Kabarık Saçlar için Saç Modeli

57
0

Kabarık, elektriklenen inatçı saçlarınıza şekil vermekte zorlanıyorsanız, öncelikle saçlarınıza uygun saç kesimlerini deneyebilirsiniz. Doğru saç kesimi ve uygun saç bakımı ile sağlıklı ve pürüzsüz saçlara kavuşmanız olasıdır. Kabarık saçlar için saç modeli özellikle, katlı saç kesimlerine uygulanan dalgalı modeller olabilir. Tabii saçlarınıza uyumlu saç kesimi yaptırdıktan sonra, rahatlıkla düzleştirebilirsiniz de.

Kabarık Saçlar için Saç Modeli
2020 Kabarık Saçlar için Saç Modelleri Bayan

Önemli olan saçlarınızın genelinde etkili olan kabarıklığı dengeleyecek bir saç kesimidir. Katlı saçlarınıza, dalgalı saç modellerini verebilir ve kabarık etkisini en aza indirebilirsiniz. Saçları kısa olanlar özellikle, kısa dalgalı bob saç kesimlerini deneyebilir, saçlarınız uzun ise de katlı saç modelleri oldukça hoş duracaktır.

Kabarık Saçlar için Saç Modelleri

Kabarık saçlar için saç modelleri çok yönlü olabilir. Önemli olan saçlarınıza uyumlu bir kesim modeli tercih etmektir. Böylece daha sonra saçlarınıza şekil vermeniz de oldukça pratik olacaktır. Kabarık saçlarınızı, doğru saç bakımları ve uygun saç kesimleri ile daha bakımlı olmasını sağlamanız oldukça kolay. Saçlarınıza ve zevkinize uyumlu bir saç kesimi ile başlayabilirsiniz. Saçlarınızın kabarık etkisini dengelemek ve azaltmak adına, katlı kesimlere yönelmeniz gerekir.

Kabarık Saçlar için Saç Modeli
Kabarık Saçlar için Saç Modelleri Bayan 2020

Katlı saçlarınıza ise saç köpükleri ile doğal bir şekilde dalga verebilir ve kabarık etkisinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca düzleştirmek içinde, saçlarınızı yıkadıktan sonra, yatıştırıcı krem kullanabilir ve ardından saçlarınızı düzleştirebilirsiniz. Kabarık saçlarınıza kesin ve kalıcı çözüm ise, bitkisel yağlar ile düzenli bir şekilde yapacağınız, saç bakımlarıdır. Bu nedenle her hafta düzenli bir şekilde Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı gibi doğal yağlar ile bakım yapabilirsiniz.

Kabarık Saçlar için Saç Modeli
Kabarık Saçlar için Saç Modelleri Bayan

Kabarık Saçlar için Saç Kesimleri

Kabarık saçlar için saç kesimleri; kısa saçlara özellikle dalgalı kısa bob modelini önerebiliriz. Ayrıca asimetrik bob modeli de, saçlarını oldukça kısa kestirmek isteyenler için ideal bir saç kesimi olabilir. Saçlarınız uzun ise uzun katlı modelleri deneyebilir ve saçlarınızın genelinde kabarık etkisini dengeleyebilirsiniz. Katlı kesimler, saçların genelinde yoğunlaşan kabarık etkiyi dengelemek adına özellikle önerilir.

Kabarık Saçlar için Saç Modeli
2019 Kabarık Saçlar için Saç Modelleri Bayan

Katlar ile saçlarınıza hareket verilir; böylece saçlarınızın kabarık, elektriklenen bölümleri katlar ile dengelenir. Ayrıca saç uçlarınızın da düz ve aynı hizada olmamasına özen göstermenizi öneriyoruz. Uzun katlı saç kesimleri, bob dalgalı kısa saç kesimi, asimetrik bob kesimi ve omuz hizasında katlı saç kesimleri sizlere önerebileceğimiz saç kesimleri arasındadır.

Kabarık Saçlar için Saç Bakımı

Kabarık saçlar için saç bakımı, kesin ve kalıcı sonuç almanıza yardımcı olur. Saçlarınıza uygulayacağınız doğru saç bakımı ile daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Uygulayacağınız saç bakımı ile saçlarınızın kabarık etkisi, elektriklenmeleri tamamen yok olacaktır.

Kabarık Saçlar için Saç Modeli
Kabarık Saçlar için Saç Modelleri Bayan 2019

Çünkü bitkisel yağlar ile uygulayacağınız saç bakımı, saçlarınızın ihtiyacı olan nem dengesini sağlar. Ayrıca saçlarınızı besler ve sağlıklı bir forma kavuşmasına yardımcı olur. Bunun için, her hafta düzenli bir şekilde; Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı gibi bitkisel yağlar ile saçlarınıza bakım yapmanızı tavsiye ediyoruz.

[haber id=”46801″]

Önceki İçerikKalın Kaş Kimlere Yakışır
Sonraki İçerikSiyah Bot Kombinleri Erkek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz