V Yaka Saç Kesimleri

0
0

Birbirinden özel saç kesim modelleri bulunur. Bunlardan biri de uzun yıllar dikkat çeken ve modası asla geçmeyen, V yaka saç kesimleri diyebiliriz. V kesim saçlar, saçlarınızı dolgun göstermek adına tercih edebileceğiniz bir saç stilidir. Saçlarınızı V kesim saç modeli ile kestirdiğinizde, uzun ömürlü kullanabilir ve her zaman dikkat çekebilirsiniz.
V saç kesimi; saçların arkadan görünümü, V yaka şeklini andırır. Bu nedenle V kesimi olarak bilinir. Önler daha kısa ve arka bölümler daha uzun olur. Katlı şekli ile ince telli saçlara da dolgun bir görünüm kazandırır. Ayrıca bu saç stiline, yaprak saç kesimi de denilir. V kesim saç stili, özellikle uzun saçlarda daha belirgin bir görünüme kavuşur ve dikkat çeker. Hacimli saçlarınıza daha da hacim kazandırır ve oldukça gür, dolgun saçlara kavuşursunuz. Böylece havalı görünmenizi de sağlar.

V Yaka Saç Kesimleri
V Yaka Elbise için Saç Kesim Modeli En Güzel

V Yaka Saç Kesimleri

Saçları ince telli ve sönük olanlar için V yaka saç kesimleri özellikle tavsiye ediyoruz. Saçlarınıza hacim katan V saç kesimi ile daha gür saçlara kavuşabilirsiniz. Ayrıca V kesimi uzun saçlarda daha belirgin bir hal alır. Bu yüzden saçlarınız uzun ise gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz.

V Yaka Saç Kesimleri
2019 V Yaka Elbise için Saç Kesim Modeli

V saç stilinde; önden arkaya doğru kat şekli verilir, bu yüzden saçlarınızı genellikle açık olarak kullanabilirsiniz. Özellikle oval ve yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, V yaka saç kesimini tercih etmenizi öneriyoruz. Çünkü, bu yüz hatlarına sahip kişilere özellikle yakışan bir saç kesimidir. V yaka saç kesimi; yuvarlak yüz hatlarını, katlı saç kesimleriyle dengeler ve daha köşeli bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Fakat, V saç kesiminde katlar çene hizasında başladığından dolayı, köşeli yüz hatları daha çok ön plana çıkarı bu yüzden, kara ve dikdörtgen yüz hattına sahip kişilere tavsiye etmiyoruz.

V Yaka Saç Kesimleri Kimlere Yakışır

V yaka saç kesimleri, özellikler uzun ve gür saçlarda belirgin bir şekil alabilir. Saçlarınızın daha fazla hacimli görünmesi adına tercih edebilirsiniz. Önlerden kısa ve arka görünümden uzun olan saç kesimi, farklı saç modelleri ile kullanılabilir. Dalgalı saç modellerinde katları belirgin bir hal alırken, düz saç modelinde v yaka şekli daha vurgulu şekilde belli olacaktır. Bu yüzden düz saç modellerinde de oldukça hoş ve hacimli bir görünüme kavuşabilirsiniz.

V Yaka Saç Kesimleri
V Yaka Elbise için Saç Kesim Modeli 2019

V yaka saç kesimleri, her yüz tipine uyumlu saç modeline sahip olabilir. Örneğin, yüzünüzü daha zayıf göstermek adına da yanları katlı ve kısa kestirebilir, arkadan da V kesim şekli verebilirsiniz. Aynı şekilde yuvarlak, kare, dikdörtgen ya da oval gibi her yüz şekline hitap eden ayrıntıları oluşturulabilir. Kat özelliğine sahip ayrıntısından dolayı, önden ve yandan katlı şekilde de kullanılabilir. Böylece her yüz şekline uyumlu saç modelleri haline dönüştürülebilir.

V Yaka Kesim Saç Modelleri

Katlı özelliğine sahip V yaka kesim saç modelleri, çeşitli modellerde hoş bir görünüme kavuşabilir. İster düz isterseniz dalgalı şekilde kullanabilirsiniz. Düz ve dolgun saçlara sahipseniz, V yaka şeklinin arka bölümünden daha dikkat çekeceğini söyleyebiliriz. Böylece saçlarınız daha hacimli bir görünüme kavuşur ve hacimli dalgası ile çekici görünürsünüz. Aynı şekilde hafif doğal dalgalı saç modeli ile de hoş bir görünüm elde edilebilir.

V Yaka Saç Kesimleri
V Yaka Elbise için Saç Kesim Modeli

Katılacağınız ortama göre, V yaka kesim saçlarınıza farklı saç modeli verebilirsiniz. Düz ve hacimli saç modeli, dalgalı doğal saç modeli, ya da bukleli saç modeli yapabilirsiniz. Ama V yaka kesim modelinin en belirgin ve vurgulu görünümü, tabii ki düz saç modelinde öne çıkar.

[haber id=”45509″]

Önceki İçerikEvde Saç Boyama Teknikleri Nelerdir?
Sonraki İçerikYuvarlak Yüze Perçem

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz