Abiye Kombinlerken Nelere Dikkat Etmeli?

27.02.2019
356
A+
A-
Abiye Kombinlerken Nelere Dikkat Etmeli?

Bayanların özel organizasyonlar da, özel gece ve davetler de her zaman çok şık ve göz kamaştırıcı olmak isteriz. Bu özel günlere özenle seçtiğimiz kumaş ve tasarımıyla hem şık hem de çok kullanışlı abiye kombinleri hem kapalı hem de açık bayanlar için oldukça önemli bir konudur.

Abiye kombini yaparken kıyafetimiz kadar ayakkabımız, çantamız, tesettürlü bir abiye ise eşarp ya da şalımızın seçimi oldukça önemlidir. Abiye kıyafetimizde kullanacağımız bütün detaylar önemli olduğu için hepsi ayrı ayrı düşünülmesi gerekmektedir. Böylece uyumlu bir seçim yaprak istediğimiz tarz ve şıklığı yakalamış oluruz.

Abiye Kombinlerken Nelere Dikkat Etmeli?

 Abiye kombinlerken dikkat etmemiz gereken bir takım detaylar vardır. Bu detaylara uyduğumuz takdir de daha hoş ve istediğimiz bir görüntüye sahip olabiliriz. Öncelikle katılacağımız özel geceye uygun bir abiye tercihi önemlidir. Gideceğimiz mekanın açık hava bir yer mi yoksa kapalı bir mekan mı gibi ayrıntılar da elbise seçiminde önemlidir.

Abiye elbise seçerken mutlaka kumaş seçimi de oldukça önemli ayrıntılardandır. Düğün, kına, nişan gibi özel geceler de daha parlak kumaşlar tercih edilebilir. Bir diğer yarıntı ise beden tipinize uygun abiye tercihlerinde bulunmanızdır.

Abiye Seçiminde Renk Tercihi

Abiye Kombinlerken Nelere Dikkat Etmeli?

Abiye kombini bayanların en zorlandıkları kombinlerdendir. Abiye kombinleri yaparken beden yapımıza en uygun model seçimi kadar renk seçimi de önemlidir. Kendimize yakışacak renkleri seçmemiz her zaman daha doğru bir tercih olacaktır. Açık tenli bir bayanın daha koyu renklerde bir seçim yapması, esmer tenli bir bayanın ise daha açık renkli abiye kıyafetleri seçmesi daha doğru bir tercih olacaktır.

Abiye renk seçiminde kişiye yakışan renkleri seçmek kadar abiyenin giyileceği mevsimde önemli bir ayrıntıdır. Bayanlar bunlara dikkat ederek abiyelerinde renk seçiminde bulunurlarsa daha isabetli ve kendilerine yakışan tercihlerde bulunmuş olurlar. Renk tercihleri ufak tefek ayrıntılar gibi gözükse de özel günlerde daha çok göz önünde olunduğu için daha çok dikkat çekebilir. O yüzden ayrıntılara önem vermekte fayda vardır.

Abiye Kombinlerken Nelere Dikkat Etmeli?

Abiye Seçiminde Beden Yapısının Önemi

Abiye seçimleriniz de boyunuza, kilonuza ve beden tipinize uygun size daha çok yakışacak modeller seçmeniz seçeceğiniz abiyenin size daha çok yakışmasına yardımcı olacaktır. Böylece giydiğiniz abiye modelin için de kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Büyük beden olan hanımların abiye kombinleri koyu renkli olması daha yerinde bir seçim olacaktır. Ayrıca bedenine sarmayan abiye tercihinde bulunmalarında yarar vardır.

Abiye Kombinlerinizin Tamamlayıcısı Ayakkabılar

Abiye Kombinlerken Nelere Dikkat Etmeli?

Sadece günlük şıklığımızın değil özel günlerimizde de abiye kombinlerimizin en önemli parçalarından biri ayakkabılardır. Abiye kombinleri için ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. Çünkü şık bir kıyafetin en önemli tamamlayıcısı ayakkabılardır. Topuklu kibar bir abiye ayakkabı modelleri çoğu zaman abiyelerinizi tamamlamada tercih edilen modeller arasındadır. Ancak özel geceler de abiye ayakkabı seçiminde şıklığınızı tamamlayacak olan model önemli olsa da şıklığınızın yanında rahat da olmak isteyen bayanlar için platform topuklu ayakkabılarda tercih edebilirsiniz.

Abiye Kombinleri İçin Aksesuarlar 

Özel gecelerde kullanacağımız abiye seçimimiz kadar kullanacağımız takıların abiye kıyafetimiz ile uyumu da önemli bir ayrıntıdır. Kullanacağımız takılar kıyafetlerimizi daha şık ve güzel gösterecektir. Tabi ki bu nokta da takı seçimi de çok önemlidir. Mutlaka kıyafetimizle bütünleşecek ve birbirini tamamlayacak bir aksesuar seçimi yapılmalıdır.

Abiye Kombinlerken Nelere Dikkat Etmeli?

 Yanlış aksesuar seçimi abiyemizin kötü görünmesine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka abiye kombinleri ile takı seçiminiz birbiri ile uyumlu olmalıdır. Burada renk uyumu da çok önemlidir. Birbiri ile uyumsuz renkler seçilmemelidir. Bir diğer detay ise elbiseniz çok taşlı ve süslemeli ise daha kibar ve abartısız takı seçiminde bulunmanız da yarar var.

Mekana Göre Abiye Tercihi Nasıl Olmalı?

Gideceğimiz mekana göre abiye tercihleri de farklılık göstermektedir. Nasıl bir konsepte organizasyon yapılacağı abiye kombin tercihini etkilemektedir. Gece şık bir mekan da yapılan düğün, nikah, nişan gibi özel günlerde daha gösterişli ve taşlı elbiseler seçilebilir. Doğum günü gibi özel günlerde daha sade ya da şifon tarzı elbiseler tercih edilebilir.

FOTO GALERİ / Abiye Kombinlerken Nelere Dikkat Etmeli?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.