Irak Nakliye Firmaları

5
0

Türkiye ile 331 kilometre kara sınırı bulunan Irak, Türkiye’nin nakliye çalışmaları yaptığı önemli ülkelerden biridir. Türkiye ile Irak arasında nakliye çalışmaları yapılırken profesyonel nakliye firmalarından destek alınmalıdır. İki ülkenin sınırları arasında yapılacak nakliye için firma seçimi önemlidir. Irak nakliye firmaları genel olarak aynı hizmet üzerine çalışmaktadır. Fakat her firmanın çalışma düzeni, vermiş olduğu hizmet kalitesi farklıdır. Maddi ve manevi zararın yaşanmaması adına tecrübe sahibi, planlı hareket eden firmayla anlaşma sağlanmalıdır. İki ülke arasında nakliye hizmeti sunan Şah Lojistik uzun zamandır bu sektörde yer alıyor. Bilgi ve birikim sahibi firma kalite standartları kapsamında doğru hizmet sunuyor. Firma sayesinde yükler zamanında taşınıyor. Aynı zamanda Irak Lojistik firmaları da nakliye hususunda büyük önem taşımaktadır.

Irak Nakliye Fiyatları

Türkiye ile Irak arasında yapılan nakliye çalışmalarında farklı fiyatlar görülüyor. Yük sahipleri her zaman daha uygun fiyata nakliye hizmeti almak istiyor. Oysa fiyatın uygun olması yerine verilen hizmetin doğru olması önemlidir. Şah Lojistik her yıl güncellenen fiyatlarla hizmet veriyor. Fiyatlar doğru fiyat aralığında belirleniyor. Gerçekçi fiyatlar belirlenirken dikkat edilen maddeler:

  • Mesafe
  • Hangi nakliye türünün kullanıldığı
  • Yük miktarı

Irak nakliye fiyatları belirlenirken öncelikle hangi nakliye türünün kullanıldığı dikkate alınıyor. Komple nakliye ve frigo nakliye fiyatları yüksek olurken parsiyel nakliye fiyatları daha uygun oluyor. Nakliye türü ise yük özelliklerine göre belirleniyor. Ardından nakliye yapılacak iki nokta arasındaki mesafe dikkate alınıyor. Son olarak yük miktarı değerlendiriliyor. Yük miktarı arttıkça fiyatta da artış görülüyor. Yük miktarı arttıkça harcanan zaman ve enerji de artıyor. Tüm bu maddeler göz önünde bulundurulduğunda doğru ve uygun fiyatlar belirleniyor.

Irak Yol Güzergahı

Yük sahipleri yüklerin güvenli koşullarda taşınmasını istiyor. Yükler özel ekip eşliğinde özel araçlarla taşınıyor. Irak ile Türkiye birbirine kara sınırı olan ülkelerdir. Habur sınır kapısı iki ülke arasındaki geçişleri sağlayan sınır kapısıdır. Türkiye’den çıkacak olan yükler özenle paketlenir ve araca yerleştirilir. Ardından sınır kapısından geçerek ülkeye giriş yapar. Irak’a giriş yapan yükler hangi şehre teslim edilecekse o doğrultuda taşınır. Yükleri taşıyan araçlar belirli bir güzergah üzerinde hareket eder. Güzergah belirlenirken yükün kalkış noktası ve teslim edilecek nokta önemlidir. İki nokta arasında güvenli güzergah oluşturulur. Yükler Irak yol güzergahı üzerinden güvenli bir şekilde vaktinde adrese teslim edilir. Türkiye – Irak karayolu üzerinden taşınan yükler Şah Lojistik ailesiyle güvende kalır.

Irak Transit Taşıma

Yük sahipleri Türkiye ile Irak arasında yapılan nakliyenin ne kadar sürede tamamlanacağını merak ediyor. Nakliye sektöründe sıklıkla duyulan transit nakliye pek çok yük sahibi tarafından merak ediliyor. Transit nakliye, iki ülke arasında nakliye yapılırken en az bir ülkenin sınırlarının kullanılmasıyla yapılıyor. Transit nakliyede geçen süre ise değişebiliyor. Yük sahipleri zaman kaybı yaşamamak adına transit nakliyenin yapılıp yapılmadığını merak ediyor.

Türkiye ile Irak arasında nakliye yapılırken başka bir ülkenin sınırlarına ihtiyaç duyulmuyor. Çünkü iki ülke birbirine kara sınırı olan ülkelerdir. Transit nakliyenin yapılması için başka bir ülkenin sınırlarının kullanılması gerekiyor. Irak transit taşıma için bazı durumlarda komşu ülkeler kullanılabiliyor.

Türkiye’den çıkan yük iki ülkeye sırayla uğrayacaksa bu doğrultuda transit nakliye yapılabiliyor. Transit nakliye işlemlerinde yükler gümrüğe takılabiliyor. Gümrüğe takılan yükler zaman kaybı yaşayabiliyor. Herhangi bir zaman kaybının yaşanmaması için tüm işlemler zamanında tamamlanmalıdır. Sınırlar arasında nakliye yapılırken yasal olarak bazı belgelerin ve izinlerin alınması gerekiyor. Bu sayede yükler gümrüğe takılmadan geçebiliyor. Süreci doğru yönetmek ve zaman kaybı yaşamamak adına Şah Lojistik tercih edilebilir. Bu sayede süre doğru yönetilir ve zaman kaybı yaşanmaz.

Irak Parsiyel Taşıma

Parsiyel taşıma olarak adlandırılan çalışmalarda birden fazla müşteri tarafından aynı araç kullanılıyor. Nakliye aracının ortak kullanılmasıyla yapılan parsiyel nakliyede yük güvenliğinin sağlanması gerekiyor. Irak parsiyel taşıma yapılması için yüklerin araca planlı bir şekilde yerleştirilmesi gerekiyor. Aynı zamanda yüklerin aynı güzergah üzerinde hareket etmesi gerekiyor. Parsiyel nakliyenin yapılması için gerekli koşullar:

  • Nakliye aracı birden fazla müşteri tarafından kullanılmalıdır.
  • Yükler aynı güzergah üzerinde hareket etmelidir.
  • Yükler araca doğru yerleştirilmelidir.
  • Yük sahiplerinden onay alınmalıdır.

Parsiyel nakliye çalışmalarında araçtan önce indirilecek olan yük en son araca yerleştirilir. Araçtan en son indirilecek olan yük ise arada ilk önce yerleştirilir. Planlı hareket edildiğinde herhangi bir aksilik yaşanmaz. Parsiyel nakliye çalışmaları uygun fiyatlıdır. Araçlar birden fazla müşteri tarafından kullanıldığı için yakıt ve araç kullanımı düşer. Bu sayede fiyatlar da daha uygun olur. Sizler de doğru ve uygun fiyata güvenilir, profesyonel nakliye hizmeti almak için Şah Lojistik ailesiyle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki İçerikSağlıklı Yorgan Seçimi Nasıl Olmalı?
Sonraki İçerikAçık Renk Saç Modelleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz