Tırnak Modası ve Oje Modelleri

4
3

Tırnak Modası, Oje Desenleri, Oje Modelleri

2019 yılı modayı etkileyen her şeyde olduğu gibi tırnak modasında da birçok yeniliği beraberinde getirdi.

2019 tırnak modasında önceki yıllardan çok büyük farklılıklar olmamakla birlikte daha çok üzerine konulan yenilikler var diyebiliriz.

Siyah renk ve koyu renk ojeler bu yılın tırnak modasında da yerini koruyor.

Kırmızılar yine tırnak modasının vazgeçilmezleri arasında cazibesiyle bir klasik olarak duruyor.

2019 tırnak modasındaki farklılıklara gelince öncelikle tırnak boyu ne uzun ne kısa orta uzunluktaki tırnaklar oldukça ön planda. Geçtiğimiz yıllardaki gibi aşırı uzun tırnaklar yok.  Orta uzunlukta denildiğinde bakımlı manikürlü sade tonlarda bir oje ile 2019 tırnak modasına ayak uydurabilirsiniz.

tırnak modası

Geçtiğimiz yılın neon oje renkleri 2019 tırnak modasında yerini parlak tonlardaki ojelere bırakıyor. Renk olarak ise daha çok çıplak tırnak rengi 2019 tırnak modasında görülüyor. Tabi french ojeler bu sade görüntüde başı çekiyor. French tırnak modellerinde ise tersten görüntü var.  Frenchteki beyazın yerini farklı tonlar alabilir.

 

2019 tırnak modasında ön plana çıkan 2019 oje renkleri ise ördek yeşili, metalik krom, yılın moda rengi parlament mavisi, donuk pembe. Tırnaklarda da hayatlarındaki muzurluğu yansıtmak isteyenler için çeşitli desenler yılın tırnak modasında yerini almış. Genellikle düz renk ojelerle kullanılan altın tel işlemeli motifler hoş zarif bir görüntü veriyor. Yine parafinli kâğıtla yapılan desenler hem oldukça kolay hem de çok hoş durarak 2019 tırnak modasında yer alıyor. İşte sizler için seçtiğimiz bir birinden farklı desenlere ve renklere sahip 2019 tırnak modasından örnekler oje tırnak modası galerimizde.

Tırnak Sanatında Püf Noktalar

Tırnak sanatı son zamanlarda oldukça popüler bir hale geldi. Bunun yanı sıra kolay yapılabilmesi açısından pek çok fırça ve yapıştırmalarda çıktı. Birbirinden farklı yapıştırmalı tasarımlar genellikle su içerisinde çözündükten sonra tırnaklara yapıştırılıyor. Üzerine parlatıcı oje sürülerek de kalıcı olması sağlanıyor. Ayrıca ojelerin suda çözünebilmesinden dolayı da yine tırnaklarınıza ebru sanatı gibi oje şekilleri yapabilirsiniz.

Metal ağırlıklı ojeler, farklı renklerde sim bazlı ojeler, yapıştırmalar derken tırnaklar adeta bir sanata dönüşüyor. Ayrıca yine pek çok kuaförde moda olan tırnak sanatından yararlanarak müşteri kitlesini genişletiyor. Fakat oldukça kolay motifleri, örneğin benekleri tel toka ya da toplu iğnelerin arka kısmı ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Genel olarak makyaj fırçalarına benzer olduğu için tırnak fırçaları yerine yine eskiyen makyaj fırçalarınızı da bazı motifleri çıkartmak için kullanabilirsiniz.

tırnak modası

 

Günümüzde tırnak sanatı aynı zamanda protez tırnaklarda da yapılıyor. Protez tırnaklar hem tırnaklarınızın oldukça şekilli, güzel ve uzun olmasını sağlıyor hem de üzerine yapılan şekillerde oldukça hoş bir görünüm elde etmesine yardımcı oluyor. Fakat protez tırnak tırnaklarınız için sağlıklı değil. Ya sürekli olarak protez tırnak yaptırmalı ya da tırnaklarınıza asla protez yaptırmamalısınız. Kendi tırnaklarınızı uzatarak şekil vermeniz her zaman daha ideal olanıdır. Ayrıca takma tırnaklarda da artık şekil bulunmaktadır. Pek çok farklı desen de takma tırnak alarak hiç değilse özel gecelerinizde ve önemli günlerinizde kullanabilirsiniz. 

 

Önceki İçerik2018-2019 Lise Matematik Müfredatındaki Değişiklikler
Sonraki İçerikÇizgi Film Karakterleri-Kazak Kombini

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz