Doğum Çatlakları İçin Doğal Maskeler

0
0

Bayanların yaşadığı en özel ve en güzel dönemlerden bir tanesidir hamilelik. Fakat doğum öncesi ve sonrasında oluşan çatlaklar kimi zaman moral bozucu olabiliyor. Fakat doğum çatlakları için doğal maskeler kullanılarak gidermek mümkün.

Doğum çatlakları hamilelik sırasında kilo almakla oluşur. Bu çatlaklar sadece doğum sonrası veya doğum öncesinde değil fazla kilo alıp verildiğinde de oluşabiliyor. Kozmetik ürünlerin satıldığı birçok mağaza da kremleri görebilirsiniz fakat bunun yanı sıra doğal çözümler de işe yaramakta.

Doğum çatlakları için doğal maskeler hazırlayarak hem daha ekonomik hem de etkili basit çözümleri kendiniz hazırlayabilirsiniz.

İşte size doğum çatlakları için doğal maskelerden bazıları.

Eşit miktarlarda karıştıracağınız kantaron yağı, melisa yağı ve kayısı yağını karıştırarak çatlamış vücudunuza masaj yaparak yedirin.

Doğum sonrası çatlaklar için maskelerden bir tanesi de çörek otu yağı, zeytinyağı ve badem yağını eşit miktarlarda karıştırarak uygulamak olacaktır. Bu karışımı günde iki kez kullanabilirsiniz.

Kakao yağı, keten yağı ve gliserin yağını eşit miktarlarda karıştırarak her gün çatlak problemi yaşadığınız bölgelere uygulayın.

Doğum sonrası çatlaklar için sizinle üç tane basit karışım paylaştık. Doğum sonrası çatlaklar için doğal maskeler kullanırken yine de dikkat etmeyi unutmayın çünkü vücudumuzun neye nasıl tepki vereceğini bilmek zor.

Önceki İçerik2014 Gelin Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları
Sonraki İçerikÖrgü Yüzük Modelleri ve Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz