Mağazaların İndirim Tarihleri

21.01.2019
244
A+
A-
Mağazaların İndirim Tarihleri

Giyim, teknoloji, ev dekorasyonu vb. birçok farklı sektörde takip edilen ve ilk bakılacak mağazalar olarak akıllarda yer etmiş markalar vardır.

Piyasaya sunduğu ürünler, tasarımları, kaliteleri beğenilen markalar genellikle belirli bir kemik müşteri potansiyeline sahiptirler.

Ancak belli bir eski müşteri grubuna halihazırda sahip olan bu markalar aynı zamanda da bir üründe aranabilecek çok sayıda iyi özelliği de müşterilerine bir arada sunan güvenilir markalar olduklarından fiyatları rakiplerine göre daha yüksek olan markalardır.

Özellikle giyim sektöründe, tarzından ve şıklığından ödün vermek istemeyenler bütçelerini zorlasa da alışkanlıklarından vazgeçmek istemezler.

Elektronik Ticaret Siteleri

Elektronik ticaretin hayatlarımıza girmesiyle insanlar artık kaliteyi ucuza almanın yollarını aramaktadırlar. Yurtdışındaki Ali Express gibi internet sitelerinden alışveriş yapmak ta bu yollardan biridir.

Çoğu zaman neredeyse yarı maliyetle ürün temin edebilen yurtdışı kaynaklı fırsat sitelerinden satın alınan ürünlerin teslim edilme sürelerinin yaklaşık bir ay gibi uzun bir zamana yayılmasından ötürü daha farklı alternatifler araştırılmaya başlanmıştır.

Bu yöntemlerden biri de özellikle giyim sektöründe daha sık karşılaşılmakta olan ürünü mağazada fiziksel olarak deneyip, beden, renk vb. tercihleri belirlemek ardından da internet üzerindeki elektronik ticaret sitelerinden karşılaştırma yapmak suretiyle daha ucuza sipariş vermektir.

Başka bir yol da risk alarak -Burada ne gibi bir risk olabilir ki diyeceksiniz? Tabi ki ürünün mağazada tükenme riski.- mağazanın en yakın periyodik indirimini bekleme seçeneğidir.

Giyim mağazaları için genellikle periyodik indirim dönemleri Ocak ve Temmuz ayları yani sezonun tekstil sektörü açısından değişime gittiği aylardır. Diğer sektörlerde giyim sektöründe olduğu kadar net indirim tarihleri verebilmek farklı değişken parametrelerin etkisiyle maalesef çok da mümkün olmamaktadır.

İndirimli Günler

Giyim dışındaki diğer sektörlerde en belirgin indirim tarihleri “Özel Gün” olarak tanımlanan Sevgililer Günü, Kadınlar Günü, Dini Bayramlar, Öğretmenler Günü vb. hediyeleşmenin en çok yapıldığı net tarihlerdir.

Bunların dışında son zamanlarda yurtdışında “Black Friday” olarak adlandırılan ve ülkemizde “Süper Cuma” ismiyle gerçekleştirilen, alışverişi canlandırmayı amaçlayan her sektör için indirimlerin söz konusu olduğu zaman dilimleri de oldukça avantajlı alışveriş seçenekleri sunmaktadır.

FOTO GALERİ / Mağazaların İndirim Tarihleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.