Straplez Elbiseye Saç Modeli

27.10.2020
39
A+
A-
Straplez Elbiseye Saç Modeli

Straplez Elbiseye Saç Modeli

Göğüsün üst kısmından itibaren açık olan elbiselere genel anlamda straplez adı verilmektedir. Straplez elbiseler, özel davetlerde, düğünlerde, partilerde, nişanlarda tercih edilerek giyilir. Straplez elbiseye saç modeli seçilirken genellikle tercihler açık saçlardan yana kullanılır. Açık saçlarında tek tarafa doğru alınmış olanlar çok daha modern durduğundan dolayı daha fazla tercih edilir. Straplez elbiselerde açık saç kullanılmasının nedeni boyun bölgesinin ve omuz kısmında yaka olmamasıdır.

Yaka olduğunda veya boğaz kısmında kumaş olduğunda saçların toplanması daha şık görünür. Yoğunluk olmadığından göz yormaz ve rahat kullanılır. Askı ve kol olmadığından dolayı elbisenin üst kısmının doldurulması adına açık saçlar çok büyük avantaj sağlar. Uzun veya kısa modelleri olan straplez elbiselerin en önemli özelliği dekoltesidir. Dekolte kullanmayı sevmeyenler straplez elbiseyi asla düşünmemeli. Çünkü göğüs, sırt, omuz kısmında derin dekolte vardır.

Dekoltelerinin fazla olmasından kaynaklı olarak günlük hayatta kullanılmaz. Özel zamanlarda, özel straplez elbiseye saç modelleri ile kullanıldığında eşsiz güzelliği ortaya çıkar. Saç modeli seçilirken bayanın; yüz şekli, ten rengi, boyun ve dekolte bölgeleri dikkate alınmalıdır. Çok cesur bir kıyafet olan straplez elbisenin ışıltısı yanlış saç modeli ile söndürülmemelidir. Hatta bazı modeller çok itici durduğundan elbise tamamen gözden kaybolur.

Straplez Elbiseye Düşük Topuz Saç modeli

Uzun ve ince boynu olanlarda straplez çok güzel durur. Boyun bölgesi uzun olduğundan dolayı o kısmı dolduracak saç modeline ihtiyaç vardır. Düşük ense kısmındaki düşük topuz ince ve uzun boyunlu straplez giyen hanımlar için en ideal saç modelidir. Straplez elbiseye saç modeli olarak seçilen düşük topuz boynun güzelliğini ortaya çıkararak sizi bir kuğu kadar zarif gösterecektir.

Straplez Elbiseye Saç Modeli

Straplez Elbiseye Dağınık Topuzlar

Dağınık topuzlar modern bir modeldir. Straplez gibi modern bir elbisenin üzerine çok yakışmaktadır. Yüzü kare tipinde olan hanımlar için dağınık topuz yakışırken oval ve daha zarif yüz hatlarına sahip olan bayanlar için tavsiyemiz yüksek topuzdur. Yukarıdan toplanan bombeli yüksek topuzlar dekolteyi ortaya çıkarmakla kalmaz aynı zamanda yüzün güzelliğini de çıkarır. Kare yüzlü hanımlar dağınık topuzlarından çıkardıkları tutam saçları yanlardan sarkıtmalılar. Yanlardan sarkıtılan saç tutamları çenenin daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Yüz tipine göre topuzu her iki şekli de straplez elbiseye saç modelleri arasında kullanılabilir.

Straplez Elbiseye At Kuyruğu

Sırt, göğüs ve omuz dekoltesini ortaya çıkarmak için kullanılması gereken en güzel model atkuyruğudur. Ensede toplanan atkuyruğu oval yüz tiplerinde çok güzel durur. Oval yüzlülerin dışındakiler tepeden atkuyruğunu kullanabilirler. Yuvarlak yüz tipine sahip olanlar kabarık atkuyruğu ve yanlardan salın iki tutam saç modelini tercih etmelidir. Uzun ve kare yüzlüler ise hafif dalgalı atkuyruğu modeline yanlardan salınan iki tutam saçı ekleyerek kullanmalı.

Straplez Elbiseye Düz Saç Modelleri

Dümdüz saçlar, straplez elbiseyle çok fazla kullanılmaz. Düz saç modelleri ancak farklı şekillerde hareketlendirilerek kullanılır. Düz saçlar hafiften dalgalandırıldığı zaman ancak uzun straplez elbiseye saç modelleri arasında yer alabilirler. Herhangi bir hareketi olmayan, dümdüz inen, tek renk ve salınan saçlar straplez elbiseye yakışmaz. Hele ki kısa straplez ile asla kullanılmamalıdır.

Straplez Elbise Şıklığı ve Zarafeti

Straplez elbiselerin bazıları tamamen vücudu sarmaktadır. Bazılarında ise üst kısımları sararken belden aşağısına hacim verilerek kabarıklaştırılır. Her iki tasarımda düğünlerde, nişanlarda, özel davetlerde kullanılır. Mezuniyet balolarında gençler tarafından sıklıkla tercih edilir. Straplez elbiselerin dekoltesi fazla olduğundan dolayı herkes cesaret edip giyemez. Omuz, sırt ve göğüs bölgelerini açıkta bırakan bu elbise modelini giyebilmek için dekolte bölgelerin güzelliğine inanmak gerekir. Kabarık ve düz versiyonlarını giyebilmek için vücut tiplerine dikkat edilmelidir.

