Romantik Komedi 2 Filmi (Bekârlığa Veda)

27.02.2019
2.818
A+
A-
Romantik Komedi 2 Filmi (Bekârlığa Veda)

Romantik Komedi 2 Filmi (Bekârlığa Veda)

Yönetmenliğini Erol Özlevi’nin yaptığı başrollerini Engin Altan Düzyatan, Sinem Kobal, Sedef Avcı, Gürgen Öz ve Cemal Hünal’ın paylaştığı 2013 yapımı Romantik Komedi türü bir filmdir.

Bu film, 2010 yılında çıkan Romantik komedi 1’in devamı niteliğinden olup aşklarını evliliğe dökmek isteyen bir kadın ve sevgilisinin maceralarını konu edinmektedir. Birinci filmde karşımıza çıkan karakterler, devam filminde de görülmektedir. İlk filmden aşinalık olduğu için seyirci herhangi bir kopuş yaşamadan senaryoya adapte olur.

Romantik komedi 1 izleyenlerin bir kesimi çok güzel bir filmdi yorumu yapsalar da bir kesim izleyen ise senaryo olarak boş bir film olduğu eleştirisinde bulunmuşlardı.

Yerli romantik komedi yapımlarının hemen hepsi, bu tarz değerlendirmelere maruz kalmaktadır. Filmi beğenen kesim ve beğenmeyen kesim hep vardır. Ve bu ikinci film için de aynı seyretmektedir.

 

Filmin ikinci serisi merakla beklenen Romantik Komedi 2 Bekârlığa Veda filmi şimdiden izleyenlerin olumlu olumsuz eleştirilerinden nasibini fazlaca almaktadır.

 

Romantik Komedi 2 Filmi Konusu

Heyecanla evlilik hazırlıkları yapan Esra, en samimi yakın dostu olan Didem de arkadaşları arasındaki tek bekâr olarak kalmaktan dolayı panikler ve sevgilisi Cem’i evliliğe ikna etmek için birçok taktik uygulamaya başlar.

Didem’in grupta evlenmemiş tek kadın olarak kalmış olması onu endişeye sürüklerken Cem, üzerindeki taktiklerinden habersiz, yeni filminin hazırlıklarıyla meşguldür. Cem’in ilgisiz halleri de Didem’i sıkıntıya düşüren bir başka konudur.

bekarlığa veda

Evlenme teklifi bekleyen Didem, sevgilisi Cem yeni filminde Başrol oynayan Gözde ile tanışır ve film çekimlerine konsantre olur. Bu yakınlıktan dolayı kıskançlık krizlerine gire Didem, sevgilisi Cem’i takip etmeye başlar.

Didem sevgilisi Cem’i takip ederken erkeklerin Antalya da bekârlığa veda partisinde olduklarını öğrenir. Ve romantik komedi tadında bir macera başlamış olur.

Didem ve kız arkadaşları erkeklerin Antalya da ki erkekliğe veda partisinde neler yaptıklarını merak ederler ve öğrenmek için oryantal kılığında otele girerek ummadıkları şeylerle karşılaşırlar.

Filmin en eğlenceli sahneleri ve olaylı anları bu noktadan sonra başlamış olur. Seyirciye yalnızca sırtlarını yaslayarak bu eğlencenin keyfini çıkarmak kalır.

Romantik Komedi 2 Filmine Gelen Tepkiler

Filmi seyredenlerin ortak bir noktada buluştuklarını söylemek zor. Zira filmi çok beğenen de var dejenere hayatı pompalıyor diyerek yeren de. Filmi beğenenlerin bir kısmı da devam filmini ilk filmden daha başarılı buluyor. Daha komik ve eğlence unsuru bol olarak nitelendirilen ikinci film, her iki filmi de sevenlerden daha çok puan almış durumda.

 

Filme olumsuz yorum yapanlardan bir kısmı da bu filmin öncekinden daha kötü olduğu kanısında. Bazı seyirciler ise ilk film kadar eğlenmediklerini, devam filminin bir hayal kırıklığı olduğu görüşünde. Kısaca ortak görüşlerin olmaması bir yana birbirine çok zıt yorumlar bu film için yapılıyor. 

 

FOTO GALERİ / Romantik Komedi 2 Filmi (Bekârlığa Veda)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sercan dedi ki:

    filme gittim çekimleri ve sahneleri ile muhteşem bir filmdi. devamını bekliyoruz.