Banyoda Yerden Tasarruf Etmek İçin 8 İpucu

30.12.2018
1.891
A+
A-
Banyoda Yerden Tasarruf Etmek İçin 8 İpucu

Herkes, banyoda fazladan kullanım alanı açmak ister; ancak, duvarları kırmak ya da alanı genişletmek her zaman bir seçenek değildir. Küçük bir banyoda daha geniş bir his vermek için doğru ipuçlarından yararlanırsanız, banyonuz daha kullanışlı, daha ferah ve kesinlikle daha şık görünecektir! 

Bir banyo, mükemmel bir dekorasyona sahip olmak ya da işlevsel olmak için ille de büyük olmak zorunda değildir.

Küçük bir banyo da; hem depolama hem de dekorasyon konusunda oldukça başarılı bir alan olabilir.

Bu nedenle, size ilham verebilecek ve banyonuzu güzelleştirebilecek ipuçlarından bazılarına bu yazıda verdik. Aşağıdaki 10 ipucu, banyoda yerden tasarruf etmek isteyenler için etkili birer seçenektir…

Küçük banyolar nasıl dekore edilir?

Merdiven Depolama

Banyo depolama çözümleri

Altta daha derin ve üstte daha dar olan raf sistemi, standart bir raf ünitesinden daha az yer kaplar ve banyodaki alanın verimli kullanılmasını sağlar. El ve vücut havluları, kremler, losyonlar ya da banyoda ihtiyacınız olan eşyaları depolamak için kullanacağınız ve duvara monte edeceğiniz bir merdiven raf ünitesi, banyoda fazladan kullanım alanı yaratmanızı ve küçük banyoları en verimli şekilde kullanmanızı sağlar.

 

Banyo raf üniteleri

Benzer bir raf ünitesini klozetin üzerinde kullanmak da küçük banyolarda fazladan yer açmanıza olanak sağlar. Klozetin üzerindeki duvarı değerlendirmek, tuvalet kağıtları ve banyo malzemeleri için yer açmak isterseniz, böyle bir depolama sisteminden yardım alabilirsiniz.

Duvarları Değerlendirin

Banyo duvar dekorasyonu

Küçük banyolarda yerden tasarruf etmenin ve fazladan kullanım alanı yaratmanın en kestirme yolu, duvarları doğru değerlendirmektir. Banyo duvarlarında kullanacağınız raf ve askılıklar; banyo sepetleri ve banyo eşyalarını depolamak için idealdir. Ayrıca banyo rafları, küçük banyonuzda aksesuar kullanmanıza da olanak sunar.

Fonksiyonel Ürünler Kullanın

Banyo depolama fikirleri

Kulak temizleme çubukları, pamuklar, banyo mumları gibi eşyalar için banyonuzun duvarında bir raf ünitesine yer verebilir ve cam kavanozları bu eşyaları depolamak için kullanabilirsiniz. Mutfaktaki eski salça kavanozunu değerlendirmek isterseniz, kendin yap projeleri ile onları pamuk depolama kavanozuna dönüştürebilirsiniz.

Tüm Boş Alanlardan Yararlanın

Küçük banyo dekorasyonu

Duvarlar, küçük bir banyoda depolama alanı yaratmak için en ideal yerlerdir. Banyonuzun duvarlarının en üst noktaları bile, küçük bir raf sistemi ile bir depolama alanına dönüşebilir. Zekice konumlandırılmış bir raf, el havluları ya da tuvalet kağıtları için depolama alanı olarak kullanılabilir.

Duvardan Duvara Banyo Tezgahı

Duvardan duvara banyo tezgahı

Küçük bir banyoda yerden tasarruf sağlayacak en iyi seçeneklerden biri, duvardan duvara banyo tezgahlarıdır. Banyonuzda makyaj alanı yaratmaya çalışıyorsanız, duvardan duvara bir ünite düşünebilirsiniz. Bu tarz tasarımlar, estetik olarak da oldukça şık görünmektedir.

Kullanılmayan Alanları Değerlendirin

Banyoda depolama çözümleri

Duşakabinin ile lavabonun yanında duran duvar, banyoda fazladan depolama alanı yaratmak için iyi bir seçimdir. Küvet için de aynı durum geçerlidir. Duşta kullanacağınız ürünleri depolamak isterseniz, küvetin karşısındaki duvara ince ve uzun bir raf sistemi yerleştirebilirsiniz. Banyo kapısının arkası da banyo havlularını depolamak için iyi bir seçimdir.

Koyu Renklere Yönelin

Küçük banyo renk önerileri

Küçük banyolarda, daha ferah ve daha aydınlık bir görünüm yaratmak için yapabileceğiniz şeylerden biri de renkler üzerinde oynamaktır. Bazı alanlar gerçekten çok küçüktür ve bunu saklamak zordur. Banyoda ışığı yansıtmak ve daha ferah bir alan yaratmak için; parlak renkler kullanmak yerine, banyo duvarlarını koyu renk bir renk paleti ile yeniden tasarlayabilirsiniz. Duvarlara yerleştireceğiniz aplikler ile karanlık görüntüyü daha aydınlık bir havaya sokabilirsiniz.

FOTO GALERİ / Banyoda Yerden Tasarruf Etmek İçin 8 İpucu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.