Balkon Dekorasyonu Yaparken Öneriler

14.01.2019
961
A+
A-
Balkon Dekorasyonu Yaparken Öneriler

Ev seçiminde en önemli ayrıntılar arasında yer alan balkonlar, yeni yaşam alanları yaratmak isteyenlere eşsiz bir fırsat sunar. Kapılar gibi dış dünyaya açılan bir pencere olarak da düşünülebilecek balkonlar, özellikle bahar ve yaz aylarında evlerin en keyifli alanlarıdır.

Klasik bir balkon; yaratıcı fikirler ve fonksiyonel çözümlerle içeri girilmek istenmeyecek yaşam alanlarına çevrilebilir.

Evinizde huzuru yakalayacağınız bir köşe yaratmak istiyorsanız işe balkonunuzu yenileyerek başlayabilirsiniz.

Her Zevke Uygun Dekorasyon Önerileri

Cam balkon ile kapatılan bir balkon tavanına asılacak hamakla şehir içinde doğal bir ortam yaratılabilir. Yere minderlerin atıldığı, bir tül ile mahremiyetin sağlandığı ve romantik aydınlatma malzemeleriyle desteklenecek balkonda günlük hayatın stresi yerini motivasyona bırakabilir. Duvarların şık tablolarla renklendirildiği balkonda korkuluklara asılacak üçgen raflar sehpa ihtiyacını karşılar.

Yeşilliğin gücü kullanılarak doğayla iç içe bir balkon dizayn etmeye hazır mısınız? Renkli saksılar, puf minderler, dekoratif objeler ve hoş kokulu bitkilerle ruhunuzu istediğiniz zaman tazeleyebilirsiniz. Zeminin ahşap ile kaplandığı balkonlara oturma alanları eklenerek sıcak sohbetler ve uzun geceler için ev dışında bir alan yaratılabilir.

Rahatlığımdan Ödün Vermem Diyenlere Özel…

Ahşap tasarımlar eşliğinde balkonda oturma alanı hazırlamak isteyenler, büyük saksı bitkileriyle doğal bir ortam yaratabilirler. Ferah bir alan düzenlerken aynı zamanda rahatlık ve konfordan ödün vermeyenler, tercihlerini evde kullanmadıkları koltuklarla şekillendirebilirler. Çiçek görselliğinden faydalanacak ancak canlı çiçek bakamayacak olanlar yapay çiçeklerden yardım alabilir.

Demir, soğuk ve bakımsız korkuluklarını kaplayarak iç ve dış açıdan balkonu yenilemek isteyenler bambu ve benzeri malzemeler arasından seçim yapabilir. Bir masa ve sandalyeler eşliğinde zenginleştirilecek mekanlar, duvar aydınlatmalarıyla zenginleştirilebilir.

Zemini yenilemek için ahşap kaplama ürünleri kullanılabilir. Fiyat açısından uygun ve kolay yerleşim sağlayan parçalar, rejisör koltuklarıyla desteklenerek ev içinde başka bir ev yaratılabilir. Geç saatlerde romantik ve gün içinde de göze hoş gelen dekorasyonlarla boş zamanların kaliteli bir şekilde değerlendirileceği balkonlar hazırlanabilir.

Balkonlarda Mutluluk Köşeleri

Balkon demirlerine asılacak ahşap raflar, çiçek yetiştirmek için en doğru alan olabilir. Köşede kalan dar alanlara yerleştirilecek oturma grupları sayesinde yeni mutluluk alanları yaratılabilir. Balkon demirlerine koyulacak kapanan masalar eşliğinde dar alanlarda yaratıcı çözümler hayata geçirilebilir.

Portatif rahatlık adı verilen ürünler yardımıyla ihtiyaç halinde farklı bir boyuta geçen balkon tasarımları yapılabilir.

Tek bir koltuk gibi görünen ancak geniş yapısıyla iki kişinin konforunun sağlandığı bambu ürünler canlı çiçeklerle desteklenen bir balkona yerleştirilebilir.

Balkon sarmaşık bitkisiyle kaplanırken içeride kalacak doğal ortamda çalışarak işlerin evden takip edilmesini sağlayacak bir alan yaratılabilir. Son dönemlerin popüler tercihi olan paletlerle sırtınızı sokağa yaslayarak evin içine bakan yeni bir oda kurulabilir.

Fransız Balkonlar İçin Yaratıcı Fikirler

Oturmak için müsait olmayan Fransız balkonlar, büyük saksılarla kapatılarak balkonun oturma alanına dahil olması sağlanabilir. Hemen kapı önüne konacak L koltuklar dışarıyı görmenize yardımcı olurken, mekanın konforu da artırılabilir.

Tavana asılacak bir salıncak koltuk duvara monte edilecek raflar ve kullanılmadığı zaman kapanacak masa desteğiyle özellikle kapalı balkonlarda kullanılabilir. Sandalye ve koltuktan sıkılanlara özel çözüm sağlayan yer minderleri zeminin halıyla kaplandığı balkonlarda yine yer sehpasıyla desteklenebilir.

Cam balkonla kış bahçesine çevrilen alanlarda, perde kullanarak ev konforu yaratılabilir. İki koltuk ve bir masanın yerleştirildiği balkonlar, renkli kilimler ve çiçeklerle zengin bir görünüm yakalayabilir.

Balkonun dışa bakan kısmına yerleştirilecek uzun bitkiler sayesinde geride kalan kısmın daha efektif bir şekilde kullanılması sağlanır. Balkonun küçük ya da büyük olmasına değil de doğru yerleşimine önem vererek ev içinde yeni bir yaşam alanı yaratılabilir.

FOTO GALERİ / Balkon Dekorasyonu Yaparken Öneriler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.