Kadın ve Moda

Saç Renklerine Göre Işıltı Atmak

07.10.2020
Saç Renklerine Göre Işıltı Atmak

Saça ışıltı atmak birden fazla saç tekniği işlemi ile gerçekleşebilir. Doğal saç renginize göre ışıltı atabileceğiniz gibi saçlarınızın rengini değiştirdikten sonra, ona göre uygun bir renkle de ışıltı katabilirsiniz. Doğru renklendirme uygulamaları ile koyu kahve saçlarınız dahi olağanüstü doğal ışıltılara sahip olabilir. Saç renginize göre uyumlu bir ışıltı atmak için, ombre ve balyaj uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Saç Rengine Göre Işıltı Atma Yöntemleri

Ombre ile Işıltı

Saç renklerine göre ışıltı atmak adımında, ombre işlemi öne çıkar. Kahverengi saçlarınızı, altın ve karamel tonları ile ombre uygulayabilir ve ışıltı kazandırabilirsiniz. Doğal koyu saçlara sahipseniz, ombre işlemi saçlarınızda daha belirgin şekilde dikkat çekecektir. Işıltı denildiğinde akla öncelikle, açık sarı yansımaları gelir. Tabii saç renginize göre, kızıl, bakır ve mavi, mor, pembe gibi çılgın renleri de deneyimleyebilirsiniz.

Işıltı Saça Nasıl Atılır

Karamel Ombre

Açık saç renklerine, hoş bir ışıltı katan karamel tonları ile koyu kahverengi saçlarınıza da ışıltı kazandırabilirsiniz.

Bakır Ombre

Kızıl tonlarındaki saçlarınıza bakır ve sarı yansımaları ile ışıltı kazandırabilirsiniz. Aynı şekilde koyu ve kahverengi saçlara da doğru uygulamalar ile ışıltı katabilir.

Bronde Ombre

Sarı ve kahve renklerin bir arada bizlere sunan bronde tonu oldukça çekicidir. Bronde ışıltılar, doğal kahve saçlarınıza boyut kazandırmak için tercih edilebilir. Aynı şekilde sarı saçlar içinde kahve ve sarı tonlar bir arada kullanılabilir.

Saç Renklerine Göre Işıltı Atmak

Balyaj ile Işıltı Saçlar

Saç renklerine göre ışıltı atmak için, balyaj uygulaması da öne çıkar. Saç renginizin birkaç ton açık rengi sayesinde, saçlarınıza balyaj ile ışıltı kazandırabilirsiniz.

Sarı Balyaj

Sarı balyaj; kahverengi saçlara, kumral saçlara, koyu sarı saçlara, karamel gibi birden fazla saç rengine uygulanabilir. Koyu ve küllü sarı tonları, doğal kahve saçlara güneş etkisi yaratacaktır.

Saç Renklerine Göre Işıltı Atma

Bal Rengi Balyaj

Saç renklerine göre ışıltı atmak için; özellikle sarı, bal ve karamel tonları dikkat çeker. Aydınlık ve parlak olan bu renkler, saç renginin daha aydınlık ve canlı görünmesini sağlar. Bal rengi ile karamel saçlarınıza, sarı saçlarınıza ve bakır, kahverengi gibi saç renklerine de ışıltı katabilirsiniz.

Saç Rengine Göre: Doğal Dokunuş

Doğal Sarı Işıltı

Her döneme yakışan, canlı görünümü ile dikkat çeker. Özellikle açık tenlilere yakışan bu tonlar, mat saçlarınıza ışıltı kazandırır. Uzun bob kesim, uçları dalgalı gibi saç stilleriyle, doğal sarı ışıltı rengi oldukça uyumlu olacaktır. Sarı ve kumral saçlarınıza, ışıltılı sarı ve kumral tonları ile doğal bir yansıma katabilirsiniz.

Işıltılı Kestane

Saçları kestane olanlar için, doğal tonlara sahip ışıltı kestane tercih edilebilir. Özellikle buğday ve esmerlere çok yakışacaktır. Kestane saçlarınıza doğal ışıltı katan rengi ile her zaman canlı ve parlak görünmenizi sağlar.

Doğal Işıltılı Kahverengi

Koyu kahve saçlara sahip olanlar, altın ışıltılı yansımaların öne çıktığı doğal ışıltılı kahve tonlarını deneyebilir. Böylece doğal ışıltılı kahverengi saçlara sahip olabilirler. Ya da sadece koyu kahve saçlarınızın uç kısımlarında ışıltılı kahve rengini deneyebilirsiniz. Işıltılı uç yansımaları ile dikkat çekmenizi sağlar.

Koyu Kumral Saça Işıltı

Koyu kumral saçlara sahipseniz hangi renk ile ışıltı atmanız gerektiği konusunda şüpheye düşebilirsiniz. Koyu kumral saça ışıltı için kahverenginin açık tonları tercih edilebilir. Böylece saçlarınız daha ışıltılı ve canlı görünecektir.

Saça Işıltı Katmanın Yolları

Saça ışıltı katmak sayısız saç işlemini içerir Doğal yöntemler ile kendiniz saçlarınıza ışıltı katabilir ya da farklı saç işlemlerinden yararlanabilirsiniz Son...

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır.