Bohça Modelleri Örnekleri

13.04.2013
1.788
A+
A-
Bohça Modelleri Örnekleri

Sözlerde nişanlarda yıllar yılı değişmeyen bir geleneğin en belirgin göstergesi de bohça modelleridir. İçindekilerin güzelliğini şıklığının bir yansımasıdır onları içine alan bohça modelleri örnekleri.

Kimilerine göre bohça modellerinin üzerindeki desenin gösterişi dünürlerin birbirine olan özenin bir göstergesi olarak görülür.

Yani bohça modelleri bazı şeyleri göstermenin bir şekilde sembolü haline gelmiştir toplumumuzda.

Tabi kültürümüzdeki yeri bu kadar önemli olunca farklı şekillerde bohça modelleri üretmek de işlemekte bayanlara bir vazife olmuştur adeta. Kimileri dantel bohça modellerini tercih ederken kimileri kanaviçe bohça modellerini tercih eder. Kimileri ise iğne oyası bohça modellerini. Son zamanlarda bu bohça türlerine bir alternatif olarak da kurdele nakışı bohça modelleri eklendi.

Bohça modelleri her ne kadar desen bakımından ayırt edilmese de yine isimleri damat bohçası ve gelin bohçası olarak özelleşmiştir. Bakalım bu bohçaların içlerinde neler varmış. İç çamaşırından pijama takımına terliğinden havlusuna lifine kadar içerisine pek çok şey alır bohça modelleri.

Yine bazı yörelerde damadın yakın akrabalarına bohça modelleriyle gelinin çeyizinden hediyeler dağıtılır. Bohça modellerindeki detaylarla güzelliğiyle karşıdaki insana mesaj verilir.

Sizlerinde ömür boyu mutluluklara atacağınız ilk adımlarda küçücük bohça modellerinin içinden kocaman aşkların sevgilerin çıkması dileklerimizle.

 
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.