Estetik ve zarif durması için kalıplarına dikkat edilerek alınması gereken straplez elbisenin güzelliğini ve şıklığını ortaya çıkarabilmek için saç modelleri dikkatli seçilmelidir. Straplez elbiseye saç modelleri tercihleri yapılırken yüz tipinin çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Diğer elbiselere uygun saç modeli belirlenirken yaka kısmına dikkat edilir. Straplezde yaka olmadığından en önemli kriter yüz tipi olur.

Hanımların bazıları straplez elbiseleri çok beğenir fakat dekoltesi fazla olduğundan dolayı giymek istemez. Bazıları sadece bayanların olduğu eğlencelerde giyerken bayların olduğu mekanlarda giyemezler. Elbiseyi çok beğendiniz fakat dekoltelerinden dolayı tereddüt ediyorsanız üzerine şık bir blazer ceket giyebilirsiniz. Blazer ceketle uyum yakalanırsa şık bir görüntü elde edilir. Rockchic havasını estirmek isteyenlere tavsiyemiz deri ceket giymenizdir. Deri veya blazer ceketli straplez elbiseye saç modeli seçerken ceket faktörü dikkate alınmalıdır.

Straplez Elbise Nasıl Kombin Yapılmalı?

Straplez elbise kombin yapılırken dikkat edilmesi gereken çok fazla unsur vardır. Öncelikle iç çamaşırı seçimine dikkat edilmelidir. Elbisenin üst kısmı açık olduğundan özel sütyen kullanılmalı ve askısı olmamalıdır. Straplez elbise sütyeni olarak satılan özel ürünlerden alınmalıdır. Elbisenin modeli kısa ise en çok dikkat çekecek unsur ayakkabılardır. Ayakkabı seçimine özen gösterilmeli.

Renk olarak elbiseyle uyumlu olan ayakkabıların ince burunlu, yüksek topuklu olması iyi olur. Bilekten bağlamalı stilettolar ise çok güzel olur. Kır gibi dışarıda yapılacak olan düğünlerde dolgu topuk ayakkabılar tercih edilebilir.

Straplez Elbiseye Saç Modeli

Elbise uzunsa ayakkabılar çok görünmeyecektir. Uzun modelde ayakkabıların topuklu olup elbiseyi kaldırması gerekir. Kısa veya uzun olması fark etmeksizin straplez elbiseye saç modeli seçimi her iki tasarımda da önemlidir. Elbisenin ışıltısını tamamlayan çok önemli bir husus olmasından dolayı saçlara özen gösterilmeli.

Straplez kombinlerindeki önemli bir diğer husus da kolyelerdir. Dekolte kısmının çok şık, gösterişli ve ışıltılı bir kolye ile süslenmesi gerekir. Elbisenin çok fazla ışıltısı varsa kolye daha sade olabilir. Elbise sade ise kolyenizi istediğiniz kadar gösterişli ve ihtişamlı seçebilirsiniz. Şayet küpe kullanılacaksa ve çok gösterişli ise kolye kullanılmamalı. İki takı fazla abartı duracaktır.

Straplez Elbise Nasıl Giyilmeli?

Vücut tipine ve özellikle elbisenin dekolte bölgesinde kalacak olan omuz, sırt ve göğüs bölgelerinin güzelliğine güvenenler tarafından tercih edilir. Straplez elbiseye saç modeli doğru şekilde belirlendiğinde çok şık ve zarif olmak mümkündür. Her bayan tercih etmediği gibi her saç modeli de elbisenin güzelliğini ortaya çıkaramamaktadır.

Güzel olmasına çok güzel olan straplez elbiseleri kullanırken dikkat edilmesi gereken bir çok husus vardır. Kullanılması ve içinde hareket edilmesi dikkat gerektiren bu tip elbiseleri özel günleriniz için tercih ediniz. Günlük kıyafet olarak giyilmesi çok doğru olmayacaktır. Öncelikle dikkat edilmesi gerekenler;

  • Vücut tipine uygun model seçilmelidir. Örneğin göbek bölgesinde yağlanma olanlar kesinlikle bütün vücudu saran straplez modelleri giymemeli.
  • Sırtı açık olan straplezler için askısı ve arka şeridi olmayan silikon iç çamaşırları giyilmelidir.
  • Elbisenin bel kısmı tam olarak oturmalı. Bol olan ve vücuda uygun olmayan kalıplar kötü duracaktır. Bele oturan modeller beli ince gösterecektir.

Straplez Elbiseye Saç Modeli

  • Elbisenin göğüs kısmı tam yerinde durmalıdır. Şayet göğsün çok yukarısında durursa boyu olduğundan kısa gösterir. Şayet göğüs kısmından aşağı doğru kayarsa göğsü sarkık gösterecektir.
  • Straplez elbiseler vücuda yapışır. Bol durması hiç hoş olmayan görüntülere neden olacağından tercih edilmemelidir.
  • Elbisenin göğüs kısmına sünger olması desteklenmesi adına çok güzel olacaktır.
  • Balık etek modelleri straplez modellerde pek şık durmamaktadır.
  • Enseye yakın olarak yapıla düşük topuzlar straplez elbiseye saç modelleri arasında en estetik durandır. Yüz tipine göre diğer modeller ayrıca değerlendirilmelidir.

FOTO GALERİ / Straplez Elbiseye Saç Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.