Mavi Menekşe Çiçeği Anlamı

26
0

Çiçek türlerinden biri olan mavi menekşe ismini renginden almaktadır. Mavi menekşe çiçeği menekşe familyası türlerin ayır edici özelliğidir. Yaşam süreleri uzun ömürlü olmakla birlikte bazen kısa dönemlik yaşam süreleri olmaktadır.

Mavi menekşe çiçeğinin renginden aldığını söylemiştik fakat farklı renklerde de menekşe vardır. Bunlar beyaz menekşe, sarı menekşe, pembe gibi menekşelerdir. Menekşeler genellikle bahar ve yaz mevsimlerinde çiçek açarlar.

Işıklı ortamları seven menekşe bir çok alanda kullanımı mevcuttur. Işıklı ortamı seviyor dediysek direk güneş ışınlarına maruz kalan bir yerde olmayı da çok sevmiyorlar. Genellikle aydınlık ortamları seviyor dersek daha doğru bilgi vermiş oluruz.

Menekşe çiçeğinin toprağı genellikle nemli olması gerekmektedir. Saksı altından sulanması sürekli nemli kalmasını sağlar. Dolayısı ile istediği kadar suyu alabilecektir. Üstten sulamada yapraklara değen su yapraklarda lekeler oluşmasına sebep olabilir.

Genellikle oda sıcaklığını seven menekşe çiçekleri normal dikim şekli olan saksıya dikilebilir. Kök olan yapraklarını da suyun içine konulduğu büyüyebilir. Dolayısı ile bir çok saksıya menekşe çiçeğini ayırabilirsiniz.

Menekşenin anlamı nedir?

Mavi menekşenin anlamı Sana sadık kalacağım demektir.

Mor Menekşenin anlamı Aklımdan Çıkmıyorsun demektir.

Pembe menekşenin anlamı Alçak gönüllü demektir.

Önceki İçerikÜçgen Şal Modelleri ve Yapılışı
Sonraki İçerikArif Nazım Ülkem Yanıyor Şiir Sözleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz