Her Zaman İşinize Yarayacak 10 Saç Bakım Önerisi

08.11.2018
659
A+
A-
Her Zaman İşinize Yarayacak 10 Saç Bakım Önerisi

Saçlarınızı canlandırmak, daha düz bir görünüme kavuşturmak, yıpranan saç uçlarınızı onarmak, kabaran saçlarınızı indirmek, saçlarınıza daha kabarık bir görünüm kazandırmak ve saçınız ile ilgili daha pek çok durumda kullanabileceğiniz 10 zamansız saç bakım tüyosunu sizler için bu yazıda derledik!

Kabaran Saçların Formülü: Diş Fırçası

Saç bakım ipuçları

Kabaran saçlarınızı indirmek için, saç spreyini bir diş fırçasına sıkın. Saç çizginizi ve kulaklarınızın üzerindeki bölgeye fırçadaki spreyi uygulayın. Bu, saçlarınızın kabarıklığını doğal bir yolla azaltmanızı sağlar. Saçlarınızı kuruturken, saç kurutma makinesini düşük ayarda çalıştırırsanız, o da saçlarınızın daha az kabarmasına yardımcı olacaktır.

Kuru Saçların Çaresi: Badem Ezmesi

Badem ezmesi ile saç bakımı

Badem ezmesi, saç ve cilt bakım ürünlerinde sıkça kullanılan ürünlerden biridir. Saç uçlarınızın çok fazla kuruduğunu düşünüyorsanız, doğal bir saç bakımı için saçlarınıza badem yağı uygulamaya başlayabilirsiniz. Kuru saçlarınızı nemlendirmek için; organik badem ezmesini, kuruyan bölgelere uygulayın ve saçlarınızı bir saç bandı ile sararak 30 dakika bekletin. Daha sonra saçlarınızı şampuanlayın ve iyice durulayın. Düzenli uygulamada, kuruyan saç uçlarınızın artık daha nemli göründüğünü fark edeceksiniz.

Yağlanan Saçlara Anında Çözüm: Kuru Şampuan

Saç bakım ipuçları

Saçlarınızın yağlandığı ve yıkamak için fazla vaktinizin olmadığı zamanlar için evinizde mutlaka kuru şampuan bulundurun. Kuru şampuan, böyle durumlar için kurtarıcı bir etkiye sahiptir. Kuru şampuanınızı saç fırçanıza dökün ve daha sonra saçlarınızı fırçalayın. Bu aşamada saçlarınızı kurutmayın, daha kirli görünmelerine neden olabilirsiniz!

Saçlarınızı Önce Düşük Isıda, Sonra Soğuk Şekilde Kurutun

Saç nasıl kurutulmalı?

Saçlarınızın kuruduktan sonra bile hala parlak görünmelerini sağlamak istiyorsanız, onları yüksek ısıda kurutmaktan kaçının. Saçlarınızı kuruturken; sağ, sol ve arka bölümlere ayırarak başlayın. Daha sonra, kurutma makinesini saçlarınıza çok fazla yaklaştırmadan, düşük ısıda çalıştırın. Saçınız tamamen kuruduktan sonra, bir süre de soğuk ayarda çalıştırın. Soğuk hava, saçlarınızın daha parlak görünmesine yardımcı olacaktır.

Daha Parlak Görünen Saçlar: Limon ve Bira

Limon ve bira ile saç bakımı

Saçlarınızı boyattıktan sonra, renginin solmasını engellemek için; bir bardak biranın içerisine limon sıkın ve hazırladığınız karışımı saçlarınıza dökün. Yaz aylarındaysanız, karışım saçınızdayken güneşin altında 5-10 dakika bekletin. Ardından saçlarınızı hemen şampuanlayın ve güzelce durulayın. Bu karışım, boyanın ömrünü uzatacak ve saçlarınızın daha parlak görünmesine yardımcı olacak!

Bukle Bukle Saçlar İçin: Saç Serumları

Doğal yollarla bukleli saçlar

Saçlarınıza ısı uygulamadan, bukleli saçlar elde etmek sandığınız kadar zor olmayacak. Saç tipinize uygun bir saç serumu seçtikten sonra, kafanızın arkasına uygulayın ve daha sonra diğer bölgelere de uygulayın. Serumu uyguladıktan sonra, saçlarınızı tutamlara ayırıp örün ve toplayıp yatın. Sabah uyandığınızda; yumuşak ve ipeksi bukleler ile kalkacaksınız.

Saç Kremini Doğru Kullanın

Saç kremi nasıl uygulanmalı?

Saç bakımı yaparken en sık yapılan hatalardan biri, saç kremini saç derisinden başlayarak saçların her yerine uygulamaktır. Saç derisinin doğal yağını korumak için, saç kremini saç diplerinin üç-dört parmak aşağısından başlayarak uygulayın.

Saçlarınızın Yağlanmasına İzin Verin

Saçların yağlanmasına izin verin

Saç derinizin doğal yağları, saç derinizde tahrişi önlemeye yardımcı olur. Ayrıca saçlarınızı çok fazla yıkamak, daha sık kurutma ve daha sık şekillendirmek demektir. Bu da, saçların daha hızlı yıpranmasına ve saç uçlarının daha kolay kırılmasına neden olur. Saçlarınızı gün aşırı yıkamaya özen gösterin. Bunu yapmakta zorlanıyorsanız, kuru şampuanlardan yardım alarak aradaki süreyi uzatabilirsiniz.

Parlayan Saçların Sırrı: Bal

Bal ile saç bakımı

Saçlarınızdaki ışıltıyı vurgulamak için, kullandığınız saç kreminin içerisine bir yemek kaşığı bal ekleyerek uygulayın.

Maksimum Parlaklık İçin: Soğuk Su İle Durulama

Saç bakım ipuçları

Soğuk havalarda bunu başarmanın zor olduğunu biliyoruz; ancak daha parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız, şampuanladıktan sonra saçlarınızı soğuk su ile durulayın. Bu, saçlarınızdaki doğal ışığı yansıtmanızı sağlar. Şampuana 1 çay kaşığı sirke eklemeyi de deneyebilirsiniz.

Keçeleşmiş Saçlar Nasıl Açılır?

Saçlarımıza yapılan kimyasal uygulamalar aynı zamanda yıpranmasına da neden olmaktadır. Boya saçların keçe gibi olmasına neden olur. Tabi burada kullanılan boyanın da rolü vardır. Ancak bu konuya dair saç bakım önerilerini uygularsanız daha da azalacaktır bu durum… Saç bakımının önemini ve püf noktalarını sizlere aktardık. Bu uygulamaları hayata geçirirseniz sizin de saçlarınız eski formuna kavuşacaktır. Nitekim saçları keçeleşmiş kadınlar ne yapacağını şaşırıyorlar. Saçlarınıza yapılan açma işlemleri yanma ve kopmalara neden olabilir. Bu durumda saçlarınız keçeleşme yaratabilir. İşte bu konu için keçeleşmiş nasıl açılır adlı yazımızı hazırladık. Bu içerikte keçeleşmiş saçlar için çok sayıda altın öneriler bulunduğu için incelemekte yarar olacaktır.

Keçeleşmiş Saçlar Nasıl Açılır?

Saç bakımları sadece şampuanlamak ve taramaktan ibaret olmaz Saçın kırılmaları, saçın kuruma sorunu, aşırı yağlanma olması ve zaman zaman herkesin başına gelebilecek olan...

FOTO GALERİ / Her Zaman İşinize Yarayacak 10 Saç Bakım Önerisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.