Koyu Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır

29.08.2020
597
A+
A-
Koyu Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır

Kadınların estetik görünüşlerine tepeden tırnağa büyük bir titizlik göstermektedir. Bu estetik anlayışı içinde kadınlar çoğunlukla saçlarının bakımlarına ve rengine büyük özen göstermektedir. Saç rengi konusunda birçok kadın genellikle koyu kumral saç rengi tonlarını tercih etmektedir. Çünkü bu renk hemen hemen her kadında ve ten renginde uyumluluk sağlayabilmektedir. Ayrıca kadınlar

Kadınlar fiziksel olarak güzel bir görünüşe sahip olmayı çok severler. Bu nedenle neredeyse bütün kadınlar büyük özenle saç renklerini seçmektedir. Saçlarının ten uyumluluğu onlar için çok önemlidir. Bunun yanında bazı saç renklerinin bazı göz renkleriyle olan uyumu düşünüldüğünde, kadınlar buna da büyük dikkat etme gereği duymaktadır.

Koyu Kumral Saç Renginin Özellikleri

Bu saç rengini telaffuz ettiğimizde çoğu zaman aklımızda kahve rengi saç tipi belirlenmektedir. Ancak koyu kumral saç rengi kahverenginden farklı bir renktir. Bu rengin kadınlar tarafından çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi koyu kumral, sarı renk ile küllü renk tonlarının harmanlanarak ne fazla koyu ne de fazla açık bir renk olmamasıdır. Kahve renginin daha naif bir tonu olarak da nitelendirilebilir.

Koyu kumral saç rengi diğer bir özelliği de kadınları daha genç göstermesidir. Uzun süre sarı saç rengini kullanan kadınlar bu rengi denediklerinde birkaç yaş genç hissedeceklerdir. Bu rengin doğal ışıltılı olması herhangi bir işleme gerek kalmadan saçık kendi kendini ortaya çıkarmasıdır. Bunlarla birlikte koyu kumral her tip yüz şekline yakışmaktadır. Oval, düz ya da yuvarlak hangi yüz şekli olursa olsun bu rengi tercih edenlere yakışacaktır.

Koyu Kumral Saç Rengini Tercih Eden Kadınlar

Bütün kadınların kendileri için yaptıkları tercihler tartışılmaz harikadır. Kadınların zarifliği ve naifliği her zaman dış görünüşlerine de yansımıştır. Tarihte yer edinmiş birçok kadına baktığımızda dış görünüşleriyle herkesi kendilerine hayran bırakmakta. Bu kadınların saç renklerine baktığımızda genellikle kendilerine en çok yakışan saç renklerini tercih ettikleri görülür. Bütün kadınların güzelliğini ortaya çıkaran şey tenlerine uyumlu saç renkleridir.

Koyu kumral saç rengi bütün kadınlara çok yakışmasına rağmen, bu renk daha çok buğday tenli ve esmer tenli kadınlarda kendini göstermektedir. Bu yüzden bu ten rengine sahip kadınlar genellikle koyu kumral saç rengini tercih etmektedir. Saç rengini değiştirmeye karar veren birçok kadın kahverenginin naif bir tonu olan bu rengi seçmektedir.

Doğal Bir Saç Koyu Kumral

Saç boyalarında ki en büyük şey kadınlar için doğallıktır. Kadınlar seçtikleri saç renginin doğal görünmesine çok dikkat ederler. Saçlarını sürekli farklı renklere boyayan kadınlar artık saçlarının kendine gelmesini isteyebilir. Bu durumda bu kadınlar tercihlerini doğal olan kuyu kumral saç renginden kullanacaklardır. Bu renk siyah gibi ne fazla koyu, sarı saç renkleri gibi de fazla ve titiz bakım gerektirir. Kumral denilince herkesin aklına artık çok popüler olan koyu kumral saç rengi geliyor. Özellikle saç rengini değiştirmekten hoşlanan kadınlar koyu kumral renge geçtikten sonra bu renkten vazgeçmeleri biraz zor olacaktır.

Artık son yıllarda her şeyde doğallık ön plana çıkmaktadır. Çoğu kadın hayatlarının her anında bu doğallığı sahip olmak için çeşitli kararlar almaktadır. Kadınların özellikle güzellik anlayışları hayatlarının hemen her alanında kendini gösterebilmektedir. Kadınlar saçlarına, makyajlarına, kıyafetlerine ve kendi öz benlikleri içinde bir uyum olmasına çok önem vermekle birlikte bu uyumun doğallığı kadınları daha da gösterişli hale getirebilmektedir. Bu doğallığı yakalayabilmek için kadınlar genelde saç renklerini değiştirmekle işe başlar. Ve bu verdikleri en doğru karardır.

