Kadınlar Bir Araya Geldiklerinde Ne Konuşurlar?

21.02.2019
229
A+
A-
Kadınlar Bir Araya Geldiklerinde Ne Konuşurlar?

Kadınlar bir araya geldiklerinde ne konuşurlar sorusu erkekler tarafından en çok merak edilen soruların başında gelir. Kadınların muhabbetleri, uzun sohbetleri ve gizemli tavırları, her zaman diğer kişilere çekici gelmiştir. Uzun yıllardır arkadaşlık eden kadınların bir araya geldiklerinde ne konuştuklarının merak edilmesiyse toplum içinde bir mit haline gelmiştir.

 Kadınlar Hangi Konulardan Bahseder?

 İki kadın bir araya geldiğinde her konudan bahsedebilir. Konuşma konusu genellikle kadınların ilgi alanları içindedir. Örneğin; iki kadının da küçük çocuğu varsa bebeklerini nasıl beslediklerinden hangi aktiviteleri yaptıklarına kadar onlarla ilgili detaylı birçok bilginin alışverişinde bulunabilirler.

Kadınlar Bir Araya Geldiklerinde Ne Konuşurlar?

 Yeni işe girmiş iki kadın ise aralarında iş yerinde yaşadıkları olumlu ve olumsuz olayları birbirlerine anlatabilirler. Çocukluk arkadaşı olan kadınlar için sınır biraz daha yukarılardadır. Bu kadınlar aralarında tüm konular hakkında konuşabilir, hatta yorum sınırını biraz daha ileri götürüp tanımadıkları kişiler hakkında da yorum yapabilirler.

  Kadınların Rahatlama Ritüeli

  Kadınlar konuştuklarında rahatlarlar. Bu nedenle erkeklere nazaran daha fazla hayat doludurlar. Kadın ve erkeğin gün içinde kullandıkları kelime sayısı birbirinden oldukça farklıdır. Erkekler gün içerisinde kadınların kullandığı kelime sayısının yarısını kullanırlar.

  Kadınlar, kendilerini daha fazla kelimeyle ifade etmeyi severler. Böylelikle daha hızlı düşünme yeteneğine sahip olarak problemlere daha hızlı çözümler bulurlar. Kadınların pratikliği hızlı düşünmeleri ve olaylara çok yönlü bakabilmeleri sayesinde gerçekleşir. Kadınların kelime dağarcığı daha yüksektir. Bu durum da hafızalarını daha etkin bir şekilde kullanmalarına olanak tanır.

Kadınlar Bir Araya Geldiklerinde Ne Konuşurlar?

 Kadınların Susması Sizi Korkutmalı

 Kadınlar sevinçlerini, üzüntülerini, korku ve endişelerini konuşarak dile getirirler. Bir kadının en tehlikeli olduğu zaman sustuğu zamandır. Yani, bir kadın konuşması gereken yerde susuyorsa orada büyük bir problem var demektir.

  Kadınlar yapıları itibarıyla konuşmaya meyillidir. Susmaları, bir olaya çok kırıldıkları veya konu hakkında farklı planları olduğu anlamına gelebilir. Bu nedenle konuşan bir kadındansa susan bir kadından çekinmek ve adımları doğru atmak en doğrusu olacaktır.

Kadınlar Bir Araya Geldiklerinde Ne Konuşurlar?

  Kadın kadının kurdudur sözü çok doğru kullanılmış bir sözdür. Bir kadın, diğerinin zaaflarını iyi bildiğinden incitmek istediği kişiyi doğru noktadan vurabilir. Bu nedenle kadınlar aralarında sohbet ederken çok temkinli davranırlar.

  Kadınlar Konuşurken İki Kez Düşünür

  Erkekler düzdür, kadınlar ise engebeli bir yoldur. Bir kadın anlatmak istediği şeyi çok farklı bir biçimde söyleyebilir. Bu, onun doğasında vardır. Bu nedenle bir kadının söylediği veya sorduğu bir şeye yanıt verirken iki kez düşünmeniz gerekir.

  Kadınlar bazen bildikleri soruların yanıtını ararlar. Bunu yaparken karşısındaki kişinin güvenini test ederler. Bu nedenle kadınlar arasında anlaşılmaz bir dil vardır. Kadınlar, birbirinin dillerinden anlarlar. Söylemek istediklerini sadece kelimelerinden değil, eylemlerinden de çıkarırlar. Karşısındaki kadının göz kırması, dudak hareketleri, bacaklarının yönü, kısacası vücudunun her bir noktası karşısındaki kişiye bir mesaj verir.

Kadınlar Bir Araya Geldiklerinde Ne Konuşurlar?

  Kadınların bu anlaşılamaz hareketleri diğer kadınlar için o kadar da karmaşık değildir. Kadınların birbirinden sakladığı şeyler, ileride karşılarına çıkabilecek olan şeylerdir. Bu nedenle bir kadın, ileride kendisine koz olarak kullanılabilecek bir konuyu anlatmaz. O gün üzgün olsa dahi karşısındakine modadan bahsedebilir. Tam da bu nedenle kadınlar kendileri hakkında konuşmaktan çok diğer insanlar hakkında konuşmayı severler. Bu konuşmanın konusu moda, aşk, cinsellik, günlük yaşam, ev dekorasyonu, ünlülerin hayatları olabilir.

Kadınlar Bir Araya Geldiklerinde Ne Konuşurlar?

 Her konudan bahseden kadınlar erkeklerin özel ilgi alanları olan araba ve maç gibi konulardan uzak durur, hatta hiç karışmazlar. Az da olsa sohbetlerinde siyasete yer veren kadınlar, daha çok günlük hayattaki konuları ele alırlar.

FOTO GALERİ / Kadınlar Bir Araya Geldiklerinde Ne Konuşurlar?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.