Etkin Bir Makyaj İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

18.02.2019
223
A+
A-
Etkin Bir Makyaj İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bayanların severek yaptığı makyaj ile güzel ya da çekici olmak için altın kural doğru ve doğal bir makyaj yapmaktır. Estetik özellik vererek bazı kusurları kapatan ve olması gereken yerleri ön plana çıkaran bir makyaj ancak hoş bir görünüm sağlamaktadır. Bu şekilde bir makyaj için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? kısaca bahsedelim.

makyaj için dikkat edilmesi gerekenler

Öncelikle makyaja başlamadan önce yapılması gerekenler hakkında kısaca bilgi verelim. Makyaja başlamadan önce cildin temiz olması önemlidir. Bu nedenle öncelikle cilde temizleme toniği uygulanması önerilir. Makyaja başlamadan önce cildin temiz ve bakımlı olması, yapılacak makyajın daha etkili olması ve hoş gözükmesi için önemlidir. Makyaj için dikkat edilmesi gerekenler konusunda diğer bir konu fondöten faktörüdür. Tonikle temizlenen ve nemlendirilen cilde nemli bir sünger ile fondöten uygulaması yapılmalıdır. Fondöten uygulamasının doğru bir şekilde yapılabilmesi için gün ışığında ya da gece makyajı için aydınlatılmış bir ortamda yapılması daha iyi sonuç vermektedir.

makyaj için dikkat edilmesi gerekenler

Etkin Bir Makyaj İçin Teknikler

Cildin temizlenmesi ve fondöten uygulamalarından sonra uygulanacak olan pudranın seçimi de önemlidir. Fondöten üzerine uygulanacak bir pudra belirli belirsiz duracak şekilde şeffaf olacak şekilde seçilmelidir. Pudra uygulamasından sonra makyajda en çok kendini gösteren ve doğru renklerin seçilmesinin önemli olduğu göz makyajından bahsedelim.

                                                                  makyaj için dikkat edilmesi gerekenler

Göz için yapılan makyaj için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Öncelikle şunu bilmek gerekir ki, göz rengi ile aynı renkte far kullanılmaması gerektiği özellikle de renkli gözlü olanların dikkat etmesi gereken bir konudur. Göz makyajı için toz farların kullanılması daha dayanıklı olması açısından da tavsiye edilmektedir. Ayrıca diğer dikkat edilmesi gereken bir konu da gözler eğer büyük gösterilmek istenirse kirpik diplerine çekilen göz kalemi göz uçlarına doğru çok az taşırılmalıdır. Eğer ki gözler küçük gösterilmek istenirse kirpik diplerine ince bir çizgi şeklinde kalem çekilmesi yeterlidir.

makyaj için dikkat edilmesi gerekenler

Etkin Bir Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Makyajın gösterişli olması ve gözlerin dikkat çekmesi için yapılacak diğer bir uygulama ise maskara uygulamasıdır. Siyah ve koyu bir maskara ile gözler daha büyük ve koyu gösterilebilmektedir. Maskara düzgün bir şekilde uygulandığında gözleri oldukça ön plana çıkarabilmektedir. Bunların yanı sıra allık makyaj yapılırken olmazsa olmazlardandır. Yumuşak ve uzun tüylü bir allık fırçası kullanarak sürülen alıık oldukça hoş bir görünüm vermektedir. Burada makyaj için dikkat edilmesi gerekenler arasında gece makyajı için kullanılan allığın daha koyu bir renkte olması da bulunmakta olup daha dikkat çekici duracaktır.

     makyaj için dikkat edilmesi gerekenler

Dudak makyajı ise makyajın vazgeçilmezlerinden olmakta ve dudaklara uygulanacak doğru ruj seçimi oldukça da önemli olmaktadır. Makyaj için dikkat edilmesi gerekenler arasında dudakları dolgun olan kişilerin daha koyu tonda rujları da rahatlıkla kullanabilecek olması ve ince dudaklı kişilerin ise açık renkli ruj tercih etmesi bulunmaktadır.

 

 

FOTO GALERİ / Etkin Bir Makyaj İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.