Koyu Kumral Saç Rengi Elde Etmenin Yolları

Kadınlar saç renklerini değiştirmeye karar verdiklerinde genelde uzman bir kişi tarafından bu işlemin yapılmasını ister. Ancak bu işlemleri aslında kadınlar kendileri de yapabilir. Özellikle daha önce boya yapılmamış saçlarının rengini değiştirecekse kaliteli bir saç boyası ile istedikleri kumral rengi elde edebilirler. Önemli olan saç boyasını elde ettikten sonra talimatlara uymaktır. Talimatlara uyulduktan sonra ortaya güzel bir renk çıkacaktır.

Ancak daha daha önce saçları siyah ya da kahverenginin koyu tonlarına boyalı olan kadınlar öncelikle bazı işlemler yapmak zorundadır. Koyu kumral saç rengibazı tonları daha iyi ve kolay tutmaktadır. Buna göre öncelikle saç renginin koyuluk durumun göre belirlenecek bazı ton saç açma işlemleri uygulanmalıdır. Saçların biraz tonu açıldıktan sonra koyu kumral rengini deneyebilirler. Saç tonu açma konusunda herhangi bir deneyimi bulunmayan kadınlar uzman bir kuaföre danışarak işlemi gerçekleştirmesi daha faydalı olacaktır. Ya da kadınlar bu işlemi direk uzmanlara yaptırarak saçlarını tehlikeye atmayabilirler.

Koyu Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır

Saç rengi açık olanların koyu kumral rengine ulaşmaları oldukça uzun işlemler sonucu gerçekleşebilmektedir. Özellikle açık sarı bir rengi koyu kumral saç rengi ile değiştirmek isteyen kadınların saçlarına pigment yüklemesi yapması gerekmektedir. Bunun nedeni ise saçlar, saç açıcıları ile açma işleminden geçerken pigmentlerini kaybetmesinden kaynaklanmaktadır. Saçlara pigment yükleme işlemi tamamlandıktan sonra saçlar boyandığında kirli bir hal alma olasılığı yüksektir. Bu durum da daha önceden saçlarda belirli soğuk tonların kullanıldığındandır. Böyle bir durumla karşılaşılmak istenmiyorsa, koyu kumral işleminden önce alt katmanın yeterince sıcak renge ulaşması gerekir. Koyu kumral doğallığını yakalamak mevcut saç yapısının durumuna göre değişmektedir. Bu yüzden daha önce saçı işlem görmüş kadınların uzmana baş vurması tavsiye edilir.

Koyu Kumral Saç Renginin Bakımı

Hangi saç rengi, türü oluşa olsun bakımı oldukça önemelidir. Kadınlar için bakım bu kadar önemeliyken saçlarının bakımsız olması düşünülemez. Her ne kadar koyu kumral saç rengi doğal olsa da bakıma ihtiyacı vardır. Sadece diğer birçok saç rengine göre fazla titizlik gerektirmez. Bu nedenle birçok kadın saç bakımları için küçük araştırmalar yapar. Bu küçük araştırmalar sonucu saçlarının bakımını da kolaylıkla yapar.

Saç bakımını sağlamak için bazı önemli konular ve adımlar bulunmaktadır: Öncellikle saç yapımızı ve saç rengimizi iyi tanımalıyız. Ve saçımıza uygun olan şampuanı tercih etmeliyiz. Bunun yanında uyun saç kremleri de kullanılabilir. Çünkü bunlar saç sağlımızı korumaya yardımcı olur. Ayrıca saç renginin ömrünü de uzatabilir. Şampuan ve saç kremiyle beraber çeşitli doğal saç yağlarını da kullanarak saçların bakımı gerçekleştirebilir ve nem dengesini sağlanabilmektedir.

Koyu Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır

Saçları renklerini ve koyu kumral saç rengi korumaları için bir diğer önemli etken ise saça uygulanan ısılardır. Özellikle saçlar aşırı sıcak suya maruz bırakılmamalıdır. Saç şekillerini daha az sıklıkla kullanmakta da fayda var. Ya da düşük ısılı işlemlerle saç şekillendirilmesi tercih edilmelidir. Bunların yanında günlü tükettiğimiz su da hem vücudumuzun hem de saçımız nem ihtiyacı için önemlidir. Her gün yeterli su tüketmekte de fayda vardır.

Koyu Kumral Saç Rengi Ve İlişkileri

Her şeyin birbirleriyle ilişkisi vardır. Bu ilişki beraberinde uyumlu olmayı getirmektedir. Mesela kıyafetlerin saç stiline uyumlu olmasına dikkat edilir. Bu uyumluluğa bakıldığında göz renklerinin, kıyafetlerin, makyaj stillerinin ve ten renginin saç rengine uyumlu olmasına dikkat edilir.

Özellikle yeşil ya da ela gözlere sahip insanlar koyu kumral saç rengi tercihini kullanmaktadır. Çünkü boyu kumral bu göz renklerine çok yakışmaktadır. Koyu kumrallar makyaj stillerinde de çok şanslı. Açık tonda ve bol makyaj da bu saç tipini tercih eden kadınlara oldukça yakışmaktadır.

FOTO GALERİ / Koyu Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.