya örgü şişleri ve biraz da el becerisiyle birbirinden güzel örgü şallar yapmak mümkün.

Örgü Şal Nasıl Yapılır?

Dikdörtgen veya üçgen şeklinde yapacağınız örgü şallar bu kış şıklığınıza şıklık katacak!! Malzemeler hazır ise örgü şal nasıl yapılır bir bakalım…

 Üçgen Örgü Şal Nasıl Yapılır?

Yapımı kolay ve bir o kadar da eğlenceli üçgen şal ile başlayalım.

Üçgen örgü şal nasıl yapılır diye düşünüyorsanız cevabınız burada.!

Üçgenimizin alt kısmından örgüye başlıyoruz ve her sırada artırarak dilediğimiz boyutlarda bir üçgen elde ediyoruz. Son olarak üçgen şalımızın ucuna püsküller ekleyerek geleneksel bir tarz ya da püskül eklemeden bırakarak modern bir tarz yakalayacağımız üçgen örgü şalımız bitmiş oluyor.

Örgü Şal Nasıl Yapılır?

Bu örgü şalı kalın iplerle örerek montlarımızın üstüne atıp hem soğuktan korunup hem de harika bir görünüm elde edebiliriz. Biraz uzun sürse de incecik iplerle öreceğimiz şallar ile ise günlük kombinlerimizde rahatlıkla kullanabileceğimiz şallar örebiliriz.

 Dikdörtgen Örgü Şal Nasıl Yapılır?

Bir diğer seçeneğimiz ise dikdörtgen şallar. Peki dikdörtgen örgü şal nasıl yapılır? Yapımı yine çok kolay olan bu seçeneğimizde ise örgüye başlarken şalımızın genişliğini belirlemiş oluyoruz. İstediğimiz genişlikte yapacağımız bu şalın boyunu da istediğimiz uzunlukta ayarlıyoruz ve sıcacık şalımız hazır oluyor.

Örgü Şal Nasıl Yapılır?

Hazırlayacağınız dikdörtgen şalınızı tek başına kullanabileceğiniz gibi aynı boyutlardaki kumaş şallar ile birleştirerek de farklı kombinler hazırlayabilirsiniz.

 Örgü şal modellerine dair meraklı olan kadınlar, farklı örgü şal modellerini takip etmek noktasında arayış içerisindedirler. Bu noktada internette yer alan örgü şal modellerine ait resimlerden örnek çıkartmak akıllıca bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak örgü şal modellerini fotoğraftan bakarak çıkartabilmek kabiliyet isteyen bir husustur. Bundan dolayı bu alanda uzman olan kişilerle birlikte örnek bir örgü çıkartmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Örgü Şal Nasıl Yapılır?

 Siz de hazırlayacağınız çeşit çeşit ve renk renk şallar ile kışı sıcacık ve şıklığınızdan ödün vermeden geçirebilirsiniz. Unutmayın ki örgünün modası asla geçmez.

Örgü Şal Nasıl Yapılır?

Örgü şal nasıl yapılır ben yapabilir miyim diye düşünmeyin ve hemen iplerinizi hazırlayın bu kışı muhteşem tarzınız ile sıcacık geçirin.

 

FOTO GALERİ / Örgü Şal Nasıl Yapılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.