Gözaltı Morlukları ve Halkaları Neden Olur? Yapılması Gerekenler

11.02.2016
1.152
A+
A-
Gözaltı Morlukları ve Halkaları Neden Olur? Yapılması Gerekenler

Gözaltı morlukları ve halkaları neden olur, bununla ilgili neler yapılması gerekir gibi sorulara cevap vermek istedik.

Gözaltı morlukları ve halkaları için yapılması gerekenler hakkında sizlere bazı bilgileri sunmak istiyoruz. Tabi bilinen nedenleri öncelikli olarak sayarak aradan çıkararak, diğer nedenlere geçelim. Kalıtımsal olarak az da olsa bir pay olduğu bilinmektedir. Yorgunluğun ve uykusuzluğun da aynı şekilde göz altı morluklarına ve halkalanmaya yol açtığı herkes tarafından bilinmektedir. Ayrıca yaşlanmayla beraber de göz altlarında bu şekilde oluşumlar gözlemlenmektedir. Diğer sebepleri sizlere sıralamak ve ardından da yapılması gerekenleri paylaşmak istiyoruz.

Kullanılan ilaçlar özellikle de damarlarınızın genişlemesine sebebiyet vermekte olanlar, göz altlarınızda bu durumun oluşmasına zemin hazırlayabilir.

Yaşam kalitenizin genel anlamda düşük olması da bu tür sorunun ortaya çıkmasına neden olduğu bilinir. Beslenmenizde c vitamini, protein ve demir eksikliği, bu durumu tetikleyebilmektedir.

Çeşitli göz alerjilerinin de bu halkalar ve morlukların oluşumunda ciddi rol oynadığı farkedilmektedir. Bu açıdan,bu konuyu da unutmamak gerekir. Bu alerjiler çok daha sık göz kaşıntısına neden olduğu da bilinmektedir.

Diğer nedenleri sıralamak gerekirse; tuz tüketiminde aşırılık, hamilelik ya da regl döneminde olma, genel olarak ödem oluşumu ve az su tüketimi şeklinde sebeplerden söz edilebilir. Birde çıkıntılı elmacık kemikleri ve yapısal olarak şişkin gözler göz altlarını daha çukur gösterebilir. Peki halka ve morluklar için ne yapmak lazım?

Gözaltı Morlukları ve Halkalar İçin Neler Yapılmalı?

Gözaltı morlukları ve halklara için maalesef kesin bir şekilde etkin olan ilaç ya da maske bulunmadığını ifade edebiliriz. K vitamini için faydalı olduğu ve aynı şekilde hiyalüronik asitli içeriklerin olumlu etki yaptığı söylenmektedir. Fakat faydası olsa bile oldukça az olduğunu söyleyelim. C vitamini yönünden zengin tatbikler daha işe yarar diyebiliriz. Mesela; yeşil çay poşetini soğuk haldeyken, ıslatılmış olarak göz altlarına koyup, bekletmek faydalı olabilir.

 

FOTO GALERİ / Gözaltı Morlukları ve Halkaları Neden Olur? Yapılması Gerekenler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.