Saç Boyası Karışımları

3103
0

Saç rengi görsellik açısından önemli bir detay. Kişinin yüz hatlarına ve ten rengine uyum sağlayan bir saç rengini yakalaması, daha şık ve bakımlı görünmesine yardımcı olur. Aksi takdirde yanlış seçilen bir saç rengi sizi bakımsız ve özensiz gösterebilir. Bu nedenle istediğiniz saç rengi için, saç boyası karışımları önem taşır. Hangi saç rengi için, hangi renkler karıştırılmalı bunlar, hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Saç Boyası Karışımları
Saç Boyası Karışımları

Saç rengini tutturmak ya da istediğiniz rengi yakalamak için, renk karışımlarına özen göstermelisiniz. Trend olan çoğu saç rengi tek renk değil, genellikle birkaç rengin karışımıdır. Bu nedenle evinizde boyamak isterseniz, ilk etapta istenilen renge ulaşamayabilirsiniz. Ama uygun adımlar ile ilerleyebilir ve istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Karışımlar hakkında detaylı bilgi edinmeniz ve saç boyalarının derinlik sağlaması için önemli püf noktaları öğrenmeniz gerekir. İnce detaylar ile alakalı bilgi edindikten sonra, evlerinizde istediğiniz bir renk için saç boyası karışımları elde edebilirsiniz. Saç boyası karışımları resimli olarak yazının içerisinde yer almaktadır.

Saç Boyası Karışımları Nasıl Olmalı

Saç boya karışımları adımında, belirli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Birbirinden zıt renk tonlarını karıştırmayın. Saç boyası karışımları adımında, başarılı bir sonuca ulaşmak ve istediğiniz saç rengini yakalamak için, birbirini tamamlayan renk tonlarını karıştırın. Siyah ve sarı renklerini bir arada asla kullanmayın. Her ikisi de birbirine geçmeyen baskın tonlara sahiptir. Boyaları temiz kasenin içinde iyice yedirerek karıştığından emin olun. Karışımı denemek için dilerseniz, önce saçlarınızın bir tutamında deneme yapabilirsiniz. Karışımı az miktar hazırlayın ve bir tutam saçınıza uygulayın. Daha sonra sonuca göre ilerleyebilirsiniz. Ayrıca, iki farklı boya markasını karıştırabilirsiniz. Fakat içeriklerinde yer alan amonyak kullanımına dikkat etmeniz gerekir. Sarı ve bakır tonlarını da birbirine karıştırmayın.

Saç Boyası Karışımları
Saç Boyası Karışımları 2019

Saç Boyası Karışımları Nasıl Yapılır

Saç boyasını evde yapmak isteyenler için; bazı püf noktaları ve dikkat çeken saç boyası karışımları hakkında önerilerimizi sizlerle paylaşacağız.

Sarı boya karışımları için; iki farklı seviyedeki sarı saç boyasını karıştırın. Ayrıca daha yüksek seviyeye sahip renk saçlarınıza ışıltı sağlar. Daha düşük seviye renk tonu ise, derinlemesine iner ve cilalılığı önler. Ayrıca sarışın kadınlar, değişiklik istedikleri zaman, altın sarısı rengi ile açık doğal sarısı karışımından hoş bir renk elde edebilirler.

Karamel saç boyaları için; bal köpüğü ve karamel tonlarını karıştırabilirsiniz. Özellikle açık renkte saçlara sahipseniz, güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Fakat tabii doğal saçlarınızın rengi koyu ise sonuç daha koyu olur. Bu nedenle renk tonunuza göre, birkaç ton açma işlemi uygulamanız gerekebilir. Aynı şekilde ışıltılı ya da gölgeli gibi tonları, karamelde elde etmek için, krepe ya da balyaj tekniği uygulanması gerekir.

Saç Boyası Karışımları
Saç Boyası Karışımı

Kumral renk saç boyası karışımları; koyu kumral ya da esmer kadınlara yakışan bir renktir. Bronz kahve ve kahve köpüğü karışımından hoş bir saç rengi elde edebilirsiniz. Ayrıca esmerler için, kızıl ve kahve tonlarını karıştırmak da bir tercih olabilir. Kumral saç rengi boyalarını karıştırırken, her zaman; küllü boya numarası olan 0.1 tonlarını kullanmanız gerekir. Sarı tonlarına yakın olması içinse, 7.1 kullanabilirsiniz. Koyu kumral tonları içinse, 5.1 boya numarası ile kahverengi saç boyalarını karıştırabilirsiniz.

[haber id=”42156″]

Kahverengi saç boyası karışımları; kadınların en çok tercih ettiği renklerden biri de kahverengidir. Badem kahve rengi ve altın kahvesi renk tonunu karıştırabilirsiniz. Böylelikle kumral tonlarını sevenler için, hoş bir saç rengi elde edebilirsiniz.

Aynı şekilde değişiklik isteyenler; kahverengi ile kızıl saç boylarını karıştırabilir ve derin olduğu kadar kendinize özel bir saç rengi elde edebilirsiniz.

Saç Boyası Karışımları
Saç Boyası Karışımı 2019

Evde Saç Boyası Karıştırma Teknikleri

Evde saç boyası karışımları ve saçlarınızı boyamanız üç adımda gerçekleşir. Saç boyalarının karışımı, saçlarınıza uygulanışı ve tabii ki bekleme süresi. Bu süre sonunda saçlarınızı yıkayarak güzel ve beklenilen saç renginize ulaşabilirsiniz.

Boya Karışımı:

Boya karışımlarında, kullanacağınız boyanın miktarını saçlarınızın boyutuna göre tercih edin. Ayrıca bir tüp boya için, bir tüp oksidasyon krem uygulanır. Fakat birden fazla renk kullandığınız zaman bu dengeyi de ayarlamanız gerekir. Örneğin, omuz hizasında olan saçlarınız için; bir tüp boya yeterli olur. Bu durumda iki boyayı karıştırmayı düşünüyorsanız, her tüpün yarısını ve sadece bir adet oksidasyon kremi kullanabilirsiniz.

Saç boyası karışımları adımında örneğin, saçlarınız kahverengi ve kızıl yapmak istiyorsunuz. Ama kızıla da hemen dönmek istemiyorsunuz. Bu durumda, saçınıza uygulamayı düşündüğünüz kızıl boyanın sadece çeyreğini ve kahverengi boyanın ise üçte ikisi ile güzel bir karışım elde edebilirsiniz. Bu karışım için toplamda bir tüp boya kullanmış olursunuz ve böylece yine bir adet oksidasyon kremi kullanmanız yeterli olur.

Boyanın uygulanışı:

Karışımı hazırladıktan sonra, karışımı önce saç diplerine uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekletin. Çünkü, saç dipleri altta kaldığından, ulaşılması biraz daha zor olur, ayrıca saç dipleri uzar ve saç renk tonu uçları ile farklılaşır. Bu durumda aynı tonu yakalamak için, diplerinde boyanın uzun süre kalması gerekir. Saç dipleri bittikten sonra, şakaklarınızı ve saçlarınızın tamamını iyice boyayın. Son olarak boyayı yedirmek için, saçlarınızı ince bir tarak ile tarayın. Boyanın saç tellerine iyice nüfuz etmesini sağlayın. Boyama işlemi bittikten sonra ise, saçınızı bir bone ile kapatın ve gerektiği kadar bekletin. Normal bekleme süresi, toplamda 30 dakika olması gerekir. Yıkarken kesinlikle şampuan kullanmayın.

[haber id=”42478″]

Önceki İçerikKatlı Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Sonraki İçerikSiyah Saçı Hangi Renk Ombre Gider?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz