Tulum Altına Ayakkabı

08.11.2020
44
A+
A-
Tulum Altına Ayakkabı

Tulum Altına Ayakkabı

Tulum son zamanlarda kadınların en sevdiği ve sıklıkla tercih ettiği parçalardan biridir. Gidilecek yere göre özenle seçilmiş bir tulum ve altına ayakkabı işte hemen hazırsınız. Kadınların hazırlanma sürelerini de kısaltan tulumlar tek parça olmaları nedeni ile kurtarıcı olarak değerlendirilmektedir. Tulum altına ayakkabı tercihlerinizi yaparken oldukça dikkat etmelisiniz. Çünkü harika bir tulum yanlış seçim ayakkabılar ile ucuzlaşırken, doğru seçim bir ayakkabı ile gittiğiniz yerin starı siz olabilirsiniz.

Tulum kombinlerinizi yaparken üzerinizdeki ürünün dikkat edilmesi gereken bir kombin olduğunu unutmayınız. Çünkü tulumlar birkaç sezondur oldukça moda ve çok fazla sayıda kadın tulum kullanmayı tercih etmektedir. Gideceğiniz yerin durumuna uygun olarak yapacağınız seçimleri tulum altına ayakkabı seçimi ile ön plana çıkarmanız gerekmektedir. Tulum kombinleri için genellikle baştan aşağıya tek renk seçimleri yapılmaktadır. Evet, bu çok doğru olsa da ayakkabılarınızı renklendirerek de kombinizi tamamlayabilirsiniz.

Tulum dünyası oldukça fazla renk, desen, boy seçeneği sunuyor. Kendi vücut tipinize en uygun seçimi yaparak çok daha alımlı ve naif görüneme şansını yakalayabilirsiniz. Eğer bölgesel sorunlarınız yok ise tulum zaten harika görünmenizi sağlayacaktır.

Tulum tercihleri yaş guruplarına göre de oldukça değişim göstermektedir. Dolayısıyla tulum altına ayakkabı tercihleri de bu doğrultuda değişmektedir. Mesela genç yaş gurupları için kısa tulumlar ve kot tulumlar oldukça fazla ilgi görmektedir. Genellikle bu kombinlerin altında spor ayakkabılar, sandaletler dikkat çekmektedir. Biraz daha yaş aralığını 25 ila 30’lu guruplara çektiğimiz zaman ise bu durum çok farklılaşarak tam boy tulumlara ve çok daha şıklığı ile dikkat çeken kombinlere dönüşmektedir. Bu kombinlerde tulum altına ayakkabı seçeneği topuklular olarak tercih edilmektedir.

Tulum Altına Ayakkabı

Tüm kombinleriniz için çanta ve aksesuar seçimlerinde ayakkabınızın deri, rugan, süet, açık, kapalı vs. olmasını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu sayede tam anlamı ile uyum sağlanmış olmaktadır. Özellikle çanta seçimleri için ayakkabı ile aynı materyallerden olmasına çok daha dikkat etmeniz gerekmektedir.

Tulum Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Hanımların ayakkabı aşkı su götürmez bir gerçektir. Ayakkabılara olan bu hassasiyet kombinlere de yansımaktadır. Özellikle tek parça kombinlerde genellikle odak noktası şıklığı zirveleştiren ayakkabılar olmaktadır. Tulum altına ayakkabı seçimlerinde de aynı durum söz konusu olmaktadır. Tulumun modeli ve nerede giyeceğiniz de elbette ki ayakkabı seçimleri üzerinde etkili olmaktadır.

İş hayatı olan biri iseniz koyu renkli ve uzun tulumları kolaylıkla tercih edebilir. Basit aksesuarlar ile tamamlayarak şıklığınız ile göz kamaştırabilirsiniz. Bu durumda tulum altına ayakkabı seçiminiz için ufak topuklular tercih edebilirsiniz. Böylece ayakkabınız ve kombininiz kusursuz bir uyumu yakalamış olur.

Eğer bir gece daveti için tulum giymeyi tercih etmişseniz ışıltılı, dekolteli ve şaşalı bir model ise ayakkabı seçimini biraz daha sade ve topuklu olarak tercih edebilirsiniz. Dümdüz koyu ve sadece dekolteli bir tulum için ise şıkır şıkır ve gösterişli topuklu ayakkabılar tek tercihiniz olmalıdır.

Çok daha günlük veya tatillerde özellikle tercih edilen kot tulumlar için ise spor ayakkabılar ve sandaletler biçilmiş kaftan olmaktadır. Üzerinizde bulunan tulumun rahatlığını ayakkabılarınız ile bu şekilde tamamlamış olmaktasınız.

Tulum Altına Ayakkabı Modelleri

Siyah tulum altına ayakkabı modeli seçerken komple siyahlık yaratmayı tercih edebileceğiniz gibi topuklu ve hayvan desenli ayakkabılar, tek bant ayakkabılar ile oldukça şık ve çekici olabilirsiniz. Elbette bu kombin için vazgeçilmez tercihler arasında stilettoları tek geçmelisiniz. Ama diğer alternatifler de oldukça güzel ve zarif oluyor. Topuklu ayakkabının boyu tulumu nerede giyeceğiniz ile de alakalı olduğu için bir kafede kahve içmek için platformlu topuklular çok abartılı olacağı için az topuklu ayakkabı tercih edilmelidir.

