Stor Perde Modelleri ve Fiyatları 2013

12.04.2013
4.849
A+
A-
Stor Perde Modelleri ve Fiyatları 2013

Özellikle son birkaç yıldır oldukça fazla tercih ettiğimiz perde modellerinden biri haline gelen 2013 stor perde modelleri ve fiyatlarını araştırarak sizlerle paylaşıyoruz.

Genellikle iş yerlerinde, okullarda ve hastanelerde görmeye alışkın olduğumuz stor perde modelleri son yıllarda evlerimizde daha çok kullanır olduk. Görüntüsü ile oldukça zarif duran stor perde modellerinde bugünlerde en revaçta olan ise zebra stor perde modelleridir.

Farklı renk tonları ve desenleriyle zebra stor perde modelleri hemen her tür mobilyaya uyum sağlayabiliyor ve bulunduğu ortama modern bir hava katıyor.

Stor perde modelleri 2013 kullanım alanlarına göre farklılık gösteriyor. Örneğin salonlarda daha pastel tonlar önde iken mutfaklarda ise daha canlı renkler ön plana çıkıyor.

Stor perde modelleri kumaşları diğer perde kumaşlarından farklıdır. Daha sert bir kumaşla üretilen stor perdelerin ömürleri tabi kullanıldığı ortama da bağlı olarak 4-6 yıl kadardır. Stor perdelerin kumaşlarında kullanılan sertleştirici maddeden dolayı fazla toz tutmadığı görülmüştür. Yine yapısındaki maddeden dolayı leke tutmama gibi bir özelliği de vardır. Yere sererek yıkanabilir ya da silinebilir. Yıkarken düz bir yerde sererek yıkarken kırılmamasına özen gösterilmelidir. Tabi stor perde modellerini çok sık yıkamamak da gerekiyor. 4-5 yıllık bir sürede en fazla 3 kez yıkanabilir.

Stor perde modelleri mekanik bir işleyişe sahiptirler. Bu yüzden manüel ve otomatik olmak üzere iki tipi vardır. Otomatik olarak adlandırdığımız modeller uzaktan kumanda ile açılıp kapatılabilir.

Stor perde modellerini kullanarak yazın karartma sağlayarak serin bir ortama kavuşabilirsiniz. Çünkü stor perde modellerinde kullanılan yapılar arasında güneş ısısını kırıcı etkiye sahip olanlarda vardır. Stor perdeler kumaşının yapısı gereği kışın ısı yalıtımına da yardımcı olur.

Stor perde fiyatlarına gelince piyasa da oldukça çeşitli stor perde modelleri bulunmasına hepsi aynı kalitede değildir. Örneğin Çin malı stor perdeler her ne kadar diğerleriyle aynı görüntüde olup fiyatları daha uygun olsa da mekanizması daha çabuk bozulabiliyor. Stor perde fiyatları en ucuz metre karesi 15 TL’den başlayıp kalitesine göre artan fiyatlarla hemen her bütçeye uygun bulunabiliyor.

Stor perde modellerini tercih ederken dikkat etmeniz gereken noktaların başında kullanacağınız ortama uygun bir türde olması mekanizmasını iyi kontrol etmeniz geliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. şeyda dedi ki:

    stor perde modelleri çok güzel fiyatları hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

  2. defencan dedi ki:

    stor perde modelleri hep kullanışlı geldi bana hatta hesaplı da ama çok araştırmak lazım her ucuz olan yerede yaptırmamak lazım çünkü çok çabuk yıpranıyor