Hızlı Saç Uzatmak İçin Öneri ve Maskeler

17.03.2013
1.200
A+
A-
Hızlı Saç Uzatmak İçin Öneri ve Maskeler

Uzamayan saçlarında şikayetçi olan bayanlar için bu yazımızda hızlı saç uzatmak için öneri ve maskelere yer verdik. Uzun saçlar hemen her bayanın vazgeçemediği saçlardır fakat hızlı saç uzatmak da bir o kadar zordur.
Günümüzde uzun saçlara sahip olmak kaynak, çıt çıt gibi işlemlerle kolay olsa da doğal ve orijinalinin yerini hiçbir zaman tutmaz. Saçın uzama hızı da kişilikler gibidir insandan insana değişir. Fakat farklı doğal yöntemlerle hızlı saç uzatmak mümkün.

Günün bütün cefasını çeken saçlarımızın doğal uzama sürecini bile engelleyen etmenlere bakmak gerekir. Öncelikle özellikle düzleştirici, maşa, fön, jöle ve köpük gibi şekillendiricileri etkisiyle yıpranan saçlarımız bir de günün stresi ve toz gibi etmenlerle iyice yıpranıyor.

Bu yüzden özellikle fön ve maşa gibi şekillendiricileri kullanan bayanlar saçlarını en azından iki üç gün dinlendirerek saç uzatmak için kendine gelmesini sağlamalılar. Kırılan saçlar öncelikle kendini onarmaya çalışacağından bütün enerjisini saç uzatmak için değil de onarmaya harcayacaklardır. Saçları her gün yıkamak yerine gün aşırı yıkamalı.

Saçlarınızı yıkama sıklığının azaltılması hızlı saç uzatmak için katkı sağlayacaktır. Saçların en azından iki ayda bir ucundan kesilmesi yine hızlı saç uzatmak için fayda sağlayacaktır. Tabi daha hızlı saç uzatmak için doğal yöntemler kullanmak da mümkün. Bu yazımızda bir birinden farklı hızlı saç uzatmak için maskelere yer verdi. İşte  hızlı saç uzatmak için doğal maske tarifleri:

Sinameki kürü:

 • 1 tutam sinameki otu
 • 1 çay bardağı su
 • 1 bemiks ampul
 • 1 tatlı kaşığı badem yağı

Sinameki otu ile 1 çay bardağı suyu 1 dakika kadar kaynatın. Daha sonra suyu süzün. İçerisine ılıyınca 1 bemiks ampulü ve badem yağını ekleyin. Saç diplerinize sürerek yarım saat kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile şampuanlayarak yıkayın.

Karışım oldukça sıvı kıvamlı olduğundan püskürtebileceğiniz bir şişe kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır.haftada iki kez uygulayın ve mümkünse 2 ay boyunca devam edin.

Turp maskesi:

 • Turp
 • Yumurta sarısı

Bir tane orta boy turp suda 30 dakika kadar haşlandıktan sonra suyu süzülür. Suyunun içerisine yumurta sarısı eklenerek bulamaç haline getirilir. Bu bulamaç ile saçlar ovularak yıkanır.

Çam terebentin:

 • 2 yemek kaşığı çam terebentin
 • 200 ml bitkisel şampuan

Çam terebentin ile şampuanı iyice karıştırın. Saçınızı yıkarken bu karışımı kullanın. Saçlarınızı yıkarken önce şampuanı elinizde inceltin saç diplerinizi ovarak yıkayın. 5 dakika kadar saçınızda bekletin. Sürekli kullanım için uygundur.

Kekik kürü:

 • 80 gr kekik
 • 1 litre su

Kekik ile suyu 4 dakika kadar kaynatın. Saç diplerine masaj yaparak bu karışımla yıkayın.

Lavanta kürü:

 • 3 bardak su
 • 1 tatlı kaşığı lavanta

Suyu kaynatın. Kaynamaya başladığında içerisine lavantayı atın.5 dakika daha kaynatarak altını kısıp 10 dakika kadar demleyin. Daha sonra süzün. Her banyodan sonra saçınıza sürüp 30 dakika kadar bekletin ve sadece suyla durulayın
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.