Tam boy kot tulum kombinleri için ise renge bağlı kalarak yine stiletto ilk sırada tercih edilmelidir. Mevsimle alakalı olarak da babet, sandalet ve şık spor ayakkabı modelleri rahatlıkla bu kombin için kullanılabilinmektedir.

Spor veya bilek boy tulumlarda ise ayakkabı modeli olarak az topuklular ve bilek bantlı ayakkabı modelleri tercih edilerek hem bacak boyu çok daha uzun gösterilmektedir. Ayakkabı ve tulumun tüm ahengi için ayakkabı modellerinde renk tercihlerine dikkat etmeyi de göz ardı etmeyiniz.

Tulum Altına Ayakkabı

Abiye tulumlar için ise ya sadece ayakkabı tüm dikkatleri çekmeli ya da tulum ikisi aynı anda star parça olduğu zaman göz yorucu bir hal alarak sadece rüküşlük sağlamaktadır. Ama tulum altına ayakkabı tercihi burada biraz daha alımlı ve uzun olmak için topuklu veya platform olarak değerlendirilebilinir.

Kısa ve uçuç uçuş tulumlarda bilekten bağlamalı modeller oldukça şık olmanızı sağlamaktadır. Tesettür abiyeler için ise tulumla aynı renk ve az topuklu veya topuklu ayakkabı modelleri rahatlıkla tercih edebilebilinir. Tercihiniz dar paçalı bir tulum olacak ise altına mutlaka babet tercih etmelisiniz.

Doğru Tulumu Seçin

Kadınların en büyük hatalarından biri de vücuda yakışan tercihleri değil de beğendikleri tulumları seçmeleridir. Bu durumda şıklığınız veya özenle seçtiğiniz ayakkabılarınız değil sağdan soldan tulumdan taşan fazlalıklar veya farklılar dikkat çekecektir. Bu nedenle önce bacak, bel, göbek ve göğüs uyumunu göz önünde tutarak ve sizi çok daha kusursuzlaştıracak olan doğru seçimler ile kombinlerinizi yapmalısınız. İşte o zaman kusursuzluğun uyumunu gözler önüne sermiş olursunuz.

Tulumların üretildiği kumaşlar bile vücudunuzun nasıl göründüğü konusunda etkili olmaktadır. Aynaya baktığınız zaman tulum içinde nasıl göründüğünüze çok dikkat etmelisiniz. Gerekirse vücut kusurlarını kapatmak adına doğru bir korse seçerek çok daha ince görünebilirsiniz. Tasarlanan tulumlar için sadece ince ve uzun boylu kadınlar için olduğu yanılgısına asla düşmeyiniz. Aksine kilolu veya kısa boylu kadınlarda doğru kumaş seçeneği ve doğru ayakkabılar ile tulumlar içinde kusursuz görünebilmektedir.

Boy Durumuna Göre Tulum ve Ayakkabı Seçimi

Kombin tercihlerinizi yaparken mutlaka boy durumunuzu da göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü tulum kombinlerinde kısa oylu olan hanımların platform topuklu ayakkabılar ve ayakkabıları örtecek uzunlukta tulumlar tercih etmesi gerekmektedir. Eğer dar paçalı bir tulum tercihinde bulunacak iseniz bu sizi olduğunuzdan çok daha kısa boylu gösterebilir. Çünkü dar paça tulumlar için en doğru ayakkabı babetler olmaktadır.

Uzun boylu kadınlar ise tulum tercihlerinde bol paçalar, düşük belli tulumlar ve bilek boylar tercihleriniz arasında yer almalıdır. Bu kombinlerde sizi çok daha şık gösterecek ufak topuklular, stilettolar, bilekten bağlamalı ayakkabılar, tek bantlılar ve butiler hatta mevsimine göre botlar ile efsane kombinlere imza atabilirsiniz.

Tulum Altına Ayakkabı

Her iki boyda olan kadınlar için de tulum altına ayakkabı seçimi ve ikisi arasında renk ve şıklığın uyumu bir arada olmalıdır. Unutmayınız ki modaya yön veren kişisel tercihlerdir. Tulum tercihlerinde de küçük dokunuşlar ile çok daha kolay şıklığı yakalamak sadece sizin elinizde.

Hayatın Her Alanında Tulum Şıklığı

Tulumlar tekrar moda olması ile birlikte hanımlara sunmuş olduğu çeşitlilik ile oldukça fazla tercih edilmektedir. Tek parça olması her tarza ve yaş gurubuna hitap eden özel tasarımları ile tulumlar daha uzun zaman moda dünyasında yer lamaya devam edecektir. Kadınlar eğlenirken, gezerken, işte, davette, okulda, çarşıda, pazarda kısacası her yerde tulumları kullanmaktadır. Farklı bir akım gibi düşünülse de tulumda kullanılan kumaş bile kadınları yansıtabilmektedir. İşte bu nedenle tulum altına ayakkabı seçimleri çok daha önem kazanmaktadır. Sadece tek parça tulumunuz, ayakkabınız ve aksesuarlarınız ile girdiğiniz her ortamda dikkatleri çekmeyi başarmak sizin elinizde.

FOTO GALERİ / Tulum Altına Ayakkabı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.