Bronzlaşmak İçin Kullanılabilecek Doğal Yöntemler

21.01.2019
225
A+
A-
Bronzlaşmak İçin Kullanılabilecek Doğal Yöntemler

Güneşin zararlı uv ışınlarından korunmak için kullanılan çoğu ürün kimyasallardan oluşuyor. Bir zarardan korunmaya çalışırken başka zararlar yüzünden ciltte hasarlar meydana gelebiliyor. Bu sebeple birçok kişi doğal yöntemler ile bronzlaşmayı seçiyor.

 

Kimyasallar Güneşle Daha Zararlı

Güneş koruma kremlerinin çoğunda güneşin zararlı ışınlarından bizi koruyan maddeler ile birlikte derimizin pigmentasyonunu bozan ürünler de yer almakta. Zaman içerisinde ciltte istenmeyen sonuçlara sebep olan bu kremler yerine alternatifler aranıyor. Her dertte olduğu gibi bu dertte de derman lokman hekim tarifleri oluyor.

Her evde uygulanabilecek, aktarlardan alınacak malzemeler ile tamamlanabilecek teknikler ile güneşin zararlı ışınlarından korunarak bronzlaşmak mümkün olabiliyor.

 

Aktar Mucizeleri Yağlar

Günümüzde bütün aktarlarda bulabileceğimiz bitki ve çiçeklerin yağları sayesinde birçok derdimize derman bulabilmekteyiz. Bu dertlerin başında gelen doğal bronzlaşma seçenekleri için de yine aktarlara başvuracağız.

Aktarlardan alınacak birkaç malzeme ile yapılacak karışım sayesinde doğal bronzlaştırıcıyı elde edip sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak mümkün olacak.

 

Doğal Bronzlaştırıcı Tarifi

Doğal bronzlaştırıcı tarifinin içinde 3 adet doğal yağ bulunuyor. Bunlar zeytinyağı, ceviz yağı ve kakao yağından oluşuyor.

Tarif ise şu şekilde;

  • Her yağdan 15 gram alarak güneş yağınızı koyacağınız şişe içerisinde karıştırın.
  • Serin bir yerde bir gün bekleterek birbirleri ile özdeşleşmelerini sağlayın
  • Güneşe çıkmadan yarım saat önce sürerek vücudunuzun tamamen emmesini bekleyin.

Bittikçe tekrar aynı ölçülerde hazırlayabileceğiniz bu karışımı serin ve güneş almayan yerde saklamanız en doğru yöntem olacaktır.

FOTO GALERİ / Bronzlaşmak İçin Kullanılabilecek Doğal Yöntemler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.