• Kasnak İşi Dantel Örgü Modelleri

  Dantel örgü modelleri, iğne oyası derken el işinde de farklılık arayan bayanlara alternatif bir diğer yol da kasnak işi örgü modelleridir.

  Son zamanlarda gözde el işi modellerinden biri olan kasnak işi örgüler oldukça moda.

  Geçmişten günümüze kasnakta dokunan kanaviçe ve lif örneklerini görmüşsünüzdür. Şimdi ise kasnaklar becerikli hanımların elinde kasnak işi örtüler örmek için kullanılıyor. Kasnak işi örtüler masa örtüsü macerasıyla başladı ama artık dur durak bilmiyor.

   

   

  Kasnak işi salon takımlarıyla artarak devam ediyor. Hem yapılışının kolay olması hem de görüntüsü ile kasnak işi örgü modelleri göz dolduruyor. Dantelde, iğne oyasında kullanılan pullar boncuklar ve kurdeleler kasnak işi örgü modellerinde de yerini almış.

  Tamamen sizlerin beceri, yaratıcılık ve zevkine göre kasnak işi örgü modellerini evinizde yapabilirsiniz. Üstelik yapması da kolay olduğu kadar zevkli kasnak işlerinin.

  Kasnak işi örtü modellerinden birini hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler kasnak, ip, tutkal, boncuk, pul veya kurdele. Şunu da belirtelim birçok türde kasnak işi örgü modeli vardır. Kasnak ile kanaviçe, lif, şal ve salon takımı gibi ürünler elde edebilirsiniz.

  Kasnak işi lif, kanaviçe veya şalların bir kısmında tutkal ve pul kullanılmayabilir. Tutkal kullanılan kasnak işinde iplerin tutkal yardımıyla birleştirilmesinden ve pullarla kurdelelerle bezenmesinden oluşuyor.  Eğer kasnağı nerden bulacağım diyorsanız merak etmeyin kasnak işi örtü modelleri popüler olduğundan beri piyasada kolaylıkla bulunabiliyor. Olmadı bir marangoza yaptırılabilir. Tabii kasnaklarda model model.

  Evine ve kendine özenle davranan becerikli bayanlar için seçtiğimiz kasnak işi örnekleri resim galerimizde dir.

       
    
 • Benzer Yazılar
  örgü çanta modelleri ve yapılışı
  Örgü Çanta Modelleri ve Yapılışı
  örgü bebe patik modelleri
  Bebe Patik Modelleri ve Yapılışı
  anlatımlı bayan bere modelleri
  Bayan Bere Modelleri ve Yapılışı
  kadın atkı bere boyunluk ve yapılışı 2016
  Kadın Atkı Bere Boyunluk Modelleri ve Yapılışı 2016
 • 4 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

  1. kasnak işi sarı renkli dantel örgü örneğini nasıl örebilirim

  2. kasnak dantel örnekleriniz faydalı oldu başka kasnak dantel örnekleriniz var mı acaba

  3. kasnak işi dantel örgü yapan bir yer biliyor musunuz ankarada iyi bir yer arıyorumda

  4. kasnak işi dantel örnekleri ve kurdele nakış modellerini çok beğendim.

  Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>