Örgü Saç Modelleri Ve Yapılışı

31.03.2013
4.643
A+
A-
Örgü Saç Modelleri Ve Yapılışı

Hiçbir zaman modası geçmeyen saç modellerinden bir tanesi denildiğinde ilk akla gelen örgü saç modelleri olmaktadır. Geçmişten günümüze bakıldığında yazmaların altından sarkan, okul çocuklarının saçlarını iki yandan ayırarak ördüğü örgü saç modelleri görürüz.

 

O zamanlar okullarda kızların saçları uzunsa örmek zorunlu olduğundan mıdır nedir o kadar çok çeşitte örgü saç modelleri var ki kimi balıksırtı saç örgüsü kimisi mısır saç örgüsü kimisi şelale saç örgüsü olarak adlandırılır.

Günlük hayatta sıklıkla kullan saç örgüsü modelleri artık sadece günlük hayatta kolaylık sağlayan değil aynı zamanda gece şıklığına ve özel davetlere de şıklık ve farklılık katar oldu. Saç örgüsü ile desteklenen atkuyruğu modeller, sade bir topuza hareket katan örgü saç modelleri oldukça şık ve gösterişli duruyor.

Üstelik bu saç örgüsü modellerini kendinizin yapması oldukça kolay. Tabi kısacık saçlarınız yoksa. Orta boyda saçlara sahipseniz yandan ayırarak bir tutam ördüğünüz saçınız sizi oldukça şık gösterebilir. Eğer uzun saçlarınız varsa saç örgüsü modellerinden bir taç yapabilir arkasını toplayarak zarif bir topuz elde edebilirsiniz. Her şeyde olduğu gibi örgü saç modellerinde harikalar yaratmak biz bayanların elinde.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. suzer dedi ki:

    örgü saç modellerini oldum olası çok severim fakat topuzla birleşince de çok güzel olmuş. nasıl yapabilirim ki acaba

  2. kuaför dedi ki:

    örgülü topuz modellerini yaparken ben maşa kullanıyorum daha doğrusu öncelikle örmem gereken kısmı örüp geri kalanını gelişi güzel maşalayıp topluyorum hem doğal bir görünüm elde ediliyor hem de oldukça şık duruyor.