Muhteşem Görünen Bir Gelin Olmak

28.02.2019
184
A+
A-
Muhteşem Görünen Bir Gelin Olmak

Düğün günü tün hanımlar için çok stresli geçen ancak herkesten güzel görünülmesi hedeflenen en akılda kalıcı günlerdendir. Bu özel günde tüm hanımlar kuğu gibi salınırken kusursuz bir güzelliğe sahip olmak istemektedirler. Gelinliğinizin seçimi kadar makyözünüzün nasıl bir teknikle makyaj yapacağını da oldukça önemli bir konu olarak karşınıza çıkacaktır.

Muhteşem Görünen Bir Gelin Olmak

Düğünün günü hızla yaklaştığı dönemlerde gelinler için makyaj seçenekleri konusunda kendinizi güvenilir ellere bırakmalısınız. Yüzünüzün şeklini çok iyi bilen ve doğru renk uygulamalarını tam yapabilecek olan bir makyöz ile çalışmalısınız.

Muhteşem görünen bir gelin olmak çok zor değildir. Doğru gelinlik seçimi ve doğru uygulanan kusursuz makyaj ve düğününüzün konseptine uygun yapılmış bir saç ile çok güzel olabilirsiniz.

Oval Yüzlü Gelinler İçin Makyaj

Muhteşem Görünen Bir Gelin Olmak

Oval yüze sahip gelinler oldukça şanlılardır. Çünkü makyaj uygulaması en kolay yapılan yüze sahiptirler. Bu güzel yüze doğru renk uygulamaları yapıldığı zaman adeta dergilerden fırlamışçasına harika görüneceksiniz. Yüzünüze uygulanacak aydınlatmalar ve hafif tonlarda yapılmış bir makyaj ile düğün fotoğraflarınızda çok güzel olacaksınız. Gelinler için makyaj seçenekleri belirlenirken gündüz düğünü veya akşam düğünü olup olmadığı konusu da dikkate alınmalıdır.

Yuvarlak ve Kare Yüze Sahip Gelinler

Muhteşem Görünen Bir Gelin Olmak

Makyözünüz gelinler için makyaj seçenekleri konusunda tecrübeli bir isim ise uygulayacağı tekniklerle yüz yuvarlaklığınızı dengelemelidir. Elmacık kemikleri biraz daha göz önünde olan ve gölgeli olarak yapılmış bir makyaj ile tüm bakışları üzerinize çekebilirsiniz.

Kare yüzlü bir gelin iseniz iki farklı fondöten uygulaması yapılmalıdır. Elmacık kemikleri biraz daha şakaklara doğru belirginleştirilmeli ve dudaklar biraz daha öne çıkmalıdır. Böylece yüzdeki kare görünüm yumuşamış ve çok zarif bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

Dikdörtgen ve Kalp Şeklinde Yününüz Varsa

Muhteşem Görünen Bir Gelin Olmak

Köşeli yüze sahip gelinler için makyaj seçenekleri belirlenirken yüzün sertliğini ortadan kaldıracak olan teknikler uygulanmalıdır. Yine bu yüz içinde iki farklı fondöten tercih edilmeli ve aydınlatıcı uygulaması kesinlikle yapılmalıdır.

Kalp yüzlü gelinler için ise elmacık kemiklerini biraz geride bırakan, dudakları dolgun ve alımlı gösteren mat rujları tercih etmelisiniz.

Gelinlikle Uygun Makyaj Yapımı

Yüz şeklinize göre ufak makyaj teknikleri uygulandıktan sonra gelinliğinize uygun tamamlamalar yapılmalıdır. Kış veya yaz gelini olmak istediğinize göre de makyaj uygulamanızda kullanacak olan renkler değişim göstermektedir. Gelinler için makyaj seçenekleri belirlenirken mevsimlerinde etkisi olduğunu asla göz ardı etmeyiniz. Kış düğünlerinde hafif abartılı makyaj uygulanabilirken yaz aylarında ayarında bir makyaj tercih edilmelidir. Çünkü sıcakta makyaj çok uzun süre yüzünüzde kalmayacak ve akma yaşanabilecektir.

Muhteşem Görünen Bir Gelin Olmak

Gelin makyajını kusursuz kılmak için profesyonellerden hizmet almanız oldukça faydalı olacaktır. Kendinizi nasıl mutlu hissedecekseniz makyöze tarif ederek doğru uygulamaların yapılması için yönlendirme yapabilirsiniz.

Göz makyajınızın bu özel günde oldukça önemli olduğunu unutmayınız. Fotoğraflarda genel olarak öne gözler çıkmaktadır. Bu nedenle göz makyajınızı göz renginize uygun olarak tercih etmelisiniz. Bu yıl makyajda oldukça moda olan altın tonları mavi gözlere, mor ve kahveler yeşil gözlere, açık kahve, yeşil ve mor tonları ise kahverengi gözlere uygulanarak derin bakışlar elde edilmektedir.

Muhteşem Görünen Bir Gelin Olmak

Gelinlerin göz yapıları yine göz makyajına yön veren en önemli unsurlardandır. Doğru dokunuşlar ile küçük gözler daha büyük, büyük gözler ise çok ama çok çekici bir hale dönüşmektedir.

İlla abartı tercih edecekseniz kesinlikle profesyoneller ile çalışarak doğru uygulamaları yaptırmalısınız. Aksi halde birkaç saat sonra korkunç görünebilirisiniz.

Her dönem sadelikten yana olan bir gelin olmayı istiyor iseniz ten renginize uygun bir makyaj ile tüm gün güzelliğiniz ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Her gelinin bu özel gününde güzel görünmek hakkıdır. Güzel anılar yaşamak için güzel dokunuşlar yapan uzmanları tercih etmelisiniz.

FOTO GALERİ / Muhteşem Görünen Bir Gelin Olmak